Peirsol újabb világcsúcsa

Aaron Peirsol ötszörös amerikai olimpiai bajnok megdöntötte a férfi 200 méteres hátúszás világcsúcsát szombaton, három nappal azután, hogy 100 méteres hátúszásban is világrekordot állított fel.

Peirsol az Egyesül Államok országos bajnokságán, Indianapolisban 1:53.08 mp-es rekorddal nyerte a 200 méteres távot, és ezzel megjavította a tavalyi, pekingi olimpián született 1:53.94 mp-es csúcsot, amely honfitársa, az ötkarikás aranyérmes Ryan Lochte nevéhez fűződött. Az indianapolisi viadalon Lochte második lett 1:54.21-gyel. Mindketten jogot szereztek az olaszországi vb-n való részvételre.

Peirsol újabb világcsúcsa 1

Aaron Peirsol, aki szerdán 51.94 mp-es világcsúccsal nyerte a férfi 100 méteres hátúszás döntőjét Indianapolisban, az újabb rekord után közölte: fellelkesítette az, hogy gyorsan úszott, de – amint mondta – “a valódi munka két hét múlva következik”, a római világbajnokságon.

Peirsol először 2002 márciusában ért el világcsúcsot, s döntötte meg azt három alkalommal is, mígnem Lochte elragadta tőle a 2007-es vb-n. Peirsol a 2008-as amerikai válogatón “beérte” vetélytársát, s most megint az időközben a csúcs-társbérletet “egyoldalúan” megszüntető Lochte-től vette vissza a világ legjobb eredményének birtokosa címet.

“Tudtam, hogy az indianapolisi viadalon a világrekordhoz közeli, vagy annál is jobb idő szükséges a győzelemhez. A vb-n folytatjuk a párharcot” – mondta a 200 m hát döntőjének eredményhirdetése után Peirsol, aki két, míg az egyetemes úszósport jelenlegi legnagyobb alakjaként számon tartott Michael Phelps egy – a 100 m pillangón felállított – világcsúccsal gazdagította az idei vb-re válogató amerikai versenyt.

Megemlítendő még, hogy Eric Shanteau, aki Pekingben annak ellenére rajthoz állt, hogy közvetlenül az olimpia előtt rákbetegséget diagnosztizáltak nála, mostanra teljesen meggyógyulva, és csúcsformában úszva, 2:08.01 perces amerikai rekorddal nyerte a 200 m-es férfi mell döntőjét. Ő is azok közé tartozik, akikkel Gyurta Dániel, az athéni olimpia ezüstérmese, s a pekingi játékok ötödik helyezettje megküzdhet majd a dobogós helyért Rómában.