Élet-Stílus

Pénteki sporteredmények

admin
admin

2009. 07. 10. 21:12

A Medveczky Erika, Benedek Dalma duó legyőzte a Világkupa-győztes, Eb-második Szabó Gabriella, Csipes Tamara kettőst 1000 m-en a kajak-kenusok idei országos bajnokságán, a szegedi Garantiqa Kupán, amely több számban válogató az év fő eseményére, a kanadai Dartmouth-ban augusztus 13. és 16. között sorra kerülő világbajnokságra.

Atlétika

Golden League, Róma
Férfiak

100 m (GL-szám):
1. Tyson Gay (amerikai) 9.77 mp – a világ idei legjobbja
2. Asafa Powell (jamaicai) 9.88
3. Yohan Blake (jamaicai) 9.96

400 m (GL-szám):
1. Chris Brown (bahamai) 44.81 mp
2. David Gillick (ír) 44.82
3. Renny Quow (trinidad és tobagói) 45.02

5000 m (GL-szám):
1. Kenenisa Bekele (etióp) 12:56.23 p – a világ idei legjobbja
2. Mark Kiptoo (kenyai) 12:57.62
3. Leonard Komon (kenyai) 12:58.24

110 m gát (GL-szám):
1. Dayron Robles (kubai) 13.17 mp
2. Amtwon Hicks (amerikai) 13.27
3. Dexter Faulk (amerikai) 13.30

Gerely (GL-szám):
1. Andreas Thorkildsen (norvég) 87,46 m
2. Tero Pitka:ma:ki (finn) 83.68
3. Mark Frank (német) 82,75

800 m:
1. Alfred Kirwa Yego (kenyai) 1:45.23 p
2. Mohammed Al-Szalhi (szaud-arábiai) 1:45.61
3. Nadzsim Manszur (algériai) 1:45.64

Nők
100 m (GL-szám):
1. Kerron Stewart (jamaicai) 10.75 mp a világ idei legjobbja
2. Shelly-Ann Fraser (jamaicai) 10.91
3. Chandra Sturrup (bahamai) 10.99

1500 m:
1. Juszuf Dzsamal (bahreini) 3:56.55 – a világ idei legjobbja
2. Christin Wurth-Thomas (amerikai) 3:59.98 p
3. Okszana Zbrozsek (orosz) 4:01.48

100 m gát (GL-szám):
1. Dawn Harper (amerikai) 12.55 mp
2. Delloreen Ennis-London (jamaicai) 12.67
3. Brigitte Foster-Hylton (jamaicai)12.68

400 m (GL-szám):
1. Sanya Richards (amerikai) 49.46 mp
2. Sherika Williams (jamicai) 50.31
3. Ami Bake Thiam (szenegáli) 50.71

800 m:
1. Maggie Vessey (amerikai) 2:00.13 p
2. Elisa Cusma Piccione (olasz) 2:00.14
3. Mayte Martinez (spanyol) 2:00.21

Rúd (GL-szám):
1. Jelena Iszinbajeva (orosz) 4,85 m – a világ idei legjobbja
2. Julija Golubcsikova (orosz) 4,70
3. Szvetlana Feofanova (orosz) 4,70

Forma-1

Német Nagydíj
Első szabadedzés:
1. Mark Webber (Red Bull-Renault) 1:33.082
2. Jenson Button (Brawn-Mercedes) 1:33.463
3. Felipe Massa (Ferrari) 1:33.745
4. Jarno Trulli (Toyota) 1:33.795
5. Giancarlo Fisichella (Force India-Mercedes) 1:33.839
6. Kimi Räikkönen (Ferrari) 1:33.840
7. Nico Rosberg (Williams-Toyota) 1:33.902
8. Sebastian Vettel (Red Bull-Renault) 1:33.909
9. Kazuki Nakajima (Williams-Toyota) 1:33.952
10. Fernando Alonso (Renault) 1:34.148
11. Nick Heidfeld (BMW Sauber) 1:34.221
12. Rubens Barrichello (Brawn-Mercedes) 1:34.227
13. Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) 1:34.483
14. Robert Kubica (BMW Sauber) 1:34.694
15. Nelson A. Piquet (Renault) 1:34.738
16. Sebastien Bourdais (Toro Rosso-Ferrari) 1:34.827
17. Sebastien Buemi (Toro Rosso-Ferrari) 1:34.878
18. Heikki Kovalainen (McLaren-Mercedes) 1:34.893
19. Timo Glock (Toyota) 1:34.911
20. Adrian Sutil (Force India-Mercedes) 1:35.092

Második szabadedzés:
1. Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) 1:32.149
2. Sebastian Vettel (Red Bull-Renault) 1:32.331
3. Jenson Button (Brawn-Mercedes) 1:32.369
4. Mark Webber (Red Bull-Renault) 1:32.480
5. Jarno Trulli (Toyota) 1:32.511
6. Adrian Sutil (Force India-Mercedes) 1:32.585
7. Rubens Barrichello (Brawn-Mercedes) 1:32.664
8. Fernando Alonso (Renault) 1:32.774
9. Kazuki Nakajima (Williams-Toyota) 1:32.872
10. Nelson A. Piquet (Renault) 1:32.992
11. Nick Heidfeld (BMW Sauber) 1:33.012
12. Felipe Massa (Ferrari) 1:33.052
13. Nico Rosberg (Williams-Toyota) 1:33.128
14. Robert Kubica (BMW Sauber) 1:33.161
15. Timo Glock (Toyota) 1:33.172
16. Kimi Räikkönen (Ferrari) 1:33.182
17. Heikki Kovalainen (McLaren-Mercedes) 1:33.724
18. Sebastien Buemi (Toro Rosso-Ferrari) 1:33.903
19. Sebastien Bourdais (Toro Rosso-Ferrari) 1:34.025
20. Giancarlo Fisichella (Force India-Mercedes) 1:38.877

Kajak-kenu

Szeged, országos bajnokság
1000 m
Férfiak
K-1:
1. Kökény Roland (Domino Honvéd) 3:31.670 p
2. Benkő Zoltán (Graboplast Győri VSE) 3:31.754
3. Paumann Dániel Máté (MTK-Erzsébetváros) 3:32.990
Versenyen kívül két ausztrál kajakos, az olimpiai bronzérmes, 500-on pekingi bajnok Ken Wallace, valamint Jacob Clear is indult, a futamot Wallace nyerte (3:28.076) Clear (3:28.610) előtt.

K-2:
1. Kökény Roland, Kulcsár Zsombor (Domino Honvéd) 3:19.219
2. Fekete Gyula, Szabó Roland (Építők Margitsziget, Tiszaújváros) 3:22.483
3. Kassai Álmos, Nagy Gábor (BSE-ESMA, Tata) 3:25.345

K-4:
1. Domino Honvéd (Dobos, Szalai, Gönczy, Kökény) 2:53.272
2. MTK-Erzsébetváros (Schenk, Pintér, Deák, Kulifai) 2:59.206
3. Démász-Szeged (Palásthy, Csamangó, Kovács, Tóth) 3:01.540

C-1:
1. Sarudi Pál (Mezőgép) 3:55.821
2. Korisánszky Péter Dániel (Csepel) 3:56.283
3. Vasbányai Henrik (BKV Előre) 3:56.631

C-2:
1. Varga Dávid, Széles Gábor (MTK-Erzsébetváros, Graboplast Győri VSE) 3:33.025
2. Tóth Márton, Mike Róbert (BKV Előre, UTE) 3:33.535
3. Devecseri Ádám, Vass András (Dunaferr) 3:33.547

C-4:
1. Csepel (Vincze, Mező, Horváth Ge., Szabó G.) 3:26.243
2. Démász-Szeged (Kiss G., Kiss I., Ződi, Juhász) 3:30.137
3. Szabó B., Pulai, Szemán, Fazekas (MTK-Erzsébetváros, Domino Honvéd, Merkapt Maraton TS) 3:35.291

Nők
K-1:
1. Kovács Katalin (Domino Honvéd) 3:55.850
2. Bara Alexandra (KSI) 4:00.410
3. Csay Renáta (Graboplast Győri VSE) 4:03.578

K-2:
1. Medveczky Erika, Benedek Dalma (MTK-Erzsébetváros) 3:32.451
2. Szabó Gabriella, Csipes Tamara (Domino Honvéd) 3:35.643
3. Farkasdi Ramóna, Csay (Graboplast Győri VSE) 3:43.107

K-4:
1. Graboplast Győri VSE (Marth, Kollár J., Bedőcs, Kollár Zs.) 3:30.405
2. Graboplast Győri VSE (Horváth, Neumann, Varga, Hudák) 3:32.379
3. KSI (Heitner, Baráth, Szaniszló, Kürti) 3:33.549

200 m
Férfiak
K-1:
1. Gyertyános Gergely (UTE) 35.328 mp
2. Kadler Viktor (Graboplast Győri VSE) 35.730
3. Dombi Rudolf (Építők Margitsziget) 35.838

K-2:
1. Molnár Péter, Kadler (Tiszaújváros, Győr) 32.784
2. Beé István, Dombi (Domino Honvéd, Építők) 33.078
3. Boros Gergely, Sík Márton (Atomerőmű SE, Démász-Szeged) 33.162

K-4:
1. Bozsik G., Gyertyános, Boros G., Sík (Démász-Szeged, UTE, Atomerőmű SE) 30.322
2. Démász-Szeged (Bodor, Kovács, Tóth, Gyökös) 30.940
3. Boros A., Molnár, Kadler, Benkő (Tiszaújváros, Grboplast Győri VSE) 31.054

C-1:
1. Horváth Gábor (Démász-Szeged) 40.508
2. Foltán László (MTK-Erzsébetváros) 41.360
3. Vajda Attila (Démász-Szeged) 41.390

C-2:
1. Bozsik Attila, Horváth (BSE-ESMA, Démász-Szeged) 37.406
2. Németh Gergő, Nagy Péter (Graboplast Győri VSE) 37.784
3. Hajdu Gergő Károly, Foltán (Dunaferr, MTK) 37.922

C-4:
1. Bozsik A., Horváth Gá., Sarudi Pál, Balázs Péter (BSE-ESMA, Démász-Szeged, Mezőgép) 35.407
2. Csepel (Vincze, Horváth Ge., Szabó G., Fekete) 37.249
3. Atomerőmű SE (Dejcző Ba., Dejcző Bá., Rohn, Haag) 38.203

Nők
K-1:
1. Janics Natasa (Démász-Szeged) 40.092
2. Hegyi Zomilla (KSI) 40.944
3. Fazekas Krisztina (MTK-Erzsébetváros) 40.980

K-2:
1. Kovács Katalin, Janics (Domino Honvéd, Démász-Szeged) 36.759
2. Paksy Tímea, Fazekas (MTK-Erzsébetváros) 37.335
3. Kozák Danuta, Szabó Gabriella (Domino Honvéd) 37.377

K-4:
1. KSI (Heitner, Baráth, Szaniszló, Kürti) 39.453
2. Graboplast Győri VSE (Horváth F., Kollár J., Hudák, Kollár Zs.) 39.543
3. Graboplast Győri VSE (Marth, Neumann, Bedőcs, Varga) 41.529

Kerékpár

Tour de France, 7. szakasz, 224 km:
1. Brice Feillu (francia, Agritubel) 6:11:31 ó
2. Christophe Kern (francia, Cofidis) 5 mp hátrány
3. Johannes Fröhlinger (német, Milram) 25 mp h.

Az összetettben (sárga trikó):
1. Rinaldo Nocentini (olasz, Saxo Bank) 25:44:32 ó
2. Alberto Contador (spanyol, Asztana) 6 mp h.
3. Lance Armstrong (amerikai, Asztana) 8 mp h.

Gemenci Nagydíj, 1. szakasz, Kaposvár-Szekszárd, 144 km:
1. Lovassy Krisztián (Betonexpressz 2000-Limota) 2:59:25 ó
2. Dér Zsolt (szerb válogatott) azonos idővel
3. Matej Jurco (Middle Slovakia Region) a. i.

Labdarúgás

Arany-kupa, 2. forduló
C csoport (Houston):
Guadeloupe-Nicaragua 2-0
Mexikó-Panama 1-1

Az állás: 1. (és már negyeddöntős) Guadeloupe 6 pont, 2. Mexikó 4, 3. Panama 1, Nicaragua 0

Rali

Tereprali ob, negyedik futam, állás az első nap után:
1. Palik László, Darázsi Gábor (Palik Racing Team, Nissan Navara) 5:30 p
2. Zdenek Porizek, Marek Sykora (cseh, szlovák, OffroadsportCZ, BMW X5) 1 mp hátrány
3. Szalay Balázs, Bunkoczi László (Opel Racing Team, Opel Antara) 2 mp h.

Sakk

Dortmund, szupertorna, 8. forduló:
Lékó Péter-Arkadij Naiditsch (német) döntetlen
Vlagyimir Kramnyik (orosz)-Magnus Carlsen (norvég) 1-0

Tenisz

Budapest női torna
Egyes, negyeddöntő:
Szávay (4.)-Bacsinszky (svájci) 6:2, 6:3
A. Bondarenko (ukrán, 6.)-Peer (izraeli) 7:5, 6:1
Gallovits (román)-Martic (horvát) 6:3, 7:6

Páros, elődöntő:
A. Bondarenko, K. Bondarenko (ukrán, 2.)-Fichman, Marosi (kanadai, magyar) 6:1, 6:1

Davis-kupa, Euro-afrikai zóna, II. csoport:
Magyarország-Moldova 1-1
Balázs Attila-Radu Albot 6:1, 6:4, 4:6, 6:3
Lukács Dénes-Andrej Gorban 4:6, 6:2, 5:7, 1:6

Bastad, női torna, elődöntő:
Wozniacki (dán, 1.)-Pennetta (olasz, 3.) 6:3, 4:6, 6:2
Martinez-Sanchez (spanyol) – Dulko (argentin) 7:5, 6:4

Newport, férfi torna, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Santoro (francia, 2.)-Cipolla (olasz) 6:3, 7:5
Kim (amerikai, 7.)-Grosjean (francia) 4:6, 6:3 után Grosjean feladta
Sztahovszkij (ukrán, 8.)-Dancevic (kanadai) 7:6, 2:6, 7:5
Ram (amerikai)-Falla (kolumbiai) 6:4, 7:5
Groth (ausztrál)-Mello (brazil) 7:5, 3:6, 6:3
O. Rochus (belga)-Peya (osztrák) 6:2, 4:6, 6:4

Vízilabda

Férfi Unicum-kupa:
Magyarország-Ausztrália 9-6
Szerbia-Németország 14-6

Női felkészülési meccs:
Magyarország-Ausztrália 12-11

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

2871252 06/13/2016 US soldiers during a stop of the US armed forces in Riga in the course of the Dragoon Ride II of the Saber Strike-2016 international exercise. Taisija Voroncova/Sputnik
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.