Élet-Stílus

Vasárnapi sporteredmények

admin
admin

2009. 06. 14. 23:08

Tizenhat év után tudott ismét nyerni a Peugeot csapat a Le Mans-i 24 órás megbízhatósági autóversenyen. A második nap után is Szalay Balázs vezet a tereprali országos bajnokság harmadik futamán, a Baja Eurocarpaticán.


Atlétika

Golden League, Berlin
Férfiak
100 m (Golden League-szám):
1. Daniel Bailey (holland antillákbeli) 10.03
2. Simeon Williamson (brit) 10.13
3. Marc Burns (trinidad és tobagói) 10.15
400 m (GL):
1. Chris Brown (bahamai) 45.61 mp
2. Gary Kikaya (kongói) 45.68
3. Michael Mathieu (bahamai) 45.92
1500 m:
1. Augustine Choge (kenyai) 3:29.47 – a világ idei legjobbja,
2. Haron Keitany (kenyai) 3:30.20
3. William Biwott (kenyai) 3:32.34
5000 m (GL):
1. Kenenisa Bekele (etióp) 13:00.76
2. Abraham Chebii (kenyai) 13:01.08
3. Micah Kogo (kenyai) 13:01.30
110 m gát (GL):
1. Dexter Faulk (amerikai) 13.18
2. Ryan Wilson (amerikai) 13.21
3. David Payne (amerikai) 13.22
Távol:
1. Godfrey Khotso Mokoena (dél-afrikai) 8,33
2. Luisz Catumasz (görög) 8,15
3. Ndiss Kaba Badji (szenegáli) 8,05
Gerely (GL):
1. Tero Pitka:ma:ki (finn) 86,53
2. Andreas Thorkildsen (norvég) 85,48
3. Igor Janik (lengyel) 83,52
Diszkosz:
1. Gerd Kanter (észt) 67,88 m
2. Piotr Malachowski (lengyel) 67,70
3. Robert Harting (német) 66,17
…7. Kővágó Zoltán 62,86
Nők
100 m (GL):
1. Kerron Stewart (jamaicai) 11.00
2. Stephanie Durst (amerikai) 11.15
3. Sheri-Ann Brooks (jamaicai) 11.18
400 m (GL):
1. Sanya Richards (amerikai) 49.57 – a világ idei legjobbja
2. Amantle Montsho (botswanai) 50.94
3. Julija Guscsinya (orosz) 51,10
100 m gát (GL):
1. Damu Cherry (amerikai) 12.76
2. Delloreen Ennis-London (jamaicai) 12.98
3. Lacena Golding-Clarke (jamaicai) 13.00
Magas (GL):
1. Ariane Friedrich (német) 2,06 – a világ idei legjobbja
2. Blanka Vlasic (horvát) 2,03
3. Marina Ajtova (kazah) 1,93
Rúd (GL):
1. Jelena Iszinbajeva (orosz) 4,83 – a világ idei legjobbja
2. Monika Pyrek (lengyel) 4,78
3. Fabiana Murer (brazil) 4,68
Súly:
1. Nadine Kleinert (német) 19,39
2. Natalja Mihnevics (fehérorosz) 19,26
3. Chiara Rosa (olasz) 19,15

Autó-motor

Gyorsasági motoros-vb
Katalán Nagydíj, Barcelona

MotoGP, végeredmény:
1. Rossi (olasz, Yamaha)
2. Lorenzo (spanyol, Yamaha) +0.095
3. Stoner (ausztrál, Ducati) +8.884
4. Dovizioso (olasz, Honda) +8.936
…17. Talmácsi Gábor (Honda) +
250 kcm:
1. Bautista (spanyol, Aprilia) 41:09.018
2. Aojama (japán, Honda) +7.185
3. Barbera (spanyol, Aprilia) +7.282
4. Pasini (olasz, Aprilia) +10.784
…18. Németh Balázs (Aprilia) +1.39.488
Tóth Imre (Aprilia) kiesett.
Az állás:
1. Bautista 108 pont, 2. Aojama 96, 3. Barbera 75, …13. Talmácsi Gábor (a Katalán GP-től már a MotoGP kategóriában versenyez) 28,…18. Tóth Imre 11
125 kcm:
1. Iannone (olasz, Aprilia) 41:10.494
2. Terol (spanyol, Aprilia) +2.245
3. Gadea (spanyol, Aprilia) +2.330
Az állás:
1. Simón (spanyol, Aprilia) 84 , 2. Smith (brit, Aprilia) 82,5, 3. Iannone 71,5

77. Le Mans, 24 órás:
1. Brabham, Gene, Wurz
(brit, spanyol, osztrák, Peugeot) 382 kör
2. Bourdais, Montagny, Sarrazin
(francia, Peugeot) 381 kör
3. Capello, Kristensen, McNish
(olasz, dán, brit, Audi) 376 kör

Rali-vb
Akropolisz-rali, végeredmény:
1. Hirvonen, Lehtinen (finn, Ford Focus) 4:09:42,5
2. Ogier, Ingrassia (francia, Citroen C4) +1:22,9
3. Latvala, Anttila (finn, Ford Focus) +1:45,0
Az állás:
1. Loeb (francia, Citroën C4) 55 pont, 2. Hirvonen 48, 3. Sordo (spanyol, Citroën C4) 31

Tereprali OB

Baja Eurocarpatica, Magyarlápos (Tirgu Lapus)
Végeredmény:
1. Zapletal, Ourednicek (cseh, Mitsubishi) 3:51:08
2. Szalay, Bunkoczi (Opel Antara) +2:53
3. Palik, Darázsi (Nissan Navara) +4:57
Állás a 2. nap után:
1. Szalay, Bunkoczi (Opel Racing, Opel Antara) 2:18:17
2. Zapletal, Ourednicek (cseh, Mitsubishi L200) +22.0
3. Palik, Darázsi (Palik Racing, Nissan Navara) +2:20

Kézilabda

Férfi Eb-selejtező, 4. csoport:
Horvátország-Magyarország 26-25

Női vb-selejtező, visszavágó:

Magyarország-Szlovákia 33-22

Kosárlabda

Női Eb, Riga
Középdöntő. F csoport, 2. forduló:
Fehéroroszország-Litvánia 61-55
Oroszország-Olaszország 67-59
Franciaország-Törökország 55-43
Az állás:
1. Oroszország 8 pont (267-223), 2. Franciaország 8 (251-220), 3. Törökország 6, 4. Olaszország 5 (246-265), 5. Fehéroroszország 5 (231-251), 6. Litvánia 4
Szombati mérkőzések
E csoport, 2. forduló:

Szlovákia-Lettország 78-69
Görögország-Csehország 62-45
Spanyolország-Lengyelország 67-55
Az állás:
1. Spanyolország 8 (271-216), 2. Lettország 7 (290-245), 3. Szlovákia 7 (262-254), 4. Görögország 5 (238-244), 5. Lengyelország 5 (225-278), 6. Csehország 4 (209-258)

Labdarúgás

Konföderációs-kupa
A csoport, 1. forduló:
Dél-Afrika-Irak 0-0
Spanyolország-Új-Zéland 5-0

NB II, Nyugati csoport

Szombati mérkőzés:
Integrál-DAC-Kaposvölgye 2-0

Tenisz

Férfi torna, Halle
Döntő:
Haas (német)-Djokovics (szerb, 2.) 6:3, 6:7, 6:1

Férfi torna, Queen’s (London)
Döntő:
Murray (brit, 1.)-Blake (amerikai, 6.) 7:5, 6:4

Női torna, Birmingham

Döntő:
Rybarikova (szlovák, 13.)-Li (Li, kínai, 4.) 6:0, 7:6

Női torna, Budapest
Döntő:
Zorics (szerb, 4.)-Németh Virág 4:6, 7:6, 6:4

Úszás

Mare Nostrum verseny, Monte Carlo
400m vegyes:
1. Cseh László 4:13.69
2. Kis Gergő 4:16.94

Vízilabda

Női Világliga
Az 1. helyért:
Egyesült Államok-Kanada 9-6
A 3. helyért:
Ausztrália-Spanyolország 12-8
Az 5. helyért:
Kína-Oroszország 10-9
A 7. helyért:
Görögország-Olaszország 13-6

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Closeup portrait of a beautiful redhead woman using smartphone
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.