Marosi Ádám bronzérmes

Marosi Ádám bronzérmet nyert vasárnap a lipcsei öttusa Európa-bajnokság férfi versenyében. Tibolya Péter a tizedik, Németh Róbert pedig a 36. helyen zárt. A magyar csapat hetedikként végzett.

Marosi Ádám bronzérmet nyert vasárnap a lipcsei öttusa Európa-bajnokság férfi versenyében. Győzött a cseh Ondrej Polivka, második lett az aktuális világbajnok orosz Ilja Frolov. , a dobogóra a litvánok, a csehek és fehéroroszok állhattak fel.

Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány tájékoztatása szerint Marosi, aki idén három Világkupa-viadalon került az első három közé, ezúttal is megbízhatóan versenyzett, és viszonylag jól szerepelt Tibolya is. Némethnek azonban nem jött össze a vívás és a lovaglás, ez pedig hatással volt a csapateredményre.
Marosi a vívás után holtversenyben a kilencedik volt, majd a második legjobb úszóeredménnyel, két szám után már a hatodik helyen állt. Hibátlan lovaglással ezen a pozíción is javított hármat, s helyezését a lövészettel kombinált futásban megtartotta.

Marosi Ádám bronzérmes 1

“Vívásban ötven-hatvan ponttal többet vártam, az úszással viszont kellemes meglepetést okoztam magamnak, alig három tizeddel maradtam el a legjobbamtól – nyilatkozott az MTI-nek Marosi. – A nap csúcspontja egyértelműen a lovaglás volt, a pálya minden centiméterét élveztem. A kombinált számban viszont még van mit javítani, megint egy kicsit lassabban lőttem a kelleténél, de szerencsére a futásommal tudtam ellensúlyozni, így megtartottam a harmadik helyemet. Azzal együtt, hogy idén már jó néhány versenyt rendeztek az új rendszerben, és az Eb is megvolt, úgy érzem, ez még mindig a tanulás időszaka mindenkinek.”

Marosihoz hasonlóan Tibolya is jól állt a vívást, az úszást és a lovaglást követően, a záró duplaszámban azonban a hatodikról indulva négy helyet visszacsúszott a rendkívül sűrű élmezőnyben.

“Ahol elindult idén Marosi, mindenhol dobogóra állt, ez önmagáért beszél – értékelt Pálvölgyi Miklós. – Tibolya a római Világkupán belefutott egy nagy pofonba, ahhoz képest most jól szerepelt, de persze lehet még javítani, hiszen végül is csak tizedik lett. Németh befejelt, a vívása és a lovaglása is gyengére sikeredett.”

Európa-bajnokság, férfiak
Egyéni:
1. Ondrej Polivka (Csehország) 6.060 pont
2. Ilja Frolov (Oroszország) 6.036
3. Marosi Ádám 6.032 (vívás: 20/győzelem/15 vereség/880 pont, úszás: 2:01.55 perc/1.344 pont, lovaglás: 1.200 pont, futás-lövészet: 11:28 perc/2608 pont)
…10. Tibolya Péter 5.872 (22/13/928, 2:08.59/1.260, 1.180, 11:54/2.504)
…36. Németh Róbert 4.872 (11/24/664, 2:03.28/1.324, 500, 12:24/2.384)