Élet-Stílus

Kovács nyert, Janics lekéste a rajtot

admin
admin

2009. 06. 19. 19:20

A leghosszabb távon Kucsera Gábor, Vajda Attila és Kovács Katalin nyerte az egyes küzdelmeket a szegedi Maty-éren zajló kajak-kenu válogatóversenyen.

A péntek délutáni döntőkben 1000 méteren az olimpiai bajnok kenus Vajda Attila, valamint a kajakos Kovács Katalin is fölényes győzelmet aratott. Utóbbi versengésben Benedek Dalma csak ötödikként ért célba, Janics Natasa pedig lekéste a rajtot.

A délelőtti elő- és középfutamból egyformán második helyen továbbjutó kajakos Kucsera Gábor nagy küzdelemben utasította maga mögé Gyökös Lajost és Benkő Zoltánt.

Kovács katalin fölényesen nyert (MTI)

Kovács katalin fölényesen nyert (MTI)

A délutáni C-2-es döntőben a Sáfrán-testvérek, Mátyás és Mihály visszavágott a két héttel ezelőtti, szegedi Világkupán elszenvedett vereségért a Tóth Márton, Mike Róbert duónak, és ezzel kvalifikálták magulat az Eb-re és világbajnokságra.

A kajakpárosok 1000 méteres küzdelmeiben a Gönczy Gábor, Kökény Roland, illetve a Szabó Gabriella, Csipes Tamara duó győzött a szegedi Maty-éren zajló válogatóversenyt.

A vasárnapig tartó HP Kupa – a Storcz Botond szövetségi kapitány által meghirdetett szabályok szerint – az olimpiai távú egyes és páros számok esetében egyaránt kvalifikál a jövő heti, brandenburgi Európa-bajnokságra és az augusztusi, dartmouth-i vb-re, a nem ötkarikás számokban pedig a kontinensviadalra. Az 1000 méteres férfi K-2 és C-2 olimpiai szám, a női K-2 nem.

Válogató, Szeged
Férfi K-1 1000 m:
1. Kucsera Gábor (Kőbánya SC) 3:52.983 p
2. Gyökös Lajos (Démász-Szeged) 3:53.355
3. Benkő Zoltán (Graboplast Győri VSE) 3:55.749

Férfi C-1 1000 m:
1. Vajda Attila (Démász-Szeged) 4:17.123
2. Sarudi Pál (Mezőgép) 4:20.885
3. Volein Viktor (Csepel) 4:21.839

Női K-1 1000 m:
1. Kovács Katalin (Domino Honvéd) 4:18.694
2. Bara Alexandra (KSI) 4:25.810
3. Folláth Vivien (Szolnok) 4:29.572

Férfi K-2 1000 m:
1. Gönczy Gábor, Kökény Roland (Domino Honvéd) 3:28.921 p
2. Boros Attila, Dombi Rudolf (Tiszaújváros, Építők) 3:29.557
3. Kammerer Zoltán, Hadvina Gergely (Győr, Kőbánya ) 3:29.569

C-2 1000 m:
1. Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály (KSI, Kaposvár) 3:53.292
2. Tóth Márton, Mike Róbert (BKV Előre, UTE) 3:53.604
3. Devecseri Ádám, Vass András (Dunaferr) 3:58.152

Női K-2 1000 m:
1. Szabó Gabriella, Csipes Tamara (Domino Honvéd) 3:55.534
2. Faldum Bereniké, Medveczky Erika (MTK) 3:58.186
3. Sarudi Alíz, Gyulay Blanka Olimpia (MTK) 4:02.410

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.