Élet-Stílus

Vasárnapi sporteredmények

admin
admin

2009. 05. 31. 21:04

Gyenyisz Mencsov nyerte összetettben a Giro d'Italiát, a százéves viadal történetében harmadik oroszként. A Caen elleni idegenbeli sikerrel első helyét bebiztosító Girondins Bordeaux nyerte meg a francia labdarúgó-bajnokságot.

Autó-motor

Gyorsasági motoros vb
Olasz Nagydíj,
250 kcm, végeredmény:
1. Mattia Pasini (olasz, Team Toth Aprilia) 45:38.391
2. Marco Simoncelli (olasz, Gilera Metis) +0.117
3. Alvaro Bautista (spanyol, Aspar Aprilia) +1.293
…15. Tóth Imre (Team Toth Aprilia) +1:30.397
16. Németh Balázs (Balatonring Aprilia) +1 kör
Az állás: 1. Bautista 83, 2. Aojama (japán, Honda) 76, 3. Simoncelli 61,…9. Talmácsi Gábor 28,…19. Tóth 10
125 kcm, végeredmény:
1. Bradley Smith (brit, Aspar, Aprilia) 40:09.523
2. Nicolas Terol (spanyol, Jack&Jones Aprilia) +0.216
3. Julian Simon (spanyol, Aspar Aprilia) +7.114
Az állás: 1. Smith 74,5, 2. Simon 71, 3. Iannone (olasz, Aprilia) 46,5
MotoGP, végeredmény:
1. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 45:41.894
2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) +1.001
3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) +2.076
Az állás: 1. Stoner 90 pont, 2. Lorenzo 86, 3. Rossi 81

Ralikrossz Eb-futam, Nyirád:
Dívizió I:
1. Michael Jernberg (svéd)
2. Sverre Isachse (norvég)
3. Jussi Pinomaki (finn)
…15. Kiss László
Divízió I/A:
1. Olivier Bossard (francia)
2. Mats Lysen (norvég)
3. Timur Timerzjanov (orosz)
Divízió II:
1. Jos Sterkens (belga)
2. Guino Kenis (belga)
3. Per Niklas Lööv (norvég)

Jégkorong

NHL, rájátszás
Stanley Kupa-döntő, 1. mérkőzés:

Detroit Red Wings-Pittsburgh Penguins 3-1
Az állás: 1-0 a Red Wings javára.

Kerékpár

Giro d’Italia
21. (utolsó) szakasz, Róma, 14,4 km-es időfutam:
1. Ignatas Konovalovas (litván, Cervelo Test) 18:42
2. Bradley Wiggins (brit, Garmin) +1.0
3. Edvald Boasson Hagen (norvég, Columbia) +7.0
…10. Gyenyisz Mencsov (orosz, Rabobank) +24.0
Az összetett végeredménye:
1. Gyenyisz Mencsov (orosz, Rabobank) 86:03:11
2. Danilo Di Luca (olasz, LPR Brakes) +41.0
3. Franco Pellizotti (olasz, Liquigas) +1:59.0
4. Carlos Sastre (spanyol, Cervelo Test) +3:46.0
5. Ivan Basso (olasz, Liquigas) +3:59.0
6. Levi Leipheimer (amerikai, Asztana) +5:28.0

Kézilabda

Férfi BL
Döntő, visszavágó:
Ciudad Real-Kiel 33-27
A párharc győztese: a Real 67-66-os összesítéssel.

Női NB I, rájátszás

6. (utolsó) forduló, az 1-4. helyért:
Győri ETO KC-DVSC 27-25
Az 5-8. helyért:
Balatonfüred-Tatabánya 34-30
Végeredmény:
1. Győr, 2. Ferencváros, 3. Debrecen, 4. Békéscsaba, 5. Fehérép, 6. Hódmezővásárhely, 7. Nyíradony, 8. Dunaferr, 9. Vác, 10. Kiskunhalas, 11. Pécs, 12. Vasas
A Győr és az FTC a Bajnokok Ligájában, a Debrecen a KEK-ben, a Békéscsaba és Fehérép pedig az EHF Kupában indulhat a következő szezonban. A Pécs és a Vasas búcsúzott.

Kosárlabda

Férfi NB I:
A 3. helyért, 2. mérkőzés:
Falco KC-ZTE KK 103-95
Az állás: 1-1.

NBA, rájátszás

Keleti-főcsoport, döntő, 6. mérkőzés:
Orlando Magic-Cleveland Cavaliers 103-90
Végeredmény: 4-2 a Magic javára.

Női négyes torna, Párizs:
Magyarország-Csehország 67-46

Labdarúgás

NB II
Keleti csoport:
ESMTK-Kazincbarcika 0-1
Jászberény-Makó 0-3
Bőcs-Szolnok 1-1
Az élcsoport: 1. Ferencváros 72 pont/27 mérkőzés (már bajnok), 2. DVSC 55/27, 3. Bőcs 51/28
Nyugati csoport:
Győri ETO II-Kaposvölgye 1-3
ZTE FC II-Barcs 0-3
Az élcsoport: 1. Gyirmót 63, 2. Pápa 60, 3. PMFC 59

Argentína, Clausura:

Independiente-Rosario Central 3-1
Godoy Cruz-Colón 1-3
Lanus-San Lorenzo 2-1

Brazília, Campeonato Brasileiro:
Atletico Mineiro-Santo Andre 0-0
Botafogo-Sport Recife 2-2
Coritiba-Goias 1-3

Franciaország, Ligue I
Szombati mérkőzések:

Caen-Bordeaux 0-1
Grenoble-Sochaux 0-1
Lille-Nancy 3-2
Lorient -Le Mans 1-1
Marseille-Rennes 4-0
Nantes-Auxerre 2-1
Nice-Le Havre 0-0
Paris S.G.-Monaco 0-0
Saint-Etienne-Valenciennes 4-0
Toulouse-Lyon 0-0

Hollandia, Eredivisie
Rájátszás az EL-indulásért:
Groningen-Breda 0-2
A párharc nyertese: a Breda, 3-1-es összesítéssel.
A Breda a 2. körben kapcsolódik majd be az EL selejtezőibe.

Németország, kupadöntő
Szombati mérkőzések:

Bremen-Leverkusen 1-0
Osztályozó a Bundesligáért:
Nürnberg-Cottbus 2-0
A párharc nyertese: a Nürnberg 5-0-s összesítéssel.
Az Energie mellett a Karlsruhe és a Bielefeld esett ki az élvonalból, a másodosztályból a nürnbergieken kívül a Freiburg és Lőw Zsolt csapata, a Mainz került fel.

Oroszország, kupadöntő:
CSZKA Moszkva-Kazany 1-0

Olaszország, Serie A:
Roma-Torino 3-2
Bologna-Catania 3-1
Fiorentina-Milan 0-2
Genoa-Lecce 4-1
Inter-Atalanta 4-3
Juventus-Lazio 2-0
Napoli-Chievo 3-0
Palermo-Sampdoria 2-2
Reggina-Siena 1-1
Udinese-Cagliari 6-2

Spanyolország, Primera División
Numancia-Sevilla 0-2
Espanyol-Málaga 3-0
Osasuna-Real Madrid 2-1
Santander-Getafe 1-1
Real Betis-Valladolid 1-1
Gijon-Recreativo 2-1
Szombati mérkőzések:
Atlético-Almería 3-0
Mallorca-Villarreal 2-3
Deportivo-Barcelona 1-1
Valencia-Bilbao 2-0

Tenisz

Roland Garros
Nők,nyolcaddöntő:
Cibulkova (szlovák, 20.)-SZÁVAY ÁGNES (29.) 6:2, 6:4
Szafina (orosz, 1.)-Rezai (francia) 6:1, 6:0
Azarenka (fehérorosz, 9.)-Ivanovics (szerb, 8.) 6:2, 6:3
Sarapova (orosz)-Li Na (kínai) 6:4, 0:6, 6:4

Junior nők, 1. forduló:
Babos (4.)-James (brit) 7:5, 6:3
Rogowska (ausztrál, 12.)-Susányi 6:4, 6:2

Férfiak, nyolcaddöntő:
Söderling (svéd, 23.)-Nadal (spanyol, 1.) 6:2, 6:7, 6:4, 7:6
Murray (brit, 3.)-Cilic (horvát, 13.) 7:5, 7:6, 6:1
Gonzalez (chilei, 12.)-Hanescu (román, 30.) 6:2, 6:4, 6:2
Davigyenko (orosz, 10.)-Verdasco (spanyol, 8.) 6:2, 6:2, 6:4

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.