Loki-Kalmar percről percre

Kétgólos győzelmet aratott a magyar bajnok a Kalmar elleni BL-selejtezőn. Nagy elánnal kezdett a Debrecen, de a második félidőre fölénybe került a vendégcsapat. A hajrában egy gyors kontrából és egy pazar lövéssel megnyugtató előnyt szerzett a Loki.

Bajnokok Ligája, selejtező, 2. forduló, első meccs:
DVSC-TEVA – Kalmar (svéd) 2-0 (0-0)
Gól: Varga (72.), Kiss (85.)
Vezeti: Fautrel (francia)
DVSC: Polekszics, Bernáth, Máté P., Mészáros, Leandro, Czvitkovics, Varga J., Kiss Z., Szakály P. (Dombi 84.), Rudolf (Katona 91.), Dudu (Oláh 58.)
Kalmar: Wasta, Nouri, Lantz, S. Larsson, Lennartson, Eriksson, Rydström, R. Elm, Sobralense, D. Elm (Santos 85.), Mendes (Dauda 85.)

92. perc: Vége a meccsnek. Szenzációs siker a Bajnokok Ligája selejtezőjében. Nehéz lesz a visszavágó, de jó eséllyel továbbjuthat a Loki.

91. perc: Rudolfot Katona Attila váltotta.

90. perc: Lejárt a rendes játékidő. Két perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: Óriási Kalmar-ziccer. A teljesen egyedül kilépő csatár szerencsére telibe találta Polekszicset.

85. perc: Kettő-nulla! Kis Zoltán jobb külsővel lőtt gyönyörű gólt a tizenhatos sarkáról. (2-0)

84. perc: Kettős csere a svédeknél. A Lokiban Dombi váltotta Szakályt.

83. perc: Tűzijáték a svéd kapunál – sajnos kimaradt.

80. perc: Jó 35-ról küldött kapura egy szabadrúgást Elm, Polekszics kiöklözte az életerős bombát. A szögletet lehúzta a magyar bajnok kapusa.

75. perc: Kis híján érkezett a második. Leandro beadására jól érkezett Oláh, de két méterről nem találta el a kaput.

72. perc: Végre egy pontos debreceni kontra: Oláh lépett ki a jobb szélen, remekül centerezett, és Varga közelről a hálóba pofozta a labdát. (1-0)

64. perc: A meccs első sárgája. Bernáth kapta egy elkésett belemenésért.

61. perc: Kiss Zoltán életerős lövésébe ért bele egy svéd védő. A második szögletet legurították Leandrónak, akinek levágódó bombáját ujjheggyel tolta ki a kapus.

Rudolf fejel kapura (MTI)

58. perc: Dudút hívta le Herczeg András. Csatár helyett csatár a pályán.

56. perc: Oláh készülödik az oldalvonalnál. Feltehetően a kisebb sérüléssel bajlódó, és rendkívülien halovány Rudolfot váltja.

A második félidő eleje egyértelműen a svédeké. Bosszantó hibák, mintha már most fáradna a magyar bajnok. Gyorsan és pontosan járatja a labdát a Kalmar, már három óriási helyzete volt a vendégeknek a szünet óta.

50. perc: Két veszélyes svéd akció, szerencséje volt a Lokinak. Nem szabadna hagyni feljönni a Kalmart.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Bátran nekirontott ellenfelének a magyar bajnok, de a kezdeti lehetőségek után rendezte védelmét a svéd Kalmar. Húsz perc elteltével teljesen leült a mérkőzés, hiába van többet a labda a Lokinál, ha nincsen helyzete. A vendégek egy döntetlennek is örülnének.

45. perc: Nincs hosszabbítás. Vége az első félidőnek

40. perc: Leandro beadását Rudolf fejelte kapura – Wasta védett.

33. perc: Mendes lövésénél kellett nyújtózkodnia Polekszicsnek.

25. perc: Sok a bosszantó hiba. Lehetnének lehetőségei a Lokinak, de az utolsó passz rendre pontatlan.

A hazaiaknál van többet a labda, de sajnos a védelemben be-becsúsznak kisebb hibák. A svédek nem tudták kihasználni a lehetőségeiket, verhető a Kalmar.

17. perc: Szakály kapott remek kiugratást a jobb szélen, a beadása nem volt elég pontos, Rudolf lemaradt középen a labdáról.

15. perc: Kapu előtti kavarodás, a svéd kapust letámadtak a Loki-csatárok. Szabad a labda, de a védők mindkét lövési kísérletet blokkolták.

10. perc: Gyenge svéd lövés, a másik kapunál Rudolf fejelt két méterrel mellé.

7. perc: Leült a mérkőzés. A két csapat védelme egyre biztosabban szűr.

3. perc: Hatalmas Leandro-bomba a tizenhatos jobb sarkáról. Alig ment mellé.

2. perc: Ígéretes kezdés, Kiss Zoltán 20 méterről eleresztett lövését fogta Wasta.

1. perc: Gyönyörű svéd emelés, kipattant a kapufáról a labda. A partjelző lest jelzett – tévesen.

1. perc: A vendégek kezdték a mérkőzést.

Érkeznek a csapatok. Remek a hangulat Debrecenben, közel teltház a stadionban.