Zárásként három magyar arany a Világkupán

A magyarok három első és egy harmadik helyet értek el a 500 méteres döntőkben a szegedi kajak-kenu Világkupa-viadalon, így összesen 13 aranyéremmel zártak.

Elsőként a fiatal Molnár Péternek szoríthatott a Maty-éri pálya közönsége a K-1 fináléjában, ő azonban a nagyobbnál nagyobb nevek között végül nem volt harcban a dobogós helyekért. Az élen Anders Gustavsson, Adam Van Koeverden, Ronald Rauhe volt a sorrend, Molnár hetedikként haladt át a célvonalon.

A következő futamban, a tavaly elhunyt Kolonics Györgyről elnevezett C-1-es versenyben ezzel szemben már győzelmi reményekkel indult a magyar versenyző, az olimpiai bajnok Vajda Attila, aki az 1000-en aratott sikere után duplázásra készült.

A Démász-Szeged klasszisában ezúttal sem kellett csalódnia a publikumnak: remek hajrával ezen a távon is diadalmaskodott, így az ő neve került fel elsőként a Kolonics-vándorkupára. A szám másik magyarja, Volein Viktor hetedik helyen zárt.

„Nagyon nem volt könnyű, a mellettem lévő üzbégre figyeltem leginkább. Kemény futam volt, de motivált, hogy a Kolonics György-kupa Magyarországon maradjon” – mondta Vajda.

A női kajakosoknál a beteg Benedek Dalma visszalépése után „egyedül maradt” Kozák Danuta ugyan versenyben volt a dobogóért, de végül nem sikerült odaérnie a legjobb három közé, a negyedik helyen ért célba.

A párosok első döntője aztán újabb hazai sikert hozott: a háromszoros ötkarikás aranyérmes, kajakos Kammerer Zoltán hű társával, Kucsera Gáborral szinte végig vezetve nyerte az 500 méteres finálét, megismételve tavalyi győzelmét. A fiatal Gönczy Gábor, Szalai Tamás duó hetedik lett a fináléban.

„Elégedett vagyok, mert két döntőt nyertem, a tegnapi ugyan B volt, de nem baj” – mondta Kucsera, aki szombaton, 1000 m egyesben esélyesként lemaradt a legjobbak csatározásáról.

Janics Kovács Katalinnal 500-on is nyert (MTI)

A kenu párosoknál szintén két magyar duóért izgulhatott a közönség, amely végül a Széles Gábor, Varga Dávid duónak köszönhetően egy bronzéremnek tapsolhatott. A pekingi olimpiát is megjárt Sáfrán-testvérek, Mátyás és Mihály hetedikek lettek.

A női kajak kettesek döntője előtt nem sok izgulnivalója volt a magyar szurkolóknak, ott volt ugyanis a rajtnál az évek óta veretlen, kétszeres ötkarikás bajnok Kovács Katalin, Janics Natasa kettős is. A klasszis páros ezúttal sem hibázott, nagy előnnyel utasította maga mögé riválisait, megszerezve ezzel a magyar csapat 13., egyben utolsó győzelmét Szegeden.

„Nagyon jól kijöttünk a rajtból, megbeszéltük, hogy maximális pályát megyünk, mert az elmúlt napokban elég keveset edzettünk. Nagyon jó kis verseny volt” – értékelt Kovács.

A szegedi viadalra – amely a nemzetközi szövetség idei Világkupa-sorozatának harmadik, egyben utolsó állomása volt – 36 ország 450 versenyzője nevezett. A magyar versenyzők remek teljesítményt nyújtva 13 arany-, valamint 4-4 ezüst- és bronzérmet gyűjtöttek a szegedi MOL kajak-kenu Világkupa-verseny szombati és vasárnapi döntői során.