Élet-Stílus

Vasárnapi sporteredmények

admin
admin

2009. 07. 19. 21:16

A Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András, Somfai Péter összeállítású párbajtőr-válogatott aranyérmet nyert a plovdivi vívó Európa-bajnokságon. Akárcsak öt éve a Bajnokok Ligája döntőjében, a Porto és a Monaco összecsapásán 3-0-s portugál győzelem született. A prágai női torna elődöntőit elmosta az eső.

Atlétika

EAA-verseny, Zaragoza
Nők
3000m:
1. Papp Krisztina 8:53,60
Férfiak
Diszkosz:
3. Kővágó Zoltánt 65,29
800m, A-futam:
2. Kazi Tamás 1:48,73

Autó-motor

Gyorsasági motoros-vb
Német Nagydíj, Sachsenring
MotoGP, végeredmény:
1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha)
2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) +0.099
3. Daniel Pedrosa (spanyol, Honda) +2.899
4. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) +10.266
…15. Talmácsi Gábor (Honda) +1 kör h.
A vb-pontverseny állása:
1. Rossi 176 pont, 2. Lorenzo 162, 3. Stoner 148, …19. Talmácsi 1
125 kcm, végeredmény:
1. Julian Simon (spanyol, Aprilia) 39:57,337
2. Sergio Gadea (spanyol, Aprilia) +9.415
3. Joan Olive (spanyol, Derbi) +17.559
A vb-pontverseny állása:
1. Simon 129 pont, 2. Gadea 104, 3. Bradley Smith (brit, Aprilia) 98,5
250 kcm, végeredmény:
1. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 27:11,034
2. Alex Debon (spanyol, Aprilia) +0.479
3. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) +0.528
…18. Tóth Imre (Aprilia, Team Toth) egy kör h.
A vb-pontverseny állása:
1. Hirosi Aojama (japán, Honda) 134 pont, 2. Bautista 124, 3. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 106, ..20. Tóth Imre 12

Evezés

OB, Szeged
Férfiak
Könnyűsúlyú kormányos nélküli kettes: GYVSEK (Gál Tóth, Horváth)
Négypár: U23-as válogatott (Széll, Csankó, Vinkó, Szabó)
Könnyűsúlyú kétpár: Démász-Bajai SVSC (Cselinácz, Varga)
Nyolcas: Démász-Szeged A (Hegyközi, Kónya, Fehér, Dani, Kitka, Haller, Kiss, Tari, k.: Adonyi)
Nők
Négypár: Csepel (Hajdú, Tóth, Kabódi, Hal)
Könnyűsúlyú kétpár: Csongrádi VSE (Urbaniczki, Kincses)
Nyolcas: Csepel (Fejes, András, Tóth, Nagy, Hal, Lettner, Kabódi, Hajdú, k.: Horváth)

Kajak-kenu

Ifi és U23-as Eb, Poznan
500 m, döntők
Ifik
Férfiak
K-1: 3. Dombóvári Bence
Nők
K-1: 2. Farkasdi Ramóna
K-2: 1. Chladek Vanda, Hagymási Anita
K-4: 3. Vízi Orsolya, Horváth Alexandra, Hagymási Réka, Bojtár Zsófia
U23
Férfiak
K-2: 3. Dombi Rudolf, Hadvina Gergely
C-2: 2. Németh Gergő, Nagy Péter
Nők
K-1: 1. Csipes Tamara
K-4: 3. Csernák Edina, Csernák Petra, Csipes Tamara, Bara Alexandra

Kerékpár

Tour de France
15. szakasz, Pontarlier-Verbier, 207,5 km, hegyi befutó:
1. Alberto Contador (spanyol, Asztana) 5:03:58
2. Andy Schleck (luxemburgi, Saxo Bank) +0.43
3. Vincenzo Nibali (olasz, Liquigas) +1:03
Az összetettben (sárga trikó):
1. Contador 63:17:56 ó
2. Lance Armstrong (amerikai, Asztana) +1:37
3. Bradley Wiggins (brit, Garmin-Slipstream) +1:46
Hétfőn szünnap lesz, kedden a Martigny és Bourg-Saint-Maurice közötti 159 km vár a mezőnyre.

Kosárlabda

WNBA, alapszakasz:
Washington Mystics-New York Liberty 68-67
Phoenix Mercury-Detroit Shock 97-90

Sidi Péter aranyérmet szerzett az Európa-bajnokságon (MTI)

Sidi Péter aranyérmet szerzett a sportlövő Európa-bajnokságon (MTI)

Labdarúgás

Arany-kupa, Philadelphia
Negyeddöntő:
Honduras-Kanada 1-0
Egyesült Államok-Panama 2-1 – hu.

Barátságos mérkőzések

Szombati találkozók:
Lyon-Lens 2-2
St. Etienne-Dinamo Bucuresti 2-0
Trabzonspor-Standard Liege 1-0
Varteks-West Bromwich 2-2
Sporting-Feyenoord 1-2
Seattle Sounders-Chelsea 0-2
Porto-Monaco 3-0

Brazília, Campeonato Brasileiro:
Fluminense-Goias 1-4
Palmeiras-Santo Andre 1-0

Egyesült Államok, Major League Soccer:
Toronto FC-Houston Dynamo 1-1
Columbus Crew-Real Salt Lake 3-1
DC United-Colorado Rapids 3-1
Chicago Fire-San Jose E’quakes 2-0

Lovassport

Díjugrató OB:
1. Janik Attila (Gödöllői SE, Cavalor Colonado) 6,67 hibapont
2. Horváth Balázs (Airvent LK, Frederik) 7,69
3. Sirokai Zsófia (Enying Rt. LK, Sissi) 16,02

Ökölvívás

Profi vb-címmérkőzés, Manchester
WBA, kisváltósúly:
Khan (brit)-Kotelnik (ukrán) – p.gy.

Sportlövészet

Sportlövő Eb, Eszék (Osijek)
Kisöbű sportpusk(3×40):
1. Sidi Péter 1269,7 kör

Tenisz

Férfi torna, Bastad
Döntő:
Söderling (svéd, 2.)-Monaco (argentin) 6:3, 7:6

Férfi torna, Stuttgart
Döntő:
Chardy (francia)-Hanescu (román, 4.) 1:6, 6:3, 6:4

Női torna, Palermo

Döntő:
Pennetta (olasz, 1.)-Errani (olasz, 5.) 6:1, 6:2
Elődöntő:
Pennetta-Garbin (olasz) 6:1, 6:1
Errani-Grönefeld (német) 6:3, 4:6, 6:1

Női torna, Prága
Döntő:
Bammer (osztrák, 2.)-Schiavone (olasz, 1.) 7:6, 6:2
Elődöntő:
Bammer-Benesova (cseh, 3.) 6:0, 7:5
Schiavone- Bacsinszky (svájci) 6:2, 4:6, 7:5

Női torna, Palermo
Döntő:
Pennetta (olasz, 1.)-Errani (olasz, 5.) 6:1, 6:2

Úszás

Úszás-vízilabda-vb, Róma
Női vízilabda
1. forduló, A csoport:
Magyarország-Kína 10-7
Olaszország-Üzbegisztán 20-3
B csoport:
Oroszország-Görögország 14-9
Egyesült Államok-Kazahsztán 19-6
C csoport:
Új-Zéland – Dél-Afrika 12-5
Kanada-Ausztrália 6-6
D csoport:
Spanyolország-Németország 17-12
Hollandia-Brazília 11-7

Műúszás, csapat, rövidprogram:
1. Oroszország 98.833 pont
2. Spanyolország 97.833
3. Kína 96.667

Műugrás, nők, 1m:
1. Julija Pahalina (orosz) 325,05
2. Vu Min-hszia (kínai) 311,90
3. Vang Han (kínai) 303,95
Selejtező:
…28. Gondos Flóra 183.40 pont
Gondos Flóra nem jutott a döntőbe.

Női szinkrontoronyugrás
1. Csen Zso-lin, Van Hszin (kínai) 369,18 pont
2. Mary Dunnichay, Haley Ishimatsu (Egyesült Á.) 324,66
3. Leong Mun Yee, Pamg Rinong (Malajzia) 321,66
Selejtező:
1. Csen, Vang (kínai) 341,82 pont
…14. Kormos Villő, Reisinger Zsófia 241,11
A magyar kettős nem jutott a döntőbe.

Vitorlázás

Soling masters vb, Wolfgangsee:
1. Wossala György, Németh Péter, Vezér Károly
…14. Szűcs, Gyulai, Szűcs) a 14. helyen végzett.

Vívás

Vívó Eb, Plovdiv
Férfi párbajtőr, csapat
A 16 között:

Magyarország – Nagy-Britannia 45-27
A negyeddöntőben:
Svájc-Franciaország 45-32
Lengyelország-Norvégia 45-36
MAGYARORSZÁG-Ukrajna 45-35
Olaszország-Oroszország 21-20
Az elődöntőben:
Svájc-Lengyelország 42-36
MAGYARORSZÁG-Olaszország 30-29
Döntő:
Magyarország-Svájc 45-32

Női kard, csapat
A negyeddöntőben:
Magyarország-Franciaország 45-43
Az elődöntőben:
Ukrajna-MAGYARORSZÁG 45-36
Oroszország-Olaszország 45-29
A 3. helyért:
Olaszország-Magyarország 45-40
Döntő:
Ukrajna-Oroszország 45-31

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.