Törökországban is Button volt az úr

A világbajnoki pontversenyben vezető Jenson Button, a Brawn GP brit versenyzője nyerte meg a nem különösebben izgalmas az isztambuli Török Nagydíjat, és ezzel a szezonbeli hatodik futamgyőzelmét aratta.

Az angol versenyző az idei hét futamból hatodikszor nyert, ezzel pedig egyre biztosabbá válik számára a bajnoki cím megnyerése.

A Red Bull hiába volt képes hasonló tempóra szombaton, mint a Brawn, továbbra sem képes igazán eredményes stratégiát kidolgozni. A pole-ból rajtoló Sebastian Vettel az első körben a fűre szaladt, Button megelőzte, majd a német második helyét is sikerült elvennie a csapatnak a háromkiállásos boksztaktikával.

Az utolsó körökön Vettel ugyan a második helyen autózó csapattársa, Mark Webber közelébe került, de a rádión lassításra intették, így nem előzte meg az ausztrált. A verseny után a német pilóta láthatóan feldúlt volt az eset miatt.

Button autójának hátulját nézte a mezőny (MTI/EPA)

A startnál a harmadik rajtkockából induló Rubens Barrichello csúnyán beragadt, előbb a 12. helyre csúszott vissza, majd a Heikki Kovalainennel folytatott csatában kipördült, s további helyeket vesztett, később Adrian Sutillal is összeakadt. A brazil a 49. körben végleg kiállt, mielőtt Button lekörözte volna.

A futam elején Jarno Trulli és Nico Rosberg is előrébb lépett, és sikerült is megtartaniuk a helyeiket, előbbi a negyedik, utóbbi ötödik lett. Az eddigi Isztambul-menő, Felipe Massa hatodikként zárt, csapattársa, Kimi Räikkönen az első körben a kilencedik pozícióba csúszott, és 57 körrel később ugyanott is ért be.

Az utolsó két pontszerző hely Robert Kubicának és Timo Glocknak jutott – a BMW pilótája idén először szerzett pontot.

A meglehetősen eseménytelen versenyen Barrichello első körökben folytatott ügyetlenkedései és kakaskodásai mellett Nelsinho Piquet és Lewis Hamilton rövid, ugyanakkor látványos oda-vissza előzgetése jelentett némi izgalmat. A világbajnoki címvédő a 13. helyen, a lekörözést épp csak elkerülve ért célba.

Button isztambuli győzelmével tovább növelte a bajnokságbeli előnyét, Barrichello kiesésével előnye 25 pont a második helyen álló brazillal szemben, Vettel pedig 32 ponttal van lemaradva tőle. Ha az angol győz még egy-két futamon, az idény közepére eldőlhet a vb-cím sorsa.