Czink búcsúzott egyesben

Czink Melinda nem jutott be a 220 ezer euró összdíjazású, birminghami füvespályás női tenisztorna elődöntőjébe, miután két játszmában, 1 óra 17 perc alatt kikapott az indiai Sania Mirzától.

Czink az első szettben rengeteget hibázott, 1:1 után úgy lett 28 perc alatt 6:1, hogy közben kétszer elvesztette saját adogatójátékát.

A folytatásban a magyar játékos vette el ellenfele szerváját, de Mirza gyorsan brékelt, és ezt tette 4:4-nél is. Csakhogy Czink nem adta fel, 5:5-re egyenlített, aztán jött a rövidítés, amelyben a rivális volt jobb.

Mirza az elődöntőben a 13. helyen kiemelt szlovák Magdalena Rybarikova és a lengyel Urszula Radwanska párharcának győztesével találkozik.

Czink elfáradt a negyeddöntőre (MTI)

Czink Melinda elfáradt a negyeddöntőre (MTI)

Czink este – várhatóan 20 óra körül – a dél-afrikai Natalie Grandinnal az oldalán a páros negyeddöntőjében az első helyen kiemelt Cara Black, Liezel Huber zimbabwei, amerikai kettős ellen lép pályára.