Élet-Stílus

Csütörtöki sporteredmények

admin
admin

2009. 07. 16. 22:03

Tasi Tamás 392 körös teljesítménnyel bronzérmet szerzett a férfi futócéllövők 50 méteres, 40 vegyes számában az Eszéken zajló sportlövő Európa-bajnokságon. Az argentin Estudiantes La Plata negyedszer nyerte meg a Libertadores-kupát.


Atlétika

GP, Luzern
Férfiak
100 m: Williams (amerikai) 10,03
200 m: Spearmon (amerikai) 20,31
400 m: Henry (Virgin-szigeteki) 45,76
800 m: Pecanha (brazil) 1:46,01 p, 2. Kazi Tamás 1:46,17
110 gát: Braithwaite (barbadosi) 13,23, 6. Kiss Dániel 13,71
400 gát: Phillips (jamaicai) 48,66
Távol: Turner (amerikai) 7,76
Diszkosz: Kanter (észt) 67,42, 2. Kővágó Zoltán 65,27
Nők
100 m: Assumnu (amerikai) 11,22
1500 m: Dobriskey (brit) 4:08,35
100 gát: McLellan (ausztrál) 12,73
400 gát: Morosanu (román) 54,82
Rúd: Janson (amerikai) 4,45
Távol: Fountain (amerikai) 6,89
Gerely: Mickle (ausztrál) 62,09

Kerékpár

Tour de France
12. szakasz, Tonnerre-Vittel, 211.5 km:
1. N. Sörensen (dán, Team Saxo) 4:52:24
2. Lefevre (francia, Bouygues Telecom) +0.48
3. Pellizotti (olasz, Liquigas) – azonos idő
Az összetettben:
1. Nocentini (olasz, AG2R) 48:27:21
2. Contador (spanyol, Astana) +0.6
3. Armstrong (amerikai, Astana) +0.8

Kosárlabda

WNBA, alapszakasz:
Washington Mystics-San Antonio Silver Stars 78-79
Indiana Fever-Chicago Sky 84-74
Minnesota Lynx-Atlanta Dream 77-91
Phoenix Mercury-Sacramento Monarchs 100-81
Seattle Storm-Detroit Shock 63-66

Labdarúgás

Európa Liga
Selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzés:
Elfsborg (svéd)-Haladás 3-0
Steaua (román)-Újpest 2-0
Zestafoni (grúz)-Helsingborgs (svéd) 1-2
Kumanovo (macedón)-Slaven Koprivnica (horvát) 0-4
Naftan (fehérorosz)-Gent (belga) 2-1
Flamurtari (albán)-Motherwell (skót) 1-0
Zilina (szlovák)-Dacia Chisinau (moldovai) 2-0
Dinamo Minszk (fehérorosz)-Tromsö (norvég) 0-0
Honka Espoo (finn)-Bangor City (walesi) 2-0
Liepajas Metalurgs (lett)-Dinamo Tbliszi (grúz) 2-1
Szevojno (szerb)-Kaunas (litván) 0-0
Metalurg Donyeck (ukrán)-Ripa Minszk (fehérorosz) 3-0
Tobyl Qostanai (kazah)-Galatasaray (török) 1-1
Zimbru Chisinau (moldáv)-Pacos Ferreira (portugál) 0-0
Skonto Riga (lett)-Derry City (északír) 1-1
Anorthoszisz (ciprusi)-Petrovac (montenegrói) 2-1
Bnei Yehuda (izraeli)-Dinaburg (lett) 4-0
Cerno More (bolgár)-Stali Ribnita (moldovai) 1-0
Rosenborg (norvég)-Agdam Baku (azeri) 0-0
Sigma Olmütz (cseh)-Fram Reykjavik (izlandi) 1-1
Suduva Marijampole (litván)-Randers (dán) 0-1
Vetra Vilnius (litván)-HJK Helsinki (finn) 0-1
Rapid Wien (osztrák)-Vllaznia Shkoder (albán) 5-0
Sturm Graz (osztrák)-Siroki Brijeg (bosnyák) 2-1
Aalborg (dán)-Slavija Sarajevo (bosnyák) 0-0
Basel (svájci)-Santa Coloma (andorrai) 3-0
Omonia Nicosia (ciprusi)-Tórshavn (feröer-szigeteki) 4-0

Libertadores-kupa

Döntő, visszavágó:
Cruzeiro (brazil)-Estudiantes (argentin) 1-2
A párharcot az Estudiantes nyerte 2-1-es összesítéssel.

Brazília, Campeonato Brasileiro:
Coritiba-Gremio 2-1
Goias-Avai FC 0-2
Santo Andre-Atletico Paranaense 1-0
Santos-Barueri 3-3
Flamengo-Palmeiras 1-2
Internacional-Fluminense 4-2

Sportlövészet

Európa-bajnokság, Eszék (Osijek)
Férfiak, 50m, 40 vegyes:
1. Prianyisnyikov (ukrán) 396 kör
2. Holmberg (finn) 394
3. Tasi Tamás 392
…7. Sike József 390

Tenisz

Férfi torna, Stuttgart
Nyolcaddöntő:
Zverev (német)-Simon (francia, 1.) 6:4, 6:2
Davigyenko (orosz, 2.)-Berrer (német) 6:3, 6:3
Kubot (lengyel)-Kohlschreiber (német, 5.) 6:2, 6:4
Chardy (francia)-Arguello (argentin) 2:6, 6:3, 6:1
Kiefer (német)-Greul (német) 6:3, 6:4
Fognini (olasz)-Mathieu (francia) 6:4, 4:1-nél fa.
Szerdán játszották:
Hanescu (román, 4.)-Schüttler (német) 6:2, 6:1
Sidorenko (francia)-Hernandez (spanyol) 2:6, 6:4, 6:3
A negyeddöntőben:
Kubot-Kiefer, Davigyenko-Fognini, Chardy-Zverev, Hanescu-Sidorenko

Férfi torna, Bastad
Nyolcaddöntő:
Verdasco (spanyol, 1.)-Köllerer (osztrák) 6:7, 6:2, 7:5
Melzer (osztrák, 4.)-Traver (spanyol) 6:2, 6:2
Almagro (spanyol, 5.)-Starace (olasz) 2:6, 6:1, 6:1
Vinciguerra (svéd)-Canas (argentin) 6:7 (5-7), 6:3, 6:4
Monaco (argentin)-Crivoli (román) 6:0, 7:6
Szerdán játszották:
Söderling (svéd, 2.)-Vliegen (belga) 6:2, 6:3
Robredo (spanyol, 3.)-Luczak (ausztrál) 6:2, 6:3
Gabasvili (orosz)-Phau (német) 6:3, 6:2
A negyeddöntőben:
Verdasco-Monaco, Melzer-Vinciguerra, Almagro-Söderling, Robredo-Gabasvili

Női torna, Prága

2. forduló:
Schiavone (olasz, 1.)-Hercog (szlovén) 6:2, 6:2
Bammer (osztrák, 2.)-Kudrjavceva (orosz) 6:1, 6:1
Suarez Navarro (spanyol, 4.)-Strycova (cseh) 6:1, 6:4
Hradecka (cseh, 7.)-Sprem (horvát) 6:2, 4:6, 6:4

Női torna, Palermo
2. forduló:
Pennetta (olasz, 1.)-Vinci (olasz) 7:5, 6:1
Schnyder (svájci, 2.)-Pivovarova 6:4, 6:0
Govorcova (fehérorosz)-Makarova (orosz, 6.) 6:2, 6:2
Rezai (francia, 7.)-Lepchenko (amerikai) 6:7, 6:4, 6:2
Garbin (olasz)-Martinez Sanchez (spanyol) 6:2, 6:3

Vívás

Eb, Plovdiv
Férfi párbajtőr
A 128 között:
Rédli András-Zaharov (fehérorosz) 13-12
A 64 között:
Boczkó Gábor-Marinov (bolgár) 15-7
Imre Géza-Martinelli (olasz) 15-8
Somfai Péter-Kauter (svájci) 15-13
Rota (olasz)-Rédli 15-11
A 32 között:
Boczkó-Motyka (lengyel) 15-11
Espana (spanyol)-Imre 15-14
Novosjolov (észt)-Somfalvi 15-14
A 16 között:
Boczkó Gábor-Novosjolov (észt) 14-13
A negyeddöntőben:
Boczkó-Abajo (spanyol) 15-10
Robeiri (francia)-Fiedler (német) 15-9
Schmid (német)-Nyikisin (ukrán) 8-7
Grumier (francia)-Jeannet (francia) 15-7
Az elődöntőben:
Robeiri-Boczkó 15-12

Női kard

A 32 között:
Vila (spanyol)-Benkó Réka 15-12
Wieckowska (lengyel)-Pető Réka 15-6
Pundik (ukrán)-Várhelyi Anna 15-13
Nagy Orsolya a selejtezőben kiesett.

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Megszólalt Havas Henrik

Miniature figures near Bitcoin physical coin. Futures on Bitcoins increased by more than 20% after their American debut on the Chicago Cboe Futures Exchange.  (Photo by Manuel Romano/NurPhoto)
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.