Újpest-Steaua percről percre

A Megyeri úton is nyert a Steaua, amely kettős győzelemmel jutott az Európa Liga következő körébe. A visszavágón komolyabb rendbontás nem történt. A Haladás is kiesett, miután gólnélküli döntetlent játszott az Elfsborggal.

21:57

Vége a meccsnek, a Haladás után az Újpest is búcsúzott az Európa Ligától. A lilák a szombathelyiekhez hasonlóan már az első meccsen elveszítették a párharcot.

A hazai drukkereket egyetlen egy kapun terelik ki a rendezők, a románok egyelőre maradnak a szektorukban.

Végeredmény:
Újpest-Steaua 1-2
Továbbjutott a Steaua 4-1-es összesítéssel

Haladás-Elfsborg 0-0
Továbbjutott az Elfsborg 3-0-s összesítéssel

21:42

Szépített az UTE: Vaskó fejelte a becsületgólt egy szögletet követően.

Az állás:
Összesítésben: 1-4

GALÉRIA

GALÉRIA

21:35

Tóth Norbert hagyott ki egy nagy helyzetet negyedórával a lefújás előtt. A pályán feltehetően már semmi nem fog történni – a románok már nem akarnak, a lilák nem tudnak -, remélhetőleg a stadionon kívül sem.

Az állás:
Újpest-Steaua 0-2
Összesítésben: 0-4

21:27

Két góllal mennek a vendégek, a nemrég becserélt Grzelak duplázta meg a Steaua előnyét. A lilák pillanatokkal később két óriási helyzetet is kihagytak. 25 perc van hátra a meccsből. A tiltás ellenére előkerült egy felirat a hazai szektorban: “Honnan tudod, hogy cigány vagy? Románul beszélsz.”

Az állás:

21:20

Végleg eldőlt a párharc, vezet a Steaua! A románok első lövését még fogta Balajcza, de a labda éppen Székely elé pattant, aki közelről a hálóba pofozta. Hosszabbítás már biztos nem lesz, az Újpestnek legalább négy gólt kell lőnie.

Az állás:
Újpest-Steaua 0-1
Összesítésben: 0-3

21:18

Helyzetek továbbra sincsenek, a lelátókon úgy tűnik lecsillapodtak valamelyest az indulatok.

Az állás:
Újpest-Steaua 0-0
Összesítésben: 0-2

GALÉRIA

GALÉRIA

21:07

Szurkolói rendbontás miatt bő 20 perces késéssel kezdődött csak el a második félidő. A hazai szurkolók a szünetben görögtűzzel dobálták meg a román drukkereket, akik székekkel “válaszoltak”. Ezt követően a vendég fanatikusok átmásztak a kerítésen az ütközőszektorba, ahova a rohamrendőrök is bevonultak, s könnygáz bevetésével állították helyre a rendet.

Az állás:

21:01

Kiesett a Haladás. A kinti 3-0-s vereség után itthon gólnélküli döntetlenre végzett az Elfsborggal a szombathelyi csapat.

A Megyeri úton a hazai szurkolók pirotechnikai eszközökkel próbálták megdobálni a román tábort, a rendőrök mindkét szektorba benyomultak. A játékvezető visszaküldte az öltözőbe a két csapatot, kérdéses mikor folytatódhat a játék.

Az állás:

GALÉRIA

GALÉRIA

20:45

Román drukkerek biztosan nem érkeztek 800-an az előzetes hírekkel ellentétben, maximum 150-200 Steaua-szurkoló kísérte el a kedvenceit. A stadionban továbbra is nyugalom van a szájkaratétól eltekintve, ebben a magyarok jobbak, mivel sokkal többen vannak.

Az állás:

20:38

Hat perc ráadás után vége az első félidőnek. Az eredmény változatlan, a hosszabbítás kiharcolásához két gólt kellene szereznie a hazai csapatnak. Helyzetei egyelőre nem nagyon voltak a liláknak. Szombathelyen sem esett még gól, a Haladásnak legalább háromszor kellene bevennie a rivális kapuját, hogy kiharcolja a ráadást.

Az állás:

20:35

Nagy harc, de szerencsére csak a pályán. Vaskó fejéből ömlik a vér egy ütközést követően. Az öltözőben ápolják a magyar játékost, a szünetig emberhátrányban az UTE.

Az állás:

20:22

A pályán semmi nem történik, egyetlen komoly helyzet volt idáig, az is a Steauaé. Előbb-utóbb kockáztatniuk kell a liláknak, ha meg akarják fordítani a párharcot.

Az állás:

20:11

A lelátón egy-egy kósza “Vesszen Trianon”-tól eltekintve nyugalom van. A szpíker ilyenkor mindig arra kéri az UTE-tábort, hogy fejezzék be, mivel az UEFA megfigyelői a stadionban vannak, akik súlyosan megbüntethetik a klubot.

Az állás:

20:02

Lassan csordogál a mérkőzés. A lelátókon nyugalom van, helyzetek egyelőre egyik kapunál sem voltak. Szombathelyen tart a második félidő.

Az állás:

19:53

Az Újpest elleni, múlt heti Európa Liga-selejtezőn történt incidensek és a hazai szurkolók által kifeszített gyalázkodó felirat miatt 50 ezer euróra megbüntette a házigazda Steaua Bucurestit az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) – jelentette a román média.

Gigi Becali, a bukaresti klub tulajdonosa egy nyilatkozatában maga is megerősítette az értesülést. Elmondta ugyanakkor, hogy fél a magyar szurkolók “bosszújától”. Ezért felszólította a Steaua szurkolóinak szüleit, hívják fel telefonon gyermekeiket, és kössék a lelkükre, hogy maradjanak nyugton, máskülönben még jobban magukra haragítják a magyarokat.

Az állás:

19:45

A román csapat kezdte a mérkőzést. Zsúfólásig megtelt a stadion. A Steaua a kinti meccsen két góllal győzött, így nagyon nehéz dolga lesz a magyar együttesnek, ha le akarja dolgozni a hátrányát. Szombathelyen véget ért az első félidő.

Az állás:

19:40

Szombathelyen egyelőre nem esett gól, az Elfsborg őrzi a Svédországban szerzett háromgólos előnyét a Haladás ellen.

GALÉRIA

GALÉRIA

19.36

Rövidesen kezdődik a mérkőzés. A biztonsági intézkedéseknek köszönhetően egyelőre nem kaptunk hírt rendbontásról. A két szurkolótábor hevesen szidalmazza egymást, de szerencsére nem tudnak egymás közelébe férkőzni.

Az első taps a kezdés előtt a bemelegítésre kifutó hazai csapatot fogadta, majd feldörrent a Szusza Ferenc Stadionban már megszokott “Hajrá lilák!” bíztatás. Az ekkor már szép számmal összegyűlt közönség egy része nem sokkal később rákezdett a “Vesszen Trianon” rigmusra, a szpíker azonnal meg is kért mindenkit, hogy a várható súlyos büntetések miatt tartózkodjanak a hasonló bekiabálásoktól.

19:23

Drapériát hivatalosan nem lehet bevinni a stadionba, így feltehetően nem tudnak válaszolni az újpesti drukkerek a nagy felháborodást kiváltó román feliratra. A vendégek szurkolók biztonságban vannak, mivel jobbra és balra is két-két szektort lezártak, a két tábort legalább 80 méter választja el. A stadionban 200 biztonsági ember és több száz rendőr teljesít szolgálatot.

19:04

Szépen lassan kezd megtelni a Szusza Ferenc Stadion. Helyszíni tudósítónk beszámolója szerint rengeteg a rendőr, a környékbeli utcákat egytől-egyig lezárták. A románok közül még csak 150-en foglalták el a helyüket a tribünön, szigorúan ellenőrzik őket a bejáratnál. A hazai drukkerek már a lelátón hangolnak a 19.45-kor kezdődő mérkőzésre.

Gyűlekeznek a szurkolók (FN)

Gyülekeznek a szurkolók (FN)

19:00

Szombathelyen elkezdődött a másik magyar érdekeltségű Európa Liga-meccs, a Haladás 0-3-as odavágó után szerény továbbjutási esélyekkel fogadja az Elfsborgot.

17:58

Öt magyar szurkolót állított elő a rendőrség, mert a „közbiztonságra különösen veszélyes eszközöket” tartottak maguknál. A román drukkerek továbbra is rendbontás nélkül haladnak a meccsre, nagyszámú magyar rendőr kíséri őket.

16:38

Rendbontás nélkül tartottak rövid pihenőt csütörtök délután fél 4-kor a Steaua Bucaresti szurkolói, akik buszokkal, személyautókkal igyekeznek Budapestre. Az MTI helyszínen lévő tudósítója szerint öt autóbusz és további négy-öt személyautó, illetve három mikrobusz alkotta az M5-ös autópályán Budapest felé haladó konvojt.

A szurkolók többsége a nagy meleg miatt félmeztelenül ült az autókban, barátságosan integettek, egyikük-másikuk román zászlót lobogtatott, és inkább lelkesnek, mintsem harcra elszántnak tűnhettek az alig néhány ott bámészkodó, illetve fotózó újságíró előtt.

Pihenő rendőri biztosítás mellett (MTI)

Az inárcsi pihenőnél már eleve nyolc rendőrautó és a benne ülő egyenruhások várták érkezésüket. Magát a konvojt is elől-hátul rendőrutók kísérték, a gépkocsik között több rendőrségi kisbusz is akadt. A konvoj alig 2-3 percet időzött a parkolóban, és anélkül, hogy az utasok kiszálltak volna, a rendőri kísérettel kigördült az autópályára, hogy tovább folytassa útját.

13:18

Átlépték a magyar határt Nagylaknál a román szurkolók – tájékoztatott a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense. Szenti Szabolcs elmondta: 11 órától kezdve a 7-8 buszt több konvojban kísérik fel a 43-as főúton az M5-ös autópályára, ahol szintén rendőri kísérettel utaznak tovább Budapestre.

Az első konvoj már elhagyta Szegedet, ahol az autóbuszok áthaladását segítve több kereszteződésben kikapcsolták a lámpákat és rendőrök irányítják a forgalmat. A buszok mellett egyébként több autó is a főváros felé tart, de ők nem konvojban és rendőri felügyelet nélkül haladnak.

11:22

Az eredeti időpontban 19:45 órától megrendezik az Újpest FC-Steaua Bucuresti Európa Liga-selejtező labdarúgó-mérkőzést. Ezt Tugomir Frajman, az európai sportági szövetség (UEFA) delegátusa jelentette be az után, hogy a délelőtti, újpesti technikai értekezleten meghallgatta a beszámolókat az éjszakai bombariadóval kapcsolatban.

Az UEFA-küldött közölte: a román csapat nem kért halasztást amiatt, hogy a játékosoknak több órán át az utcán kellett várakozniuk, amíg a rendőrség átvizsgálta a szállodájukat, és az újpestiekkel egyeztetve vállalta a játékot.

Az UEFA illetékese a nemzetközi mérkőzések előtt szokásos értekezleten arra volt kíváncsi, hogy mennyi időre voltak kénytelenek elhagyni szobáikat a román csapat játékosai. A Steaua illetékese a beszámolójában kitért arra, hogy a rendőrök először csak az ő szobáikat vizsgálták át, s később, a helyszínre érkező román konzul közbenjárására kutatták át az egész szállodát, a rendőrség képviselője viszont ezt cáfolta.

Az EL-selejtező második fordulójában zajló párharc első mérkőzését, egy hete, Bukarestben a Steaua nyerte 2-0-ra.