Élet-Stílus

Szombati sporteredmények

admin
admin

2009. 05. 23. 21:24

Marosi Ádám a második helyen végzett a férfi öttusázók idei negyedik Világkupa-versenyén, az olasz fővárosban. Ugyanitt Németh Róbert hetedik lett.

Duatlon

Európa-bajnokság
Junior nők:
1. Vicky Graves (brit) 1:04:38
2. Pap Eszter 1:05:26
3. Dudás Eszter 1:05:35

Junior férfiak:
1. Jorge Naranjo Vichot (spanyol) 56:33
2. Pedro Palma (portugál) 56:35
3. Oscar Vicente (spanyol) 56:36
4. Király Kristóf 56:40

Nők:
1. Catriona Morrison (brit) 2:04:44 ó
2. Agnieszka Jerzyk (lengyel) 2:05:02
3. Kaisa Lehtonen (finn) 2:05:15

U23-as nők:
1. Jevgenyija Szuhorucsenkova (orosz) 2:06:27
2. Alexandra Tondeur (belga) 2:09:04
3. Anna Burova (orosz) 2:12:14

6. Laluska Zsuzsa 2:17:54

Férfiak:
1. Andreas Sutz (svájci) 1:50:48
2. Laurent Galinier (francia) 1:50:56
3. Szergej Jakovlev (orosz) 1:52:03

14. Lipták Tamás 1:55:21
20. Várbíró Attila 1:57:59
22. Szűcs Ákos 2:01:18

U23-as férfiak:
1. Alessandro Fabian (olasz) 1:52:35
2. Andrea Secchiero (olasz) 1:52:58
3. Antoine Duvivier (belga) 1:53:06
4. Kéki Tamás 1:53:34


Forma-1

Monacói Nagydíj, 3. szabadedzés:
1. Fernando Alonso(spanyol, Renault) 1:15.164, 24 kör
2. Jenson Button (brit, Brawn GP) +0.069, 29
3. Heikki Kovalainen (finn, McLaren) +0.114, 24
4. Rubens Barrichello (brazil, Brawn GP) +0.122, 26
5. Felipe Massa (brazil, Ferrari) +0.129, 23
6. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) +0.218, 25
7. Lewis Hamilton (brit, McLaren) +0.225, 23
8. Sebastian Vettel (német, Red Bull) +0.558, 23
9. Nico Rosberg (német, Williams) +0.594, 23
10. Mark Webber (asuztrál, Red Bull) +0.821, 24
11. Nakadzsima Kazuki (japán, Williams) +0.939, 22
12. Adrian Sutil (német, Force India) +1.064, 20
13. Sébastien Bourdais (francia, Toro Rosso) +1.137, 23
14. Giancarlo Fisichella (olasz, Force India) +1.153, 29
15. Nelsinho Piquet (brazil, Renault) +1.218, 27
16. Sébastien Buemi (svájci, Toro Rosso) +1.268, 22
17. Timo Glock (német, Toyota) +1.363, 29
18. Robert Kubica (lengyel, BMW) +1.435, 26
19. Nick Heidfeld (lengyel, BMW) +1.497, 22
20. Jarno Trulli (olasz, Toyota) +1.646, 26

Időmérő:
1. Jenson Button (brit, Brawn) 1:14.902
2. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) +0.025
3. Rubens Barrichello (brazil, Brawn) +0.175
4. Sebastian Vettel (német, Red Bull) +0.369
5. Felipe Massa (brazil, Ferrari) +0.535 28
6. Nico Rosberg (német, Williams ) +0.553 23
7. Heikki Kovalainen (finn, McLaren) +0.614
8. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) +0.751 20
9. Fernando Alonso (spanyol, Renault) +1.107
10. Nakadzsima Kazuki (japán, Williams) +2.442

A második szakasz kiesői:
11. Sébastien Buemi (svájci, Toro Rosso) 1:15.833
12. Nelsinho Piquet (brazil, Renault) 1:15.837
13. Giancarlo Fisichella (olasz, Force India) 1:16.146
14. Sébastien Bourdais (francia, Toro Rosso) 1:16.281
15. Adrian Sutil (német, Force India) 1:16.545

Az első szakasz kiesői:

16. Lewis Hamilton (brit, McLaren) 1:16.264
17. Nick Heidfeld (német, BMW) 1:16.264
18. Robert Kubica (lengyel, BMW) 1:16.405
19. Jarno Trulli (olasz, Toyota) 1:16.548
20. Timo Glock (német, Toyota) 1:16.788

Jégkorong

NHL, rájátszás
Nyugati főcsoport, döntő:
Chicago Blackhawks-Detroit Red Wings 4-3, h.u.
A párharc állása: 2-1, a Detroit Red Wings javára.

Kajak-kenu

Maratoni ob
Női K-2:
1. Gutyina Kinga, Bara Alexandra (KSI)
2. Csay Renáta, Kollár Judit (Graboplast VSE)
3. Szilvási Mária, Horváth Tímes (KSI)

Férfi K-2:
1. Salga István, Péter Kristóf (Graboplast VSE)
2. Jámbor Attila (Dallmayr Tolnatext), Petrovits Máté (Szeged)
3. Pélyi Dávid, Hamar Péter (Gödi SE)

Férfi C-2:
1. Csabai Edvin, Györe Attila (Dallmayr Tolnatext)
2. Korisánszky Péter (Csepel), Gilányi Zsolt (Domino Honvéd)
3. Szemán Gábor, Németh Szabolcs (Csepeli KK)

Kerékpár

Giro d’Italia, 14. szakasz, Campi Bisenzio-Bologna, 172 km:
1. Simon Gerrans (ausztrál, Cervelo) 4:16:48
2. Rubens Bertaglioti (olasz, Diquigiovanni) 12 mp hátrány
3. Francesco Gavazzi (olasz, Lampre) 18 mp h.

Az összetettben:
1. Gyenyisz Mencsov (orosz, Rabobank) 58:33:53
2. Danilo Di Luca (olasz, LPR) 34 mp hátrány
3. Levi Leipheimer (amerikai, Asztana) 43 mp h.

Kézilabda

Férfi NB I, 3. helyért:
Dunaferr-PLER 31-27 (17-17)
A párharcot 3-0-ás összesítéssel a Dunaferr nyerte.

Az 5-8. helyért:
Mezőkövesd-Balatonfüred 29-26
Tatabánya-Carbonex – DKSE-Airport Debrecen 29-22

A 9-12. helyért:
Gyöngyösi Főiskola-Csurgó 27-29

Női NB I, rájátszás, az 1-4. helyért:
DVSC-Aquaticum – Budapest Bank-RightPhone-FTC 31-29

Az 5-8. helyért:
Fehérép-Alcoa – Tajtavill-Nyíradony 31-29
ASA-Consolis-Hódmezővásárhely – Dunaferr 45-27

Kosárlabda

NBA, rájátszás
Keleti főcsoport, döntő:
Cleveland Cavaliers-Orlando Magic 96-95
A párharc állása: 1-1.

Női felkészülési mérkőzés:
Oroszország-Magyarország 61-42

A Wolfsburg nyerte a Bundesliga 2008/2009-es kiírását (MTI/EPA)

A Wolfsburg nyerte a Bundesliga 2008/2009-es kiírását (MTI/EPA)


Labdarúgás

Soproni Liga:
Győr-Újpest 4-3
Bp. Honvéd-REAC 1-0
Fehérvár-Nyíregyháza 2-0
Zalaegerszeg-Siófok 5-3
Vasas-Kaposvár 2-1
Paks-Haladás 0-2
MTK-Kecskemét 1-4

Primera División, 37. forduló:
Almería-Espanyol 0-3
Athletic Bilbao-Atlético Madrid 1-4
FC Barcelona-Osasuna 0-1
Getafe-Numancia 1-0
Huelva-Racing Santander 0-1
Málaga-Real Betis 1-1
Sevilla-Deportivo La Coruna 1-0
Valladolid-Sporting Gijon 1-2
Villarreal-Valencia 3-1

Bundesliga:
1. FC Köln-Bochum 1-1
Bielefeld-Hannover 2-2
Bayern München-Stuttgart 2-1
Frankfurt-Hamburg 2-3
Cottbus-Leverkusen 3-0
Karlsruhe-Hertha BSC 4-0
Mönchengladbach-Dortmund 1-1
Schalke-Hoffenheim 2-3
Wolfsburg-Werder Bremen 5-1

Ligue 1, 37. forduló:
Auxerre-St. Etienne 1-0
Nancy-Olympique Marseille 1-2
Sochaux-Nantes 2-1
Girondins Bordeaux-Monaco 1-0
Le Havre-Lille 0-1
Le Mans-Grenoble 1-1
Nice-Toulouse 0-2
Olympique Lyon-Caen 3-1
Stade Rennes-FC Lorient 3-1
Valenciennes-Paris St. Germain 2-1

NB II, Keleti csoport:
Baktalórántháza-Ferencváros 2-3
Kazincbarcika – Vác-Újbuda 4-1
Szolnok-Cegléd 1-1
Vecsés-Békéscsaba 0-0
Tököl-Bőcs 1-2

Nyugati csoport:
Ajka-Baja 3-0
Budaörs-Kozármisleny 3-1
FC Tatabánya-ZTE FC II 3-3
Gyirmót – Intergrál-DAC 3-1
PMFC-Felcsút 5-0

Strandlabdarúgó Európak-kupa, elődöntő:
Svájc-Magyarország 6-1

Lövészet

Világkupa-verseny, légpuska (10 m):
1. Csu Csi-nan (Zhu Qinan, kínai) 699,1 kör (596)
2. Artur Ajvazan (ukrán) 698,8 (596)
3. Henri Hakkinen (finn) 697,5 (595)
…11. Sidi Péter 595

Motorsport

Salakmotor, ob, Debrecen:
1. Ferjan Matej (SpeedWolf Debrecen) 19 pont
2. Magosi Norbert (Speedway Miskolc) 16
3. Tabaka József (Debrecen Speedway) 14

A bajnokság végeredménye:
1. Ferjan Matej (SpeedWolf Debrecen) 54 pont
2. Magosi Norbert (Speedway Miskolc) 51
3. Tabaka József (Debrecen Speedway) 40

Öttusa

Világkupa, Róma, férfiak:
1. Ilja Frolov (orosz) 6060 pont
2. Marosi Ádám 6060
3. Cristopher Patte (francia) 6008

7. Németh Róbert 5908

Rali

Szardínia-rali, állás a második nap után:
1. Jari-Matti Latvala (finn, Ford Focus WRC) 2:58:03.5
2. Mikko Hirvonen (finn, Ford Focus WRC) 9.9 mp hátrány
3. Petter Solberg (norvég, Citroen Xsara WRC) 1:12.6 p h.
4. Sébastien Loeb (francia,, Citroen C4 WRC) 1:14.8 p h.

Tenisz

Varsó, női torna, döntő:
Dulgheru (román)-A. Bondarenko (ukrán, 8.) 7:6, 3:6, 6:0

Strasbourg, női torna, döntő:
Rezai (francia)-Hradecka (cseh) 7:6, 6:1

Kitzbühel, férfi torna, döntő:
Garcia-Lopez (spanyol) – Benneteau (francia) 3:6, 7:6, 6:3

Csapat-vb, döntő:
Szerbia-Németország 2-1
Troicki/Zimonjics-Kiefer/Zverev 5:7, 6:4, 7-10
Troicki-Schüttler 6:4, 7:6
Tipsarevics-Kohlschreiber 6:2, 6:4

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.