Győr-Viborg percről percre

A dánok hamar ledolgozták az odavágón szerzett hátrányukat, és végig magabiztosan vezettek a Bajnokok Ligája fináléban. A magyar bajnok az utolsó percekben felzárkózott, és végül összesítésben egyetlen góllal bukott el.

Női Bajnokok Ligája döntő, visszavágó:
Győri Audi ETO KC-Viborg (dán) 23-26 (10-14)
Veszprém Aréna (az első meccsen 26-24)

A szurkolók megköszönik a győrieknek a BL-sorozatot. A dánok megkapták a trófeát. Zúg a “We are the champions”, sajnos nem a magyaroknak.

30. perc: Blokkolták a lövést, ünnepelnek a dánok. A Viborg nyerte a Bajnokok Ligája döntőjét. Zokognak a győriek.

29. perc: Időntúli magyar szabaddobás. Utolsó esély.

29. perc: Egy perc van hátra. Újabb hetes, Spiridont rántották vissza. Herr Anita újra ejtett, felsőléc. Harminc másodperc van hátra. Egy újabb magyar gól, és hetesek döntenek, ha a dánok találnak be, vége.

28. perc: Lund beállósból dobott gólt. (23-26)

28. perc: Pálinger védett, de marad a dánoknál a labda.

27. perc: Herr Anita ezt is bedobta. Összesítésben egyenlő az állás, jelenleg a Győr a BL-győztes. Dán időkérés. (23-25)

26. perc: Hihetetlen izgalmak, Lunde megint rontott. Konkoly őrjöng, akárcsak a győri szurkolók. Most Herről kapunk hetest.

55. perc: Gyilkos lesz a végjáték. Lunde fölédobta, Kovacsics újabb hetest harcolt ki. Herr Anita bedobta. (22-25)

54. perc: Mravíkova kezében volt a háromgólos különbség – benne maradt. Még egy percig előnyben. Ügyesen játszanak az idővel a dánok.

53. perc: Althaust is véglegesen kiszórták. A hetest Herr Anita bedobta. (21-25)

52. perc: Jurack elnémította egy pillanatra a veszprémi arénát. A német átlövő üresen érkezett középen, Pálinger esélytelen volt. A közönség szerencsére csak pillanatokra hallgatott el, példás a szurkolás. (20-25)

51. perc: Pálinger ujjheggyel tolt ki egy ejtést. Győri hetes, be kell dobni. Herr Anita magabiztos volt. (20-24)

50. perc: Konkoly őrjöng a pálya mellett. Két percet kapott a Győr a tréner miatt. Lunde hamar kihasználta az előnyt. (19-24)

49. perc: Kovacsics a legrosszabbkor rontott hetest.

48. perc: Megint négy, Lunde felülre bombázott. (19-23)

48. perc: Pálinger hihetetlen, Vérten nem hibázott a szélről. Három gól közte. (19-22)

46. perc: Hornyákot harmadszor küldték ki, nem jöhet vissza. A hetest Jurack bevágta. (18-22)

46. perc: Lunde ellőtte, mellé. Spiridon rövid időn belül másodszor. (18-21)

45. perc: Spiridon beállósból négy gólra csökkentette a hátrányt. (17-21)

44. perc: Kovacsics dobott gólt, majd labdát szerzett. Skov lenyomta, kettős előnyben fél percig.

43. perc: Lundét kiállították. Sajnos idáig a fórokat sem tudtuk megnyerni. Kovacsics hetesből szépített. (15-21)

42. perc: Tomori ezúttal a kapufát találta el, majd Haraldsen kezébe dobta. Tanácstalan a Győr támadásban.

41. perc: Mikkelsen tarthatatlan, hetedik gólját dobta. Hornyák lövését Haraldsen védte. (14-21)

40. perc: Csóválja a fejét Pálinger, pedig hatalmasat védett. Gólt kell dobni.

38. perc: El van átkozva Tomori. Lund beállósból átejtette a kapujából kitörő Pálingert. (14-20)

37. perc: Irtózatosan nagy gólt dobott Lunde. Mravíkova szélről harmadszor volt eredményes. Jurack visszatért, Tomori blokkol. (14-19)

35. perc: Emberelőnyben is leindítottak minket a dánok, Pálinger bravúrral védett. Kovacsics góljával öt a különbség. (13-18)

35. perc: Zúg a “Mindent bele”, dánok pedig gólt dobtak. Jurackot megint kiszórták. (12-18)

34. perc: Tomori újabb két lövését fogta könnyedén Haraldsen, klasszisteljesítményre lenne szükség támadásban, de ez egyelőre hiányzik a Győr játékából.

33. perc: A védekezésbe való visszarendeződésben komoly problémák vannak. Öt gól közte. Újra Pálinger a kapuban.(12-17)

32. perc: Lunde kipókhálózta a bal felső sarkot. Herr nem érhetett oda. Kovacsics kényszerből elhajolva dobott gólt. (12-15)

31. perc: Herr maradt a kapuban, emberfórban kezd a Győr, de csak pár másodpercig tart az előny. Skov a kapufát trafálta telibe. Na végre, Tomori jól kezdte a félidőt. (11-14)

Nagyon nehéz lesz a második félidő. Összesítésben a dánoknál az előny, akik gyors lerohanásokból könnyedén dobják góljaikat. A Győr szenved támadásban, Tomori mindent kihagy, a hetesek se mennek be.

30. perc: Vége az első félidőnek.

29. perc: Emberfórban sem megy a támadás.

28. perc: A betörő Tomorit Jurack állította meg szabálytalanul. Kovacsics másodszor eredményes. Győri emberfórral lesz vége az első félidőnek. (10-14)

27. perc: Zsaj-kapufa, nem tudjuk lerohanni a dánokat. Képtelenek vagyunk gólt dobni.

26. perc: Zsaj átlövésből óriási gólt dobott. Herr Orsolya váltotta Pálingert a kapuban. (9-14)

25. perc: A negyedik hetes végre bement. Kovacsics első gólja. Dán időkérés. (9-13)

24. perc: Teljes létszámban a dánok, Mikkelsent megint sokkal gyorsabb volt a győrieknél. Először öt gól a különbség (8-13)

23. perc: Tomori megint ziccert rontott, Mravíkova javított. Jurack emberhátrányból. (8-12)

22. perc: Lunde pofozta le Tomorit – két perc. Konkoly Csaba sárgát kapott reklamálásért. Mravíkova a szélről betalált, Mikkelsen emberhátrányből dobta ötödik gólját. (7-11)

21. perc: Tomorit leblokkolták, Mikkelsen megint meglépett a védőktől, megint négy gól a különbség. (6-10)

20. perc: Óriási mázlink volt, Mikkelsen lövése a kapufáról kipattant. Vérten végre betalált előnyből. Kiegészült a Viborg. (6-9)

19. perc: Négy góllal vezet a Viborg. Konkoly Csaba időt kért. (5-9)

18. perc: Althaus is megkapta második büntetését. Kijátszott magyar helyzet, Haraldsen fogta Herr Anita lövését.

17. perc: Emberelőnyből képtelen betalálni a Győr. Jurack viszont pontosan célzott, majd egy lerohanás után, három góllal mennek a vendégek. (5-8)

Hatvan százalékkal védői a dánok lövéseit Pálinger, hihetetlen arány. Sajnos támadásban rengeteg a hiba, a kihagyott hetesek pedig megbosszulhatják magukat.

15. perc: Kovacsics lépett be a védők között. Hetes, Althausot kiállították. Kovacsics kihagyta a harmadik hetesünket. Pálinger megint védett.

14. perc: Vérten lőtte ki a bal felső sarkot. Pálinger a másik kapunál újabb bravúros védést mutatott be. (5-6)

12. perc: Kiegészült a Győr. Tomorinak nem mennek a lövések. Hornyákot rövid időn belül másodszor szórták ki. A hetest Skov bevágta. (4-6)

11. perc: Skov földre pattintott lövését nem érhette el a szenzációsan védő a Pálinger. Jó a védekezésünk, a kipattanókra kell jobban figyelni, rendre a dánok szedik össze a labdát. (4-5)

11. perc: Ketten lógtak Spiridonon, de így is bevágta emberhátrányban. (4-4)

10. perc: Beállós figura a dánoknál, Pálinger kiszedte. Kovacsics lövését simán fogta Haraldsen, majd a Viborg kapott hetest. Pálinger ezt is védte! Hornyák két percet kapott.

9. perc: Újabb győri hetes, megint ejtés, és megint kimarad.

8. perc: Mikkelsen kapott labdát beállóban, el kell ismerni szép volt. (3-4)

7. perc: Tomori is belőtte magát, Pálinger pedig hozza az odavágón mutatott formáját. (3-3)

6. perc: Újra vezetnek a dánok, Skov a gólszerző. (2-3)

Érdekes jelenet: Spiridon rángatja ide-oda a magyar falban a fiatal Kovacsicset.

5. perc: Hornyák védekezésben labdát szerzett, végigrohant a pályán, és kiegyenlített.(2-2)

4. perc: Tomori lövését fogta Haraldsen, villámgyors leindítás, vezetnek a vendégek. (1-2)

3. perc: Herr Anita ejtett hetese a felső lécen pattant. Gyors lerohanás, Vértené az első gól. A másik kapunál Althaus vágott be egy Pálingerről kipattanó labdát. (1-1)

2. perc: Jurack kétszer is elakad Pálingerben. A magyar kapus remekül kezdett.

1. perc: A győriek kezdték a mérkőzést. Mind a két oldalon ugyanaz a kezdőcsapat, mint Dániában. Tomori lövéskényszerben, gyenge kísérlet.

Dugig megtelt a Veszprém Aréna, 100 dán szurkoló érkezett. A pályán a csapatok, a himnuszok következnek.

Győr: Oguntoye, Herr O., Pálinger, Tomori, Deáki, Vérten, Mravíková, Kovacsics, Hosszu, Horváth, Herr A., Hornyák, Rotis-Nagy, Spiridon
Viborg: Bager Due, Haraldsen, Skov, Csao Zsaj, Jurack, Aaen, Mikkelsen, Nielsen, Varzaru, Lunde, Smidt, Kovacsicz, Björndalen, Althaus