Lisztes ismét a magyar élvonalban

A korábbi 49-szeres válogatott Lisztes Krisztián Magyarországon folytatja a pályafutását: két évig a Soproni Ligában szereplő Paks együttesében futballozik.

„Sokat jelentett, hogy Gellei Imre a Paks edzője, ez garancia számomra, hogy jó kezekben leszek. Tudom, hogy a Paks eddig nem szerepelt valami fényesen az élvonalban, azon leszek, hogy játékommal hozzásegítsem a klubot egy jó eredményhez” – mondta Lisztes, aki korábban éveken át futballozott a német Bundesliga két élklubjában, a Stuttgartban és a Werderben.

A 33 éves futballista előbbivel Német Kupát nyert, és KEK-döntőt is játszhatott, utóbbival pedig bajnoki címet szerzett 2004-ben. Az elmúlt fél évben a Bundesliga másodosztályában szereplő Rostockban légióskodott.

A korábbi 49-szeres válogatott középpályás – aki itthon a Ferencvárosban és a REAC-ban játszott – kétéves szerződést kötött az előző idényben 11. helyen végzett paksi csapattal.