Az Atlético indulhat a BL-ben – videó

Az Atlético Madrid magabiztosan nyert az Almería ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában és ezzel a fővárosi együttes megszerezte a BL-selejtezőt érő negyedik helyet a tabellán.

A Vicente Calderón stadionban a hazaiak már az első félórában eldöntötték a találkozót, előbb egy remek szóló nyomán Agüero, majd a Maxi Rodriguez szabadrúgása után a kapuba fejelő Raul Garcia is bevette Alves kapuját – a gólkirályi címet másodszor is elhódító Forlán szünet után állította be a végeredményt.

Atlético-Almería:

A bajnoki címét már korábban bebiztosító Barcelona, amely szerdán a BL-ben is diadalmaskodott, döntetlent játszott a Deportivo otthonában (Eto’o az utolsó pillanatokban egyenlített).

A Villarreal Mallorcán nyert, míg a Valencia hazai pályán múlta felül a Bilbaót. Utóbbi két együttes az Európa Ligában szerepelhet.

Vasárnap öt csapat lép pályára a kieséstől fenyegetve: a Valladolid (42 pont), a Getafe (41), a Betis (41), a Gijón (40) és Vadócz Krisztián gárdája, a szintén 40 pontos Osasuna kvintettjéből egy csatlakozik az élvonaltól már elbúcsúzott Numancia és Recreativo társaságához.

primera división, 38. forduló

Atlético-Almería 3-0 (2-0)
Gól: Agüero (19.), Garcia (27.), Forlán (50.)

Mallorca-Villarreal 2-3 (1-2)
Gól: Aduriz (36.), Webo (90.), illetve Cani (30.), Llorente (40., 53.)

Deportivo-Barcelona 1-1 (1-0)
Gól: Bodipo (31.), illetve Eto’o (89.)

Valencia-Bilbao 2-0 (1-0)
Gól: Villa (7., 90.)
Kiállítva: Balenziaga (78., Bilbao)

Az élcsoport:
1. Barcelona 87 pont, 2. Real Madrid 78 (37 mérkőzés), 3. Sevilla 67 (52-39, 37), 4. Atlético 67 (80-57), 5. Villarreal 65, 6. Valencia 62, 7. Deportivo 58