Élet-Stílus

Szombati sporteredmények

admin
admin

2009. 07. 11. 21:20

A sötét bábukat vezető Lékó Péter döntetlent játszott a francia Etienne Bacrot-val a dortmundi sakk szupertorna kilencedik fordulójában.

Forma-1

Német Nagydíj
3. szabadedzés:
1. Lewis Hamilton (brit, McLaren) 1:31.121, 16 kör
2. Fernando Alonso (spanyol, Renault) +0.219, 18
3. Felipe Massa (brazil, Ferrari) +0.230, 20
4. Sebastian Vettel (német, Red Bull) +0.421, 17
5. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) +0.489, 16
6. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) +0.494, 19
7. Jarno Trulli (olasz, Toyota) +0.499, 23
8. Nico Rosberg (német, Williams) +0.569, 20
9. Nakadzsima Kazuki (japán, Williams) +0.610, 20
10. Nick Heidfeld (német, BMW) +0.807, 21
11. Jenson Button (brit, Brawn) +0.888, 22
12. Timo Glock (német, Toyota) +0.901, 20
13. Adrian Sutil (német, Force India) +0.983, 20
14. Rubens Barrichello (brazil, Brawn) +1.003, 13
15. Giancarlo Fisichella (olasz, Force India) +1.014, 21
16. Nelsinho Piquet (brazil, Renault) +1.102, 15
17. Sébastien Buemi (svájci, Toro Rosso) +1.118, 23
18. Robert Kubica (lengyel, BMW) +1.148, 20
19. Heikki Kovalainen (finn, McLaren) +1.621, 18
20. Sébastien Bourdais (francia, Toro Rosso) +1.762, 21

Időmérő:
1. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 1:32.230
2. Rubens Barrichello (brazil, Brawn) +0.127
3. Jenson Button (brit, Brawn) +0.243
4. Sebastian Vettel (német, Red Bull) +0.250
5. Lewis Hamilton (brit, McLaren) +0.386
6. Heikki Kovalainen (finn, McLaren) +1.629
7. Adrian Sutil (német, Force India) +2.086
8. Felipe Massa (brazil, Ferrari) +2.344
9. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) +2.480
10. Nelsinho Piquet (brazil, Renault) +2.573

A második szakasz kiesői:
11. Nick Heidfeld (német, BMW) 1:42.310
12. Fernando Alonso (spanyol, Renault) 1:42.318
13. Nakadzsima Kazuki (japán, Williams) 1:42.500
14. Jarno Trulli (olasz, Toyota) 1:42.771
15. Nico Rosberg (német, Williams) 1:42.859

Az első szakasz kiesői:
16. Robert Kubica (lengyel, BMW Sauber) 1:32.190
17. Sébastien Buemi (svájci, Toro Rosso) 1:32.251
18. Giancarlo Fisichella (olasz,Force India) 1:32.402
19. Timo Glock (német, Toyota) 1:32.423
20. Sébastien Bourdais (francia, Toro Rosso) 1:33.559


Luis-Leon Sánchez nyerte a Tour 8. szakaszát (MTI/EPA)

Luis-Leon Sánchez nyerte a Tour 8. szakaszát (MTI/EPA)


Kajak-Kenu

Országos bajnokság
5000 m
Férfiak
K-1:
1. Gyökös Lajos 16:36.442
2. Benkő Zoltán 16:59.578
3. Boros Adrián 17:00.268

C-1:
1. Sarudi Pál 19:21.594
2. Varga Dávid 19:53.850
3. Mező Dávid 20:04.968

Nők
K-1:
1. Csay Renáta 18:52.966
2. Georgopoulou Alexandra 18:59.722
3. Kollár Judit 19:00.664

500 m
Férfiak
K-1:
1. Kökény Roland 1:40.070
2. Bozsik Gábor 1:40.172
3. Benkő Zoltán 1:40.580

K-2:
1. Kökény, Dobos András 1:30.863
2. Molnár Péter, Kadler Viktor 1:32.873
3. Csamangó Attila, Gyökös Lajos 1:33.641

K-4:
1. Bozsik G., Boros G., Gyökös, Sík 1:21.726
2. Palásthy, Bodor, Kovács, Tóth 1:22.506
3. Boros A., Molnár, Kadler, Benkő 1:23.940

C-1:
1. Volein Viktor 1:50.552
2. Korisánszky Péter Dániel ) 1:50.876
3. Vasbányai Henrik 1:51.056

C-2:
1. Varga Dávid, Széles Gábor 1:43.865
2. Horváth Gergely, Kiss Tamás 1:45.323
3. Vincze Dániel, Szabó Gergely Attila 1:50.237

C-4:
1. Bozsik A., Horváth Gá., Sarudi, Balázs 1:36.010
2. Varga, Pulai, Foltán, Lakatos 1:37.546
3. Vincze, Horváth Ge., Szabó, Fekete 1:42.994

Nők
K-1:
1. Lakner Zita 2:02.391
2. Szeltner Ivett 2:04.647
3. Lőrincz Vanda 2:09.531

K-2:
1. Kozák Danuta, Szabó Gabriella 1:38.380
2. Paksy Tímea, Fazekas Krisztina 1:39.544
3. Medveczky Erika, Benedek Dalma 1:42.316

K-4:
1. Horváth, Kollár J., Hudák, Kollár Zs. 1:43.457
2. Heitner, Baráth, Szaniszló, Kürti 1:45.953
3. Marth, Neumann, Bedőcs, Varga 1:46.217

Kerékpár

Tour, 8. szakasz: Andorra Arcalis – Saint-Girons, 176,5 km:
1. Luis-Leon Sánchez (spanyol, Caisse d’Epargne) 4:31:50 ó
2. Sandy Casar (francia, Francaise des Jeux) azonos idővel
3. Mikel Astarloza (spanyol, Euskaltel-Euskadi) a. i.

Az összetettben (sárga trikó):
1. Rinaldo Nocentini (olasz, Saxo Bank) 30:18:16 ó
2. Alberto Contador (spanyol, Asztana) 6 mp h.
3. Lance Armstrong (amerikai, Asztana) 8 mp h.

Gemenci Nagydíj, 2. szakasz, Paks-Szekszárd, 148 km:
1. Adam Homolka (cseh, Arbö) 3:39:58
2. Dér Zsolt (szerb válogatott) 3 mp hátrány
3. Matija Kvasna (horvát, Puris Kamen) 5 mp h.
4. Kusztor Péter (magyar válogatott) azonos idővel

Végeredmény:
1. Dér Zsolt (szerb válogatott) 6:39:13
2. Matej Jurco (közép-szlovák régió) 7 mp h.
3. Matija Kvasna (horvát) 10 mp h.
4. Lengyel Tamás (Tusnád) 24 mp h.
5. Lovassy Krisztián (Betonexpressz) 33 mp h.

A hegyi pontverseny győztese: Madaras Zoltán
A gyorsasági pontverseny győztese: Ivan Stevic (szerb)

Labdarúgás

Arany-kupa, A csoport:
Costa Rica-Kanada 2-2
Jamaica-Salvador 1-0

A csoport végeredménye:
1. Kanada 7 pont
2. Costa Rica 4
3. Jamaica 3 (1-2)
4. Salvador 3 (2-3)

Rali

Tereprali ob, 4. futam, állás a 2. nap után:
1. Szalay Balázs (Opel Racing Team, Opel Antara) 2:22:07 ó
2. Zdenek Porizek (cseh, Offroadsport CZ, BMW X5) 52 mp h.
3. Korda Erik (Nissan PickUp) 1:06 p h.

Sakk

Dortmundi szupertorna, 9. forduló:
Etienne Bacrot (francia)-Lékó Péter döntetlen

Tenisz

Budapest, női torna, negyeddöntő:
Schnyder (svájci, 1.)-Klejbanova (orosz, 5.) 5:7, 7:5, 6:2

Elődöntő:
Szávay Ágnes (4.)-A. Bondareno (ukrán, 6.) 6:1, 6:2
Schnyder (svájci, 1.)-Klejbanova (orosz, 5.) 5:7, 7:5, 6:2

Bastad, női torna, döntő:
Martinez-Sanchez (spanyol)-Wozniacki (dán, 1.) 7:5, 6:4

Newport, férfi torna, nyolcaddöntő:
Santoro (francia, 2.)-Dent (amerikai) 7:6, 6:4
Querrey (amerikai, 3.)-Amritraj (indiai) 6:7, 6:3, 6:2
Kim (amerikai, 7.)-Brands (német) 4:6, 7:6, 6:4
O. Rochus (belga)-Sztahovszkij (ukrán, 8.) 5:7, 7:6, 6:3
Ram (amerikai)-Groth (ausztrál) 6:4, 6:2
Levine (amerikai)-Petzschner (német, 6.) 7:6, 6:2
Evans (amerikai)-Ginepri (amerikai) 6:3, 6:4
Mahut (francia)-Bogomolov Jr. (amerikai) 6:2, 6:2

Davis Kupa, euro-afrikai zóna II. csoport:
Magyarország-Moldova 2-1
Balázs/Varga R.-Albot/Ciumac 6:3, 4:6, 4:6, 7:5, 6:4

Világcsoport, negyeddöntő:
Izrael-Oroszország 3-0 – már továbbjutott
Erlich/Ram-Kunyicin/Szafin 6:3, 6:4, 6:7, 4:6, 6:4

Horvátország-Egyesült Államok 2-1
Zovko/Karanusic-B. Bryan/M. Bryan 3:6, 1:6, 3:6

Csehország-Argentína 2-1
Berdych/Stepanek-Acasuso/Mayer 6:1, 6:4, 6:3

Spanyolország-Németország 2-1
F. Lopez/Verdasco-Kiefer, Zverev 6:3, 7:6, 6:7, 6:3

Úszás

Amerikai bajnokság (győztesek)
Férfiak:
100 m gyors: Nathan Adrian 48.00
200 m vegyes: Ryan Lochte 1:54.56

Nők:
200 m hát: Elizabeth Beisel 2:08.80
200 m pillangó: Kathleen Hersey 2:06.44

Vízilabda

Universiade, női döntő:
Kína-Magyarország 12-8

Unicum-kupa, 2. nap:
Magyarország-Szerbia 6-8
Németország-Ausztrália 10-7

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.