Szávay tíz helyet javított

A budapesti tornán győztes Szávay Ágnes tíz helyet javított a női teniszezők világranglistáján. Az első helyen továbbra is az orosz Dinara Szafina áll.

Az idei első, pályafutása harmadik tornagyőzelmének köszönhetően Szávay tíz helyett lépett előre a világranglistán, jelenleg a 27., jóllehet még mindig messze van a legjobbjától, tekintve, hogy tavaly áprilisban a 13. helyen jegyezték.

Ismét a legjobb harmincban (MTI)

Az idei eredmények alapján elkészített listán a 26., a páros rangsorban pedig a 101. helyen áll a 20 éves magyar játékos, aki a tervek szerint legközelebb az augusztus elején esedékes Los Angeles-i keménypályás viadalon áll majd rajthoz.

Amíg Szávay feljebb lépett, addig Czink Melinda és Marosi Katalin rontott: előbb egy, míg utóbbi hét helyet esett vissza a női teniszezők világranglistáján, amelyen a Szávay által a budapesti torna vasárnapi döntőjében legyőzött svájci Patty Schnyder két pozíciót javítva a 19.

A Newportban, a múlt heti egyetlen tornán – szerencsés vesztesként! – győztes amerikai Rajeev Ram 73 helyet javított, és 108. a férfi teniszezők világranglistáján, melynek élén továbbra is 15-szörös Grand Slam-győztes Roger Federer áll.

A rangsor élmezőnyében a Davis-kupa-forduló miatt nem volt nagyobb változás, de az ötödik-hatodik helyen csere történt: Andy Roddick megelőzte az argentin Juan Martin Del Potrót.