Czink szenzációs győzelme a Roland Garroson

Czink Melinda akárcsak az első körben szetthátrányból nyert a sokkal előkelőbben rangsorolt Sybille Bammer ellen. Szávay Ágnes szerdán nem játszott a francia nyílt teniszbajnokságon, de eldőlt, hogy legközelebb a hétszeres Grand Slam-győztes Venus Williamsszel csap össze.

Az első körben szetthátrányból nyert Czink Melinda a selejtezőből érkezett a lett Anastasija Sevastova ellen. A második körben már a jóval komolyabb játékerőt képviselő, kezdésként francia Natalie Dechyt legyőző, 28. helyen kiemelt Sybille Bammerrel várta.

A 45 perces nyitójátszmában Bammer 3:3-nál elvette Czink adogatását, majd sajátját nyerve hozta a szettet, amelyben 26 éves magyar riválisa 27-szer rontott. A folytatásban viszont Czink rögtön brékelte ellenfelét, és 38 perc alatt kiegyenlített.

Czink szenzációs győzelme a Roland Garroson 1

A hallatlanul izgalmas, 91 perces utolsó játszmában Czink 5:4-nél három meccslabdát is elpuskázott, majd a WTA-rangsorban 29. Bammer 6:5-ös vezetésnél szintén kihasználatlanul hagyta a nagy lehetőséget. Mivel a zárószettben nincs rövidítés, két gém különbségig folytatódott a küzdelem. A magyar játékos 8:8-nál brékelt ismét, innen pedig már nem volt visszaút az osztrák számára.

nyilatkozat

Czink Melinda: “Az ellenfelem arról híres, hogy olyan mint a gumifal, minden visszapattan róla. Meg kellett vernem. Csak úgy nyerhettem, ha kockáztatok, mert ha csak visszaadom a labdákat, abban ő jobb. Egy hajszállal sikerült győznöm, és nagyon örülök a sikernek.”

Sybille Bammer: “A meccslabdámnál ellenfelem olyan szerencsés volt, hogy ilyet még nem is láttam! Egy labdameneten belül kétszer is a hálóról csorgott át a labdája, ez szinte már szenzációs.”

A világranglistán 62. magyar játékos a 16 közé jutásért a hetedik helyen rangsorolt orosz Szvetlana Kuznyecovával csap össze, akivel még nem találkozott. A torna másik magyar versenyben maradt résztvevőjének, Szávay Ágnesnek még nehezebb dolga lesz, hiszen Venus Williams várja a harmadik körben.

A világranglistán harmadik, idősebbik Williams-nővér a 64 között nagy csatában – meccslabdát is hárítva – nyert a cseh Lucie Safarova ellen. Az összecsapás szerda este kezdődött, a csütörtöki folytatást Safarova kezdhette szettelőnyből, végül azonban az amerikai esélyes érvényesítette a papírformát.

Szávay és Venus Williams eddig egyszer találkozott egymással, idén februárban, az acapulcói salakpályás torna negyeddöntőjében az amerikai diadalmaskodott 6:2, 5:7, 6:1-re.