Vége Buttonék egyeduralmának?

A Red Bull a Brit Nagydíjon idén második alkalommal aratott kettős győzelmet. Vettel megfoghatatlan volt, Webber pedig kiteljesítette a sikert. A Brawn becsületét Barrichello harmadik helyezése mentette meg.

A Red Bull uralta a Forma-1-es Brit Nagydíjat, Sebastian Vettel és Mark Webber Kína után másodszor aratott kettős győzelmet. A rajt-cél győzelmet arató kis német pályafutása harmadik diadalát érte el, tökéletes hétvégét teljesítve – a győzelem mellett övé lett a pole és a leggyorsabb kör is. A harmadik a brawnos Rubens Barrichello lett.

A rajt simán, incidens nélkül zajlott, az első három probléma nélkül ment el, Kimi Räikkönen az ötödik helyre ugrott előre, míg Jenson Button egészen a kilencedik helyig csúszott vissza, de hamar felkapaszkodott az utolsó pontszerző helyre.

Második idei futamát nyerte a fiatal német (mti/ap)

Míg a mezőny elejében végig csak a bokszstratégiáknak köszönhetően volt pozícióváltás – Massa előreugrott, Webbert pedig szépen játszotta Barrichello elé a Red Bull az első kiállásoknál – addig a futam első felében vérre menő csaták folytak a 13-16 helyen a BMW-k, a Renault-k és Lewis Hamilton között, a versenyzők oda-vissza előzgették egymást.

A versenyen egyetlen komolyabb incidens történt, a 25. körben Sebastien Bourdais hátulról beleszaladt Heikki Kovalanenbe. A francia az első szárnyát veszítette el, míg a mclarenes bal hátsó defektet kapott. Mindkét pilóta vissza tudott térni még a pályára, de pár körrel később fel kellett adniuk a versenyt.

A futam egyik nagy vesztese a williamses Kazuki Nakajima volt, aki az első etapban kiválóan tartotta a negyedik helyét, de a kiállásnál gond volt a jobb első kerék cseréjével, így csúnyán visszaesett.

Vége Buttonék egyeduralmának? 2

A záró körökön a helyi hős, Jenson Button a hatodik helyről még egy utolsó rohammal próbálkozott az egyre rosszabbul tapadó gumikkal küszködő Nico Rosberg ellen, de csak felzárkóznia sikerült, előznie már nem, így végül Massa és a Williams mögött ért célba. Az utolsó két pontszerző helyen Jarno Trulli és Kimi Räikkönen végzett.

A tavaly óriási fölénnyel győző Hamilton végig küszködött, egyszer a pályát is elhagyta, végül körhátrányban, a 16. helyen ért célba.

A Red Bull győzelmével és Button gyengélkedésével Vettel 32-ről 25 pontra csökkentette a hátrányát az angollal szemben, de Barrichello még így is megőrizte a második helyet az egyéniben, ő 23 ponttal áll az éllovas csapattársa mögött. Ha a Red Bull továbbra is ilyen erős marad, a bajnokság még teljesen nyílttá válhat pár futam alatt.

9. Toro Rosso 5

A következő futamot az Európa Nagydíjért rendezik Németországban, a Nürburgringen július 12-én.