Élet-Stílus

Szombati sporteredmények

admin
admin

2009. 06. 06. 19:46

A bajnoki címét és ezzel az élvonalba jutást már jóval korábban bebiztosító Ferencváros idegenlégiósai többsége nélkül vendégként kikapott a Makótól a labdarúgó NB II 29. fordulójának szombati első mérkőzésén.

Birkózás

Női ob, a győztesek:
48 kg: Nagy Cintia (DBC)
51 kg: Köteles Alexandra (Törökszentmiklós)
55 kg: Barka Emese (Vasas)
59 kg: Sastin Marianna (Csepel-Mosonmagyaróvár)
63 kg: Godó Kitti (FTC)
67 kg: Szerencse Mónika (Tatabánya)
72 kg: Soós Rita (Csepel)

Forma-1

Török Nagydíj, rajtsorrend
1. sor:
Sebastian Vettel (német, Red Bull)
Jenson Button (brit, Brawn GP)
2. sor:
Rubens Barrichello (brazil, Brawn GP)
Mark Webber (ausztrál, Red Bull)
3. sor:
Jarno Trulli (olasz, Toyota)
Kimi Räikkönen (finn, Ferrari)
4. sor:
Felipe Massa (brazil, Ferrari)
Fernando Alonso (spanyol, Renault)
5. sor:
Nico Rosberg (német, Williams)
Robert Kubica (lengyel, BMW-Sauber)
6. sor:
Nick Heidfeld (német, BMW-Sauber)
Nakadzsima Kazuki (japán, Williams)
7. sor:
Timo Glock (német, Toyota)
Heikki Kovalainen (finn, McLaren-Mercedes)
8. sor:
Adrian Sutil (német, Force India)
Lewis Hamilton (brit, McLaren-Mercedes)
9. sor:
Nelson Piquet Jr. (brazil, Renault)
Sébastien Buemi (svájci, Toro Rosso)
10. sor:
Giancarlo Fisichella (olasz, Force India)
Sébastien Bourdais (francia, Toro Rosso)

A világbajnoki címvédő az első körben kiesett (MTI/EPA)

A világbajnoki címvédő az első körben kiesett (MTI/EPA)

Kajak-kenu

Szeged, Világkupa-verseny
Férfiak
1000 m
K-1:
1. Anders Gustavsson (svéd) 3:46.917 p
2. Ken Wallace (ausztrál) 3:47.625
3. Maximilan Bennasi (olasz) 3:48.243
…10. (a B döntőben 1.) Kucsera Gábor
…17. (a B döntőben 8.) Holpert Ervin

C-1:
1. Vajda Attila 4:28.574
2. Vagyim Menkov (üzbég) 4:31.184
3. Florin Mironcic (román) 4:31.412
…7. Sarudi Pál 4:39.752

K-2:
1. David Smith, Luke Morrison (ausztrál) 3:38.001
2. Kökény Roland, Gönczy Gábor 3:38.637
3. Hendrik Bertz, Marcus Gros (német) 3:38.745
…11. (a B döntőben 2.) Petrovics Máté, Kugler Attila

C-2:
1. Tóth Márton, Mike Róbert 3:55.182
2. Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály 3:56.928
3. Erik Leue, Tomasz Wylencek (német) 3:57.162

K-4:
1. Magyarország B (Tóth, Dobos, Paumann, Szalai) 3:12.050
2. Németország 3:13.808
3. Magyarország A (Kammerer, Benkő, Hadvina, Molnár) 3:14.930

C-4:
1. Románia 3:41.833
2. Magyarország B (Nagy, Makai, Devecseri, Széles) 3:42.883
3. Mexikó 3:43.375
…5. Magyarország A (Sarudi, Kiss, Metka, Varga) 3:46.513

Nők
500 m
K-4:
1. Magyarország A (Paksy, Benedek, Kozák, Janics) 1:45.612 p
2. Kanada
3. Kína A
A magyar B egységet (Csipes, Medveczky, Kovács, Fazekas) kizárták.

1000 m:
K-1:
1. Katrin Wagner-Augustin (német) 4:20.882
2. Erin Taylor (új-zélandi) 4:22.118
3. Bridgitte Hartley (dél-afrikai) 4:23.570
…7. Bara Alexandra 4:29.984
Benedek Dalma visszalépett.

K-2:
1. Szabó Gabriella, Csipes Tamara 3:58.173
2. Sofia Paldanius, Josefin Nordlow (svéd) 3:59.667
3. Lisa Carrington, Terzale Hatton (új-zélandi) 4:01.605
4. Paksy Tímea, Medveczky Erika 4:02.649

Kézilabda

Vb-selejtező, 1. mérkőzés:
Szlovákia-Magyarország 21-22

Labdarúgás

NBII, 29. forduló
Keleti csoport:
Makó-Ferencváros 2-1
Szolnok-MTK Budapest II 3-1
Kazincbarcika-Cegléd 2-0
Baktalórántháza-ESMTK 2-2
Vecsés-Jászberény 4-0
Tököl-BKV Előre 2-1
Bőcs-Békéscsaba 0-0
DVSC-TEVA II – Vác-Újbuda 1-0

Nyugati csoport:
PMFC-Győri ETO II 2-0
Ajka-Budaörs 3-2
FC Tatabánya-Kozármisleny 2-1
Százhalombatta-Felcsút 1-2
Barcs – Integrál-DAC 2-0
Kaposvölgye-ZTE FC II 5-0

Barátságos mérkőzés:
Dél-afrikai Köztársaság – Lengyelország 1-0

Világbajnoki selejtező
1. csoport:

Albánia-Portugália 1-2
Svédország-Dánia 0-1

3. csoport:
Szlovákia-San Marino 7-0

4. csoport
Azerbajdzsán-Wales 0-1
Finnország-Liechtenstein 2-1

6. csoport:
Kazahsztán-Anglia 0-4
Fehéroroszország-Andorra 5-1
Horvátország-Ukrajna 2-2

7. csoport:
Szerbia-Ausztria 1-0
Litvánia-Románia 0-1

8. csoport:
Ciprus-Montenegró 2-2
Bugária-Írország 1-1

9. csoport:
Izland-Hollandia 1-2
Macedónia-Norvégia 0-0

Barátságos mérkőzések:
Olaszország – Észak-Írország 3-0
Dél-afrikai Köztársaság – Lengyelország 1-0

Ázsia, A csoport:
Katar-Ausztrália 0-0
Üzbegisztán-Japán 0-1

B csoport:
Koreai NDK – Irán 0-0
Egyesült Arab Emírségek-Koreai Köztársaság 0-2

U21-es Eb-selejtező:
Magyarország-Luxemburg 3-0

Sakk

Miskolc, rapidsakk párosmérkőzés
5. parti:
Lékó-Anand 0-1

6. parti:
Anand-Lékó döntetlen

Összesítésben:
Anand-Lékó 4-2

Tenisz

Roland Garros
Női egyes, döntő:
Kuznyecova (orosz, 7.)-Szafina (orosz, 1.) 6:4, 6:2

Férfi páros, döntő:
Lukas Dlouhy, Leander Paes (cseh, indiai, 3.)-Wesley Moodie, Dick Norman (dél-afrikai, belga) 3:6, 6:3, 6:2

Junior női páros, döntő:
Bogdan, Lertcheewakarn (román, thaiföldi, 2.)-Babos, Watson (magyar, brit, 3.) 3:6, 6:3, 10-8 – döntő rövidítés

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nyíregyháza, 2016. december 27.
Vásárlók egy telekommunikációs üzletben a karácsony utáni leárazás idején Nyíregyháza egyik bevásárlóközpontjában 2016. december 27-én. Az ünnep után megkezdődött az üzletekben a hagyományos év végi leértékelés.
MTI Fotó: Balázs Attila

Jobban élünk, mint tíz éve

Nyíregyháza, 2016. december 27.
Vásárlók egy telekommunikációs üzletben a karácsony utáni leárazás idején Nyíregyháza egyik bevásárlóközpontjában 2016. december 27-én. Az ünnep után megkezdődött az üzletekben a hagyományos év végi leértékelés.
MTI Fotó: Balázs Attila
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.