Élet-Stílus

Szombati sporteredmények

admin
admin

2009. 06. 13. 20:14

Cseh László nyerte a 200 méteres pillangó és az ugyanilyen távú vegyesúszás döntőjét a Mare Nostrum elnevezésű körverseny monacói állomásának szombati versenynapján. Az első nap után a Szalay Balázs-Bunkoczi László duó vezet a tereprali országos bajnokság harmadik futamának otthont adó Baja Eurocarpaticán.

Autó-motor

Gyorsasági motoros-vb
Katalán Nagydíj, Barcelona
MotoGP, időmérő edzés:
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 1:41.974
2. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 1:42.987
3. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 1:42.426
…19. Talmácsi Gábor (Honda) 1:45.833
125 kcm, időmérő edzés:
1. Julian Simon (spanyol, Aprilia) 1:51.448
2. Pol Espargaro (spanyol, Derbi) 1:51.468
3. Jonas Folger (német, Aprilia) 1:51.787
250 kcm, időmérő edzés:
1. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 1:46.749
2. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 1:46.899
3. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 1:46.908
…21. Németh Balázs (Aprilia) 1:50.732
…23. Tóth Imre (Aprilia) 1:51.296
MotoGP, 2. szabadedzés:
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 1:41.899
2. Andrea Dovizioso (olasz, Honda) 1:42.573
3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 1:42.810
…19. Talmácsi Gábor (Honda) 1:46.844
250 kcm, 2. szabadedzés:
1. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 1:46.122
2. Mattia Pasini (olasz, Aprilia) 1:46.408
3. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 1:46.486
…18. Tóth Imre (Aprilia) 1:49.803
…22. Németh Balázs (Aprilia) 1:51.012

Tereprali OB

Baja Eurocarpatica, Magyarlápos (Tirgu Lapus)
Az állás:
1. Szalay, Bunkoczi (Opel Racing Team, Opel Antara) 13:56
2. Palik, Darázsi (Palik Racing Team, Nissan Navara) +17.0
3. Zapletal, Ourednicek (cseh, OffRoad, Mitsubishi) +26.0

Jégkorong

NHL, rájátszás
Stanley Kupa-döntő, 7. mérkőzés:
Detroit Red Wings-Pittsburgh Penguins 1-2
A párharcot 4-3-as összesítéssel a Pittsburgh nyerte.

Kézilabda

Férfi Eb-selejtező, 4. csoport:
Szlovákia-Finnország 34-21
A csoport állása:
1. Horvátország 8 pont/5 mérkőzés (163-110), 2. Magyarország 8/5 (154-115), 3. Szlovákia 8/6 (174-151), 4. Görögország 6/6 (156-162), 5. Finnország 0/8
A csoport első két helyezettje jut ki az ausztriai Eb-re.

Kosárlabda

Női Eb, Riga
Középdöntő, F csoport, 1. forduló:
Törökország-Olaszország 64-59
Oroszország-Fehéroroszország 66-51
Franciaország-Litvánia 57-55

Labdarúgás

NB II
Keleti csoport:
Ferencváros-Vecsés 5-1
MTK Budapest II-Kazincbarcika 0-3
BKV Előre-Bőcs 3-1
Jászberény-Tököl 1-0
Vác-Újbuda – Makó 1-2
ESMTK – DVSC-TEVA II 1-4
Cegléd-Baktalórántháza 7-1
Békéscsaba-Szolnok 1-3
Az élcsoport:
1. Ferencváros 78 pont, 2. DVSC-TEVA II 61, 3. Makó 56

Nyugati csoport:
Budaörs-Gyirmót 2-2
Pápa-Százhalombatta 6-1
ZTE FC II-PMFC 1-4
Kozármisleny-Barcs 1-2
Baja-Tatabánya 2-1
Felcsút-Ajka 2-4
Győri ETO FC II-Dunaújváros 3-0
Az élcsoport:
1. Gyirmót 67 pont, 2. Pápa 66, 3. Pécs 65
A Gyirmót nyerte a labdarúgó NB II Nyugati csoportját. Mivel a csapat nem kapta meg az élvonalbeli licencet, így a másodikként záró Pápa került fel a Soproni Ligába. Az már korábban eldőlt, hogy a Keleti csoportból a Ferencváros jutott az élvonalba.

Tenisz

Férfi torna, Queens (London)
Elődöntő:
Murray (brit, 1.)-Ferrero (spanyol) 6:2, 6:4
Blake (amerikai, 6.)-Roddick (amerikai, 2.) 4:4, Roddick fa.

Férfi torna, Halle
Elődöntő:
Haas (német)-Kohlschreiber (német) 2:6, 7:6, 7:6
Djokovics (szerb, 2.)-O. Rochus (belga) 7:6, 6:4

Női torna, Birmingham
Elődöntő:
Li (kínai, 4.)-Sarapova (orosz) 6:4, 6:4
Rybarikova (szlovák, 13.)-Mirza (indiai) 3:6, 6:0, 6:3

Női torna, Budapest
Egyes, elődöntő:
Németh Virág-Gawlik (lengyel) 6:3, 6:1
Zorics (szerb, 4.)-Carreras (brit, 2.) 6:2, 6:2

Úszás

Mare Nostrum verseny, Monaco
Férfiak
200 m pillangó:
1. Cseh László 1:56.69
200 m vegyes:
1. Cseh László 2:00.31
400 m gyors:
3. Kiss Gergő 3:50.58

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Mentőkhöz menekült az elkószált 14 éves kutya

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.