Utolsóként rajtol Talma

Talmácsi Gábor az utolsó, 19. helyről rajtol szombaton a MotoGP-ben a gyorsaságimotoros-világbajnokság Holland Nagydíján. A leggyorsabb a világbajnoki címvédő Valentino Rossi volt, Pedrosa, Lorenzo, Stoner a további sorrend.

Az asseni verseny időmérőjén folyamatosan javították a legjobb eredményt a kategória sztárjai: Jorge Lorenzo motorozott az edzés elején a leggyorsabban, de az 1:38.2-es idejével végül csak a 16-ként zárt volna.

Valentino Rossi 1:36.025-ös idejével nyert, a címvédő olasz mögött egy tizeddel a spanyol Dani Pedrosa végzett. A harmadik helyről Rossi csapattársa, Jorge Lorenzo rajtolhat, aki egyetlen pilótaként az összes eddigi futamnak az első sorból vágott neki.

Utolsóként rajtol Talma 1

Talmácsi Gábor akárcsak két hete ismét az utolsó helyről indulhat. A magyar pilóta a két szabadedzés után először került 1:40 perc alá, de így is sereghajtó lett a pénteki időmérőn. Az edzéselső Rossi közel három és fél másodperccel volt gyorsabb.

Talmácsi tavaly még a 125 kcm-esek között versenyzett – ebben a géposztályban lett 2007-ben világbajnok -, a mostani szezont pedig a 250 kcm-esek között kezdte, ám május 25-én a médiajogok átruházásával kapcsolatos vita és a tartalékmotor hiánya miatt szakított a Balatonring Teammel.

nyilatkozat

Ma két másodpercet fejlődtem a tegnapi időmhöz képest, de így is rengeteg dolgunk van még a motor beállítása terén. Még néhány változtatást meg kell tennünk ahhoz, hogy holnap versenyképes legyek. Nem kapkodunk, lépésről lépésre haladunk előre, hosszú távon ez lesz a kifizetődő. Holnap sokáig szeretnék a többiekkel együtt maradni, huszonhat körös a verseny, amely komoly koncentrációt igényel majd.

A negyedlitereseknél Tóth Imre a 22. rajthelyet szerezte meg. A géposztály másik magyarja, Németh Balázs – akit a MotoGP-ben érdekelt Talmácsi Gábor helyére szerződtetett a Balatonring Team – nem állhat rajthoz, mivel múlt szerdán a valenciai tesztelés során nagyot bukott, s eltörte kézközépcsontját.