Élet-Stílus

Vasárnapi sporteredmények

admin
admin

2009. 05. 17. 21:21

Az orosz Dinara Szafina nyerte a madridi salakpályás tenisztorna 3,5 millió euró összdíjazású női versenyét, miután a vasárnapi döntőben két sima játszmában győzött a dán Caroline Wozniacki ellen.

Atlétika

Manchester, 10 km-es futóverseny
Férfiak:
1. Haile Gebreselassie (etióp) 27:39 p
2. Ali Mabruk el-Zaidi (líbiai) 28:13
3. Sergij Lebid (ukrán) 28:36

Nők:
1. Vivian Cheruiyot (kenyai) 32:01
2. Sara Moreira (portugál) 32:33
3. Jelena Prokopcuka (lett) 32:41
4. Kálovics Anikó 33:23

Kajak-kenu

A Sun Kupa vasárnapi döntőinek dobogósai
Férfiak
K-2 500 m:
1. Dobos András, Kökény Roland (Domino Honvéd)
és Gönczy Gábor, Szalai Tamás (Domino Honvéd) 1:35.31-1:35.31 p
3. Boros Attila, Benkő Zoltán (Tiszaújváros, Graboplast Győri VSE) 1:37.68

K-2 1000 m:
1. Gönczy, Kökény 3:19.86
2. Hadvina Gergely, Kammerer Zoltán (Kőbánya SC, Graboplast Győri VSE) 3:21.02
3. Szalai, Holpert Ervin (Domino Honvéd) 3:22.53

C-2 500 m:
1. Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály (KSI, Kaposvár) 1:49.72
2. Varga Dávid, Széles Gábor (MTK, Graboplast Győri VSE) 1:50.01
3. Vajda Attila, Mike Róbert (Démász-Szeged, UTE) 1:50.49

C-2 1000 m:
1. Sáfrán, Sáfrán 3:41.48
2. Varga, Széles 3:43.06
3. Tóth Márton, Mike (BKV Előre, UTE) 3:44.75

K-1 200 m:
1. Gyertyános Gergely (UTE) 37.59 mp
2. Dombi Rudolf (Építők Margitsziget) 37.68
3. Molnár Péter (Tiszaújváros) 37.92

K-2 200 m:
1. Molnár, Kadler Viktor (Tiszaújváros, Graboplast Győri VSE) 34.53
2. Kugler Attila, Varga Norbert (Csepel, Démász-Szeged) 34.72
3. Csamangó Attila, Sík Márton (Démász-Szeged) 34.92

C-1 200 m:
1. Bozsik Attila (BSE-ESMA) 43.78 mp
2. Foltán László (MTK) 43.95
3. Lakatos Zsolt (MTK) 44.18

C-2 200 m:
1. Végh Attila, Kovács Gergely (BSE-ESMA) 39.52
2. Viktor Endre, Fehér Imre (Atomerőmű SE) 39.96
3. Devecseri Ádám, Vass András (Dunaferr) 40.12

Nők
K-2 500 m:
1. Kovács Katalin, Janics Natasa (Domino Honvéd, Démász-Szeged) 1:47.66
2. Kozák Danuta, Szabó Gabriella (Domino Honvéd) 1:48.97
3. Csipes Tamara, Hegyi Zomilla (Domino Honvéd, KSI) 1:52.46

K-2 1000 m:
1. Szabó, Csipes 3:40.90
2. Faldum Bereniké, Medveczky Erika (MTK) 3:42.64
3. Bara Alexandra, Gutyina Kinga (KSI) 3:49.64

K-1 200 m:
1. Janics 42.70 mp
2. Kovács 43.78
3. Vad Ninetta (KSI) 43.97

K-2 200 m:
1. Kovács, Janics 39.17
2. Csengeri Adrienn, Patyi Melinda (Domino Honvéd) 41.23
3. Vad, Hegyi Zomilla (KSI) 41.35

Kerékpár

Giro d’Italia, 9. szakasz, Milánó-Milánó, 163 km:
1. Mark Cavendish (brit, Columbia) 4:16:13 óra
2. Allan Davis (ausztrál, Quick-Step) azonos idővel
3. Tyler Farrar (amerikai, Garmin) a. i.

Az összetettben (rózsaszín trikó):
1. Danilo Di Luca (olasz, LPR) 33:13:35 ó
2. Thomas Lövkvist (svéd, Columbia) 13 mp hátrány
3. Michael Rogers (ausztrál, Columbia) 44 mp h

Kézilabda

Női kupadöntők, visszavágók
KEK:
FC Köbenhavn (dán)-Larvik HK (norvég) 26-21
A kupát a Köbenhavn nyerte 47-44-es összesítéssel.

EHF Kupa:
HC Leipzig (német)-Itxako (spanyol) 26-25
A kupát az Itxako nyerte 52-45-ös összesítéssel.

Challenge Kupa:
Thüringer HC (német)-Cercle Nimes (francia) 25-30
A kupát a Nimes nyerte kettős győzelemmel.

Labdarúgás

Premier League, 37. forduló:
West Bromwich-Liverpool 0-2

Könnyedén nyert a Liverpool (MTI/EPA)

Könnyedén nyert a Liverpool (MTI/EPA)

Primera División, 36. forduló:
Atlético Madrid-Valencia 1-0
Espanyol-Athletic Bilbao 1-0
Numancia-Recreativo Huelva 1-0
Racing Santander-Valladolid 3-2
Real Betis-Almería 2-0
Sporting Gijon-Málaga 2-1
Real Mallorca-FC Barcelona 2-1

Serie A, 36. forduló:
Internazionale-Siena 3-0
Bologna–Lecce 2–1
Juventus–Atalanta 2–2
Reggina–Cagliari 2–1
Palermo–Lazio 2–0
Genoa–Chievo 2–2
Fiorentina–Sampdoria 1–0
Napoli–Torino 1–2

Ligue 1, 36. forduló:
Marseille-Lyon 1-3
Nantes-Rennes 1-1
Lille-Nice 1-1

NBII
Keleti csoport:
ESMTK-Cegléd 3-1
Bőcs-Vecsés 2-1
BKV Előre – DVSC-TEVA II 1-2
Jászberény-Baktalórántháza

Nyugati csoport:
ZTE FC II-Gyirmót 1-3
Győri ETO II-FC Tatabánya 1-3

U19-es Eb-selejtező, 3. (utolsó) forduló:
Szerbia-Magyarország 1-0
Finnország-Ausztria 2-0

A csoport végeredménye:
1. Szerbia 7 pont
2. Finnország 4,
3. Ausztria 3
4. Magyarország 3
Pontazonosságnál az egymás elleni eredmény rangsorolt.

Motorsport

Francia Nagydíj, végeredmény
125 kcm:
1. Julian Simon (spanyol, Aprilia) 47:08.273 p
2. Jonas Folger (német, Aprilia) 27.084 mp hátrány
3. Sergio Gadea (spanyol, Aprilia) 30.916 mp h.

Az állás:
1. Julian Simon 55 pont
2. Bradley Smith (brit, Aprilia) 49,5
3. Andrea Iannone (olasz, Aprilia) 46,5

250 kcm:
1. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 49:07.591 p
2. Hector Faubel (spanyol, Honda) 18.128 mp hátrány
3. Robero Locatelli (olasz, Gilera) 21.642 mp h.
…9. Tóth Imre (Aprilia) 1:35.556 p h.

Az állás:
1. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 67 pont
2. Aojama Hirosi (japán, Honda) 66
3. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 48
…9. Talmácsi Gábor 28
…19. Tóth Imre 10

MotoGP:
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 47:52.678 p
2. Marco Melandri (olasz, Kawasaki) 48:10.388
3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 48:12.571

Az állás:
1. Jorge Lorenzo 66 pont
2. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 65
3. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 65

Salgó-rali, végeredmény:
1. Herczig Norbert, Baranyai László (Subaru Impreza WRC) 1:14:47.2 ó
2. Spitzmüller Csaba, Bahor Bea (Mitsubishi Lancer WRC) 58.9 mp hátrány
3. Turi Tamás, Tóth Imre (Subaru Impreza WRC) 1:48.3 p h.

Öttusa

Világkupa-verseny, nők, váltóverseny:
1. Magyarország I. (Kovács Sarolta, Gyenesei Leila) 5556 pont
2. Magyarország IV. (Vadász Dóra, Alekszejev Tamara) 5380
3. Brit-kanadai vegyes csapat (Louise Helyer, Donna Vakalisz) 5374

Röplabda

Férfi NBI
Döntő, 3. mérkőzés:
Kométa-Kaposvár – Kalo-Méh-Kecskeméti RC 3-1
A párharcot a Kaposvár nyerte 3-0-ra.

A 3. helyért, 3. mérkőzés:
HPQ-Szegedi RSE – MAFC-Mapei 2-3
A párharcot a MAFC nyerte 3-0-ra.

A 7. helyért, 3. mérkőzés:
Company Nyelviskola-Veszprémi RC – Dág KSE 3-2
A párharcot a Veszprém nyerte 2-1-re.

A végeredmény:
1. Kométa-Kaposvár
2. Kalo-Méh-Kecskeméti RC
3. MAFC-Mapei
4. HPQ-Szegedi RSE
5. Dunaferr SE
6. Szolnoki RK-SI
7. Company Nyelviskola-Veszprémi RC
8. Dág KSE

Női vb-selejtező, Európai-divízió
2. szakasz, E csoport, 3. forduló:
Szlovákia-Magyarország 3-0
Horvátország-Belgium 3-0

A végeredmény:
1. Horvátország
2. Belgium
3. Szlovákia
4. Magyarország

A csoportból a horvátok és a belgák jutottak tovább.

Tenisz

Madrid, döntők
Férfiak
Federer (svájci, 2.)-Nadal (spanyol, 1.) 6:4, 6:4

Nők:
Szafina (orosz, 1.)-Wozniacki (dán, 9.) 6:2, 6:4

Varsó, női torna, selejtező, 2. forduló:
Arn Gréta-Kucova (szlovák) 6:2, 6:0
Rosolska (lengyel)-Kapros Anikó 1:6, 6:4, 6:2

Vízilabda

Férfi ob I, a 3. helyért, 2. mérkőzés:
Aprilia-FTC-Fisher Klíma – Domino Honvéd 7-1
A párharcot 2-0-ra nyerte, így bronzérmes a Honvéd.

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nyíregyháza, 2016. december 27.
Vásárlók egy telekommunikációs üzletben a karácsony utáni leárazás idején Nyíregyháza egyik bevásárlóközpontjában 2016. december 27-én. Az ünnep után megkezdődött az üzletekben a hagyományos év végi leértékelés.
MTI Fotó: Balázs Attila

Jobban élünk, mint tíz éve

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.