Élet-Stílus

Szombati sporteredmények

admin
admin

2009. 07. 18. 21:51

Talmácsi Gábor a 16. helyen végzett a MotoGP időmérő edzésén, a gyorsasági motoros-vb Német Nagydíján. Barátságos mérkőzésen a nemrég Budapesten fellépő Hertha BSC 2-1-re legyőzte a török Bursaspor együttesét.

Gyorsasági motor

Német Nagydíj, időmérő edzés
125 kcm:
1. Julian Simon (spanyol, Aprilia) 1:38.671, 201.079 km/ó
2. Bradley Smith (brit, Aprilia) +1.015
3. Marc Marquez (spanyol, KTM) +1.339
250 kcm:

1. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 1:32.962
2. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 1:33.105
3. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 1:34.246
…19. Tóth Imre (Aprilia, Team Toth) 1:36.767
MotoGP:
1. Valentino Rossi (olasz Yamaha) 1:32.520, 269.326 km/ó
2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) +0.640
3. Casey Stoner 8ausztrál, Ducati) +1.239
…16. Talmácsi Gábor (Honda) +3.535
…17. Toni Elias (spanyol, Honda) +4.011

Evezés

Evezős OB, Szeged
Férfiak
Könnyűsúlyú egypár: Galambos Péter (Vác)
Kétpár: Danubius NHE (Orbán Gergely, Szekér László)
Kormányos négyes: Démász-Szeged (Kónya, Dani, Kiss, Haller, k.: Baka)
Kormányos nélküli négyes: Magyar válogatott (Forrai, Veréb, Dumitrás, Bargtha)
Könnyűsúlyú nyolcas: Démász-Szeged (Csatlós, Radics Bé., Molnár, Kitka, Pozsár, Radics Be., Lele, Bakacsi, k.: Adonyi)
Nők
Könnyűsúlyú egypár: Alliquander Anna (Danubius NHE)
Kétpár: U23-as válogatott (Bende, Sáska)
Kormányos nélküli négyes: Csepel (Hal, Kabódi, Tóth, Lettner)

Kajak-kenu

Ifi és U23-as, Poznan
1000 méteres döntők
Ifjúsági
Férfiak
C-1: 3. Petkó András
K-2: 3. Székely Máté, Urbán Bence
Nők
K-1: 2. Farkasdi Ramóna
K-2: 3. Vízi Orsolya, Horváth Alexandra
U23
Férfiak
K-4: 1. Dombi Rudolf, Szalai Tamás, Paumann Dániel, Hadvina Gergely
K-2: Petrovics Máté, Holpert Ervin
C-2: 3. Németh Gergő, Nagy Péter
Nők
K-1: 1. Csipes Tamara
K-2: 1. Hegyi Zomilla, Vad Ninetta

Kerékpár

Tour de France, 14. szakasz, Colmar-Besancon, 199 km:
1. Szergej Ivanov (orosz, Katyusa) 4:37:46 ó
2. Nicolas Roche (ír, AG2R) 16 mp hátrány
3. Hayden Roulston (új-zélandi, Cervélo) azonos idővel
Az összetettben (sárga trikó):
1. Rinaldo Nocentini (olasz, AG2R) 58:13:52 ó
2. George Hincapie (amerikai, Columbia) 5 mp hátrány
3. Alberto Contador (spanyol, Asztana) 6 mp hátrány
4. Lance Armstrong (amerikai, Asztana) 8 mp h.

Közép-európai körverseny, 3. szakasz, Miskolc (58 km):
1. Konrad Czajkowski (lengyel, Felt Glogov) 1:19:23 ó
2. Alois Kankovsky (cseh, Dukla Praha) azonos idővel
3. Berkesi András (FTC-Merida) a.i.
Végeredmény:
1. Slawomir Kohut (lengyel, Weltour-Grijp) 8:16:11 ó
2. Milan Kadlec (cseh, Dukla Praha) 26 mp hátrány
3. Szórádi Balázs (FTC-Merida) 37 mp h.

Kosárlabda

Barátságos férfi találkozó:
Magyarország-Bosznia-Hercegovina 85-91

WNBA, alapszakasz:

Indiana Fever-Atlanta Dream 84-79
S.A. Silver Stars-Connecticut Sun 64-72
Sacramento Monarchs-Seattle Storm 56-69

Labdarúgás

Magyar Szuperkupa:
DVSC-Honvéd 1-0

Barátságos mérkőzések:
Malajzia-Manchester United 2-3
Darlington-Newcastle U. 2-7
Orlando Pirates-Manchester City 2-0
Barnet-Arsenal 2-2
Peterborough-Aston Villa 0-3
Rochdale-Everton 1-4
Southampton-Ajax 1-4
Bochum-Olimpiakosz 3-3
T-Home kupa:
Schalke-Stuttgart 0-1
Bayern-Hamburg 0-1
Pénteki mérkőzések:
Hertha BSC-Bursaspor 2-1
Hoffenheim-Panatinaikosz 1-0
Kickers Offenbach-Kaiserslautern 1-1
Unterhaching-Augsburg 0-4
St. Pauli-Stoke City 3-1
Bordeaux-Toulouse 0-1
Heverlee-Genk 0-0
Winterthur-Nürnberg 1-3
Marseille-Ajaccio 1-0
Bournemouth-Tottenham 0-3

Tenisz

Bastad, férfi torna, elődöntő:
Monaco (argentin)-Robredo (spanyol, 3.) 6:0, 6:2
Söderling (svéd, 2.)-Vinciguerra (svéd) 6:1, 7:6

Stuttgart, férfi torna
Elődöntő:

Hanescu (román, 4.)-Fognini (olasz) 6:3, 6:7, 6:2
Chardy (francia)-Kiefer (német) 6:3, 7:5
Negyeddöntő:
Kiefer (német)-Kubot (lengyel) 6:2, 6:1
Chardy (francia)-Zverev (német) 7:6, 6:1

Prága, női torna,
negyeddöntő:
Schiavone (olasz, 1.)-K. Bondarenko (ukrán) 6:1, 6:1
Bammer (osztrák, 2.)-Hradecka (cseh, 7.) 7:5, 5:7, 7:5
Benesova (cseh, 3.)-Diyas (kazah) 6:4, 6:1
Bacsinszky (svájci)-Navarro (spanyol, 4.) 6:4, 6:4

Palermo, női torna, negyeddöntő:
Pennetta (olasz, 1.)-Rezai (francia, 7.) 6:4, 6:4
Grönefeld (német)- Schnyder (svájci, 2.) 4:3-nál fa.
Errani (olasz, 5.)-Svedova (kazah) 6:2, 7:5
Garbin (olasz)-Govorcova (fehérorosz) 6:2, 6:1

Triatlon

Rövidtávú ob
Férfiak:
1. Török Dániel (TVK-Mali) 1:54:05 ó
2. Pocsai Balázs (DSC-DSI) 1:54:38
3. Bajai Péter (Mogyi SE Baja) 1:54:43
Nők:
1. Szabó Zita (DSC-DSI) 2:10:12 ó
2. Kovács Zsófia (Gyötri) 2:10:59
3. Walkó Andrea (TVK-Mali) 2:13:51

Úszás

Róma, világbajnokság
Műugrás, női torony (10 m):

1. Paola Espinosa (Mexikó) 428,25 pont
2. Csen Zso-lin (Kína) 417,60
3. Kang Li (Kína) 410,35
Kormos Villő a 22., Mátyás Melinda pedig a 23. helyen végzett, mindketten a pénteki selejtezőben fejezték be szereplésüket.
Férfi 3 m-es szinkronműugrás:
1. Csin Kaj, Vang Feng (Kína) 467,94 pont
2. Troy Dumais, Kristian Ipsen (Egyesült Államok) 445,59
3. Alexandre Despatie, Reuben Ross (Kanada) 428,64

Vívás

Európa-bajnokság
Férfi tőr, csapat, végeredmény:

1. Olaszország
2. Oroszország
3. Németország

9. Magyarország

Női párbajtőr, csapat, végeredmény:
1. Románia
2. Lengyelország
3. Svájc

5. Magyarország

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.