Élet-Stílus

Pénteki sporteredmények

admin
admin

2009. 07. 17. 20:44

A gyorsasági motoros vb Német Nagydíján Talmácsi Gábor a 17. helyen végzett az elsző szabadedzésén. A brazil bajnokság legutóbbi játéknapján a Corinthians Ronaldo két góljával 4-3-ra legyőzte a Sport Recifét.


Atlétika

U23-as Eb, Kaunas
Nők
10 ezer m:
2. Erdélyi Zsófia 33:39.89
…12. Nagy Mónika is 36:10.87
Súlylökés:
5. Márton Anita 17,20

Autó-motor

Gyorsasági motor
Német Nagydíj, Sachsenring
MotoGP, 1. szabadedzés:
1. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 1:22.779, 278.350 km/ó
2. Dani Pedrosa (spanyol, Repsol Honda) +0.255
3. Valentino Rossi (olasz, Fiat Yamaha) +0.309
4. Randy De Puniet (francia, LCR Honda) +0.354
5. Alex De Angelis (San Marino-i, Honda Gresini) +0.503
…11 Jorge Lorenzo (spanyol, Fiat Yamaha) +0.717
…17. Talmácsi Gábor (magyar, Scot Racing Honda) +2.637

125 kcm, 1. szabadedzés:
1. Julian Simon (spanyol, Aprilia) 1:28.59, 199.77 km/ó
2. Marc Marquez (spanyol, Red Bull KTM) +0.671
3. Bradley Smith (brit, Aprilia) +0.829

Evezés

Evezős ob, Szeged
Férfiak
Könnyűsúlyú négyes:
Démász-Szeged (Pozsár, Kitka, Lele, Bakacsi)
Egypár:
Galambos Péter (Vác)
Kormányos nélküli kettes:
Tisza EE (Juhász, Simon)
Kormányos kettes:
Démász-Szeged (Kiss, Tari, k.: Adonyi)
Könnyűsúlyú négypár:
U23-as válogatott (Kondér, Markgruber, Csepregi, Rácz)
Nők
Egypár:
Szabó Katalin (Vác)
Kormányos nélküli kettes:
FEC A (Klötzl, Varga)
Könnyűsúlyú négypár:
Danubius NHE (László, Alliquander, Csontos, Bedey)

Kerékpár

Tour de France
13. szakasz, Vittel-Colmar, 200 km:
1. Heinrich Haussler (német, Cervelo) 4:56:26
2. Amets Txurruka (spanyol, Euskaltel) +4:10
3. Brice Feillu (francia, Agritubel) +6:12
Az összetettben:
1. Rinaldo Nocentini (olasz, AG2R)
2. Alberto Contador (spanyol, Astana) +0.6
3. Lance Armstrong (amerikai, Astana) +0.8

Közép-európai körverseny
2. szakasz, Szerencs-Bükkszentkereszt, 133 km:
1. Slawomir Kohut (lengyel, Weltour-Grijp) 3:20:17
2. Szórádi Balázs (FTC-Merida) +0.22
3. Milan Kadlec (cseh, Dukla Praha) – azonos idő
Az összetettben:
1. Kohut 6:56:48
2. Kadlec +0.30
3. Szórádi +0.34

Kosárlabda

Férfi barátságos mérkőzés:
Magyarország – Bosznia-Hercegovina 87-60

Labdarúgás

Bajnokok Ligája
Selejtező, a 3. kör sorsolása:

DVSC/Kalmar FF (svéd)-Wisla (lengyel)/Levadia (észt)
A Wisla-Levadia meccsen 1-1-es döntetlen született.
Az első mérkőzést július 28-án vagy 29-én idegenben rendezik, míg a visszavágóra – debreceni továbbjutás esetén – egy héttel később Magyarországon kerül sor.

Európa Liga

2. selejtezőkör, 1. mérkőzések
Csütörtök esti eredmények:
Differdingen (luxemburgi)-HNK Rijeka (horvát) 1-0
Gorica (szlovén)-FC Lahti (finn) 1-0
Legia (lengyel)-Olimpi Rustavi (grúz) 3-0
Rudar Velenje (szlovén)-Crvena zvezda (szerb) 0-1
Bröndby (dán)-Flora Tallinn (észt) 0-1
FK Sarajevo (bosnyák)-Spartak Trnava (szlovák) 1-0
Falkirk (skót)-FC Vaduz (liechtensteini) 1-0
Juvenes-Dogana (San Marinó-i)-Polonia (lengyel) 0-1
Breda (holland)-Gandsassar Kapan (örmény) 6-0
St Patrick’s (ír)-FC Valletta (máltai) 1-1
KR Reykjavik (izlandi)-AE Larissza (görög) 2-0

Brazília, Campeonato Brasileiro:
Atletico Mineiro-Sao Paulo 2-0
Corinthians-Sport Recife 4-3
Nautico-Vitoria 1-1

Egyesült Államok, Major League Soccer:
New York Red Bulls-LA Galaxy 1-3

Barátságos mérkőzések:
1860 München-Lech Poznan 0-1
Apeldorn-Vitesse Arnhem 0-2
Waasland-Lokeren 1-4
Roma-Blackburn 2-2, büntetőkkel 3-2
Crewe Alexandra-Wigan 1-0
Darlington-Sunderland 0-4
Benfica-Athletic Bilbao 2-1

Tenisz

Férfi torna, Bastad
Negyeddöntő:
Monaco (argentin)-Verdasco (spanyol, 1.) 6:1, 3:1-nél fa.
Söderling (svéd, 2.)-Almagro (spanyol, 5.) 7:5, 6:3
Robredo (spanyol, 3.)-Gabasvili (orosz) 6:4, 6:0
Vinciguerra (svéd)-Melzer (osztrák, 4.) 2:6, 6:4, 6:3
Az elődöntőben:
Söderling-Vinciguerra, Monaco-Robredo

Férfi torna, Stuttgart
Negyeddöntő:
Fognini (olasz)-Davigyenko (olasz, 2.) 6:1, 3:6, 7:5
Hanescu (román, 4.)-Sidorenko (francia) 7:6, 6:4

Női torna, Palermo

2. forduló:
Schnyder (svájci, 2.)-Llagostera Vives (spanyol) 6:2, 6:2
Errani (olasz, 5.)-Mayr (osztrák) 7:6, 6:1
Svedova (kazah)-Brianti (olasz) 6:3, 6:2
Grönefeld (német)-Rus (holland) 7:6, 6:3

Női torna, Prága
2. forduló:
Benesova (cseh, 3.)-Niculescu (román) 7:5, 6:4
Diyas (kazah)-Kvitova (cseh, 8.) 6:4, 6:2
K.Bondarenko (ukrán)-Barrois (német) 7:5, 7:5
Bacsinszky (svájci)-Vögele (svájci) 6:4, 6:1

Úszás

Vizes vb, Róma
Toronyugrás
Nők, 10m, selejtező:
…22. Kormos Villő 274.75 pont
…23. Mátyás Melinda 274.65
Egyik magyar sem jutott be az elődöntőbe.

Műugrás, férfi 1 m:
1. Csin Kaj (kínai) 449,00 pont
2. Csang Hszin-hua (kínai) 445,90
3. Matthew Mitcham (ausztrál) 440,20

Vívás

Vívó Eb, Plovdiv
Férfi kard, csapat
A 3. helyért:
Franciaország-MAGYARORSZÁG 45-42
Az elődöntőben:
Olaszország-Magyarország 45-31
Románia-Franciaország 45-25
A negyeddöntőben:
Magyarország -Oroszország 45-40
Olaszország-Spanyolország 45-32
Franciaország-Németország 45-37
Románia-Fehéroroszország 45-40

Női tőr, csapat:
A 7. helyért:
Románia-MAGYARORSZÁG 44-33
Az 5-8. helyért:
Ukrajna-Magyarország 45-35
A negyeddöntőben:
Lengyelország-Magyarország 45-33
Oroszország-Ukrajna 40-25
Franciaország-Németország 33-25
Olaszország-Románia 40-31
Pénteken még a férfi kardozók csapatversenyére kerül sor.

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.