Szávay villámgyőzelme Párizsban

Bejutott a harmadik fordulóba Szávay Ágnes a francia nyílt teniszbajnokságon, miután szerdán szinte hibátlan játékkal, két sima szettben oktatta az orosz Jelena Vesznyinát. A következő körben egy igazi világklasszissal találkozhat.

A világranglistán 31. helyen álló Szávay az első körben két szettben verte az olasz Corinne Dentonit. A 32 közé jutáshoz szerda délelőtt az az orosz Vesznyina várta, aki kettejük eddigi egyetlen meccsén tavaly legyőzte Miamiban.

Az orosz játékosnak ezúttal esélye sem volt, Szávay különösebb erőfeszítés nélkül, alig valamivel több mint egy óra alatt leiskolázta ellenfelét. Az első szettben a sokat hibázó rivális megszorítani sem tudta a 29. helyen kiemelt magyart, aki viszont hat lehetőségéből kétszer is elvette az orosz adogatását, és 39 perc alatt besöpörte a játszmát.

Szávay villámgyőzelme Párizsban 1

A folytatás még egyoldalúbban alakult, a világranglistán 49. orosz rögtön elvesztette a szerváját, majd bő negyedóra alatt az egész szettet is. A 20 éves magyar teniszező 18 nyerő ütést mutatott be, és mindössze 9-szer rontott.

nyilatkozat

“Szerencsére már majdnem teljesen meggyógyultam és a játék is jól ment. Nem volt gond a szervámmal, sőt… A második játszmában sikerült teljesen megtörnöm riválisom ellenállását. Legközelebb holnap játszom egy párosmeccset, aztán pénteken az egyes következik Venus vagy Lucie ellen.”

Szávay a harmadik fordulóban a harmadik helyen kiemelt amerikai Venus Williamsszel vagy a cseh Lucie Safarovával találkozik. Ez a mérkőzés lesz szerdán a központi Philippe Chatrier stadion utolsó találkozója.

Szafina oktatott

A világranglista élén álló orosz Dinara Szafina a nyitómeccséhez hasonlóan ismét hengerelt, és elveszítette első két gémjét az év második Grand Slam-versenyén. Az ugyancsak orosz Vitalija Gyacsenkót 6:1, 6:1-re “elintéző” sztár a nyitókörben 6:0, 6:0-ra verte a brit Anne Keothavongot.

A címvédő szerb Ana Ivanovic magabiztos játékkal nyert a thaiföldi Tamarine Tanasugarn ellen a második körben. A 32 közé jutott a volt világelső orosz Marija Sarapova is, aki honfitársát, a nyolcadik helyen kiemelt Nagyja Petrovát győzte le nagy csatában. Sarapova vállsérülése miatt tíz hónapig nem versenyzett.

Czink Melinda – oldalán Natalie Grandinnal – két játszmában kikapott az első helyen kiemelt Cara Black, Liezel Huber zimbabwei, amerikai duótól a párosverseny első fordulójában. A magyar, dél-afrikai kettős 1 óra 36 perces csatában maradt alul a páros világranglistán éllovas ellenfelével szemben.

A férfiaknál a harmadikként kiemelt brit Andy Murray a salakspecialista Staracével találkozott a második körben. Az olasz játékos nem adta meg könnyen magát, a világranglista 104. helyén álló rivális az elbukott első szett után egyenlített, és a folytatásban is megküzdött minden egyes pontért. Murray végül négy szettben verte az olaszt.

Búcsú a rekordertől

Könnyes búcsút vett a Roland Garrostól a “Mágikus ember”: a hazai kedvenc, 36 esztendős Fabrice Santoro utoljára szerepelt a nemhivatalos salakpályás világbajnokság egyes versenyében, miután kikapott a belga Christophe Rochustól. A nevezetes jelzőt a sportág talán legnagyobb királyától, Pete Samprastól kapta a többszörös rekorder tenisz-zsonglőr, mert még az amerikait is elbűvölte a francia rakettművész produkciója.

Santoro csúcsot állított fel azzal, hogy húsz (!) alkalommal szerepelt a Roland Garroson és azzal is, hogy összesen 67 Grand Slam-tornán lépett pályára. Még egy rekord fűződik a nevéhez: a párizsi viadalok históriájában – az open era, vagyis 1968 óta, amikor már a profik is indulhattak a versenyeken – Santoro játszotta a leghosszabb meccset. A 2004-es összecsapáson 6 óra 33 perc alatt 6:4, 6:3, 6:7, 3:6, 16:14-re nyert honfitársa, Arnaud Clément ellen.

Santoro az idén még versenyez, aztán a szezonzáráskor végleg leteszi az ütőt.

Női páros, 1. forduló:
Black, Huber (zimbabwei, amerikai, 1.)-Czink, Grandin (magyar, dél-afrikai) 6:3, 7:6