Élet-Stílus

Szombati sporteredmények

admin
admin

2009. 05. 30. 21:20

Az Atomerőmű legyőzte a vendég Pécs csapatát a férfi kosárlabda-bajnokság döntőjének második meccsén, és már csak egy siker választja el az aranyéremtől.

Kerékpár

Giro d’Italia, 20. szakasz, Nápoly-Anagni, 203 km:
1. Philippe Gilbert (belga, Silence-Lotto) 4:30:07
2. Thomas Voeckler (francia, Bouygues Telecom) 2 mp hátrány
3. Stefano Garzelli (olasz, Acqua and Sapone) 7 mp h.

Az összetettben:
1. Gyenyisz Mencsov (orosz, Rabobank) 85:44:05 ó
2. Danilo Di Luca (olasz, LPR) 20 mp hátrány
3. Franco Pellizotti (olasz, Liquigas) 1:43 p h.

Kézilabda

Női NB I, az 1-4. helyért:
Budapest Bank-FTC-RightPhone – Sonepar Békéscsaba 30-28

Az 5-8. helyért:
Fehérép-Alcoa – ASA-Consolis-Hómezővásárhely 27-24

A 9-12. helyért:
Pikker-Pécsi EAC – Vasas 20-26

A végeredmény: 1. Győr, 2. Ferencváros, 3. Debrecen, 4. Békéscsaba, 5. Fehérép, 6. Hódmezővásárhely, 7. Nyíradony, 8. Dunaferr, 9. Vác, 10. Kiskunhalas, 11. Pécs, 12. Vasas

Férfi NB I, a 9-12. helyért:
Gyöngyösi Főiskola – Budapest Bank-Kecskemét 32-29
Százhalombatta-Csurgó 33-40

Az alsó ház végeredménye: 9. Csurgó, 10. Kecskemét, 11. Gyöngyös, 12. Százhalombatta

Kosárlabda

NBA, rájátszás
Nyugati főcsoport, döntő:
Denver Nuggets-Los Angeles Lakers 92-119
A párharc végeredménye: 4-2, a Lakers javára.

NB I, döntő:
Atomerőmű SE – Pécsi VSK-PANNONPOWER 79-77
A párharc állása: 2-0, az Atomerőmű javára.

Női felkészülési mérkőzés:
Ausztrália-Magyarország 84-80

A Chelsea legyőzte az Evertont az FA-kupa döntőjében (MTI/EPA)

A Chelsea legyőzte az Evertont az FA-kupa döntőjében (MTI/EPA)



Labdarúgás


Soproni Liga:
Debrecen-Paksi FC 2-0
Nyíregyháza-Vasas 3-1
Kaposvár-Honvéd 3-1
Kecskemét-Diósgyőr 2-0
Haladás-Zalaegerszeg 1-2
Siófok-Győr 3-2
REAC-MTK 0-4

FA-kupa, döntő:
Chelsea-Everton 2-1

NB II, Keleti csoport:
Cegléd-MTK Budapest II 1-1
BKV Előre-Vecsés 4-0
Vác-Újbuda – Baktalórántháza 2-1

Nyugati csoport:
Lombard Pápa-PMFC 1-0
Százhalombatta-Ajka 0-2
Kozármisleny-Gyirmót 0-2
Baja-Budaörs 1-0

Motorsport

Olasz Nagydíj, 2. szabadedzés
125 kcm:
1. Julian Simon (spanyol, Aprilia) 1:58.853
2. Bradley Smith (brit, Aprilia) +0.260
3. Sergio Gadea (spanyol, Aprilia) +0.517

250 kcm:
1. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 1:52.589
2. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) +0.628
3. Karel Abraham (cseh, Aprilia) +0.874

18 . Tóth Imre (Aprilia) +4.648
21. Németh Balázs (Aprilia) +6.909

MotoGP:
1. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 1:49.323
2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) +0.027
3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) +0.194

Időmérő
125 kcm:
1. Bradley Smith (brit, Aprilia) 1:58.134
2. Scott Redding (brit, Aprilia) +0.297
3. Julian Simon (spanyol, Aprilia) +0.441

250 kcm:
1. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 1:52.804
2. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) +0.014
3. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) +0.038

18. Tóth Imre (Aprilia) +3.397
22. Németh Balázs (Aprilia) +6.328

MotoGP:
1. Lorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 1:48.987
2. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) +0.021
3. Loris Capirossi (olasz, Suzuki) +0.134
4. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) +0.161

Ralikrossz

Eb-futam, Nyirád

Divízió I:
1. Hansen (svéd)

9. Kiss László
12. Harsányi Zoltán
17. Fodor György

Divízió I/A:
1. Lysen (norvég)

18. Ujházy Béla
19. Csegezi Ákos
22. Majerszky Gábor
24. Petrilla Krisztián
25. Bánkuti Gábor

Divízió II:
1. Sterkens (belga)

Tenisz

Roland Garros, Párizs
Női egyes, 3. forduló (a 16 közé jutásért):
Kuznyecova (orosz)-Czink 6:1, 6:3
Stosur (ausztrál, 30.)-Gyementyjeva (orosz, 4.) 6:3, 4:6, 6:1
S. Williams (amerikai, 2.)-Sanchez (spanyol) 4:6, 6:3, 6:4
Jankovics (szerb, 5.)-Groth (ausztrál) 6:1, 6:1
Azarenka (fehérorosz, 9.)-Navarro (spanyol, 22.) 5:7, 7:5, 6:2
A. Radwanska (lengyel, 12.)-K. Bondarenko (ukrán) 6:2, 6:4
Wozniak (kanadai, 24.)-Lino (spanyol) 6:2, 3:6, 6:3
Razzano (francia)-Garbin (olasz) 7:5, 7:5
Cirstea (román)-Wozniacki (dán, 10.) 7:6, 7:5

Férfi egyes, 3. forduló (a 16 közé jutásért):
Federer (svájci, 2.)-Mathieu (francia, 32.) 4:6, 6:1, 6:4, 6:4
Kohlschreiber (német, 29.)-Djokovics (szerb, 4.) 6:4, 6:4, 6:4
Del Potro (argentin, 5.)-Andrejev (orosz, 25.) 6:4, 7:5, 6:4
Tsonga (francia, 9)-Ch. Rochus (belga) 6:2, 6:2, 6:2
Monfils (francia, 11.)-Melzer (osztrák, 24.) 6:2, 4:6, 6:3, 6:1
Robredo (spanyol, 16.)-Gonzalez (argentin) 4:6, 7:5, 6:1, 6:0
Roddick (amerikai, 6.)-Gicquel (francia) 6:1, 6:4, 6:4
Haas (német)-Chardy (francia) 7:5, 6:3, 4:6, 6:4

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.