Élet-Stílus

Pénteki sporteredmények

admin
admin

2009. 05. 15. 21:00

A magyar női röplabda-válogatott három játszmában kikapott pénteken a házigazda horvát csapattól a világbajnoki selejtezősorozat Európai divíziójának második szakaszában, Splitben.

Jégkorong

NHL, rájátszás, főcsoport-elődöntők
Keleti főcsoport:
Boston Bruins-Carolina Hurricanes 2-3 – hosszabbítás után
A párharcot 4-3-ra nyerte a Carolina.

Nyugati főcsoport:
Detroit Red Wings-Anaheim Ducks 4-3
A párharcot 4-3-ra nyerte a Detroit.

Kajak-kenu

A Sun Kupa pénteki döntőinek dobogósai
Férfiak
K-1 1000 m:
1. Kucsera Gábor (Kőbánya SC) 3:43.77 p
2. Kökény Roland (Domino Honvéd) 3:43.91
3. Kammerer Zoltán (Graboplast Győri VSE) 3:45.48

C-1 1000 m:
1. Sarudi Pál (Mezőgép) 4:12.89
2. Sárfán Mihály (Kaposvári Vízügy SC) 4:13.02
3. Varga Dávid (MTK) 4:14.20
…7. Vajda Attila (Démász-Szeged) 4:17.73

Nők
K-1 1000 m:
1. Benedek Dalma (MTK) 4:09.23
2. Csipes Tamara (Domino Honvéd) 4:14.05
3. Folláth Vivien (Szolnoki KKK) 4:17.01

Kerékpár

Giro d’Italia, 7. szakasz, Innsbruck-Chiavenna, 244 km:
1. Edvald Boasson Hagen (norvég, Team Columbia) 5:56:53 ó
2. Robert Hunter (dél-afrikai, Barloworld) azonos idővel
3. Pavel Brutt (orosz, Katyusa) a. i.

Az összetettben (rózsaszín trikó):
1. Danilo Di Luca (olasz, LPR Brakes) 28:08:48 ó
2. Thomas Lövkvist (svéd, Team Columbia) 5 mp h.
3. Michael Rogers (ausztrál, Team Columbia) 36 mp h.

A boldog szakaszgyőztes (MTI/EPA)

A boldog szakaszgyőztes (MTI/EPA)


Kézilabda

Női NBI, a 9-12. helyért:
Vác – Pikker-Pécsi TE 27-26

Férfi NBI
A 3. helyért, 1. mérkőzés:

Dunaferr-PLER 30-22
A párharc az egyik csapat harmadik győzelméig tart.

A 9-12. helyért:
Csurgó – Budapest Bank-Kecskemét 31-19
Százhalombatta-Gyöngyösi Főiskola 33-37

Kosárlabda

Férfi NBI, a 9-14. helyért:
Polaroid Lami-Véd-Körmend – Marso Vagép-NYKK 100-89

NBA, rájátszás, főcsoport-elődöntő
Keleti főcsoport:
Orlando Magic-Boston Celtics 83-75
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-3

Nyugati főcsoport:
Houston Rockets-Los Angeles Lakers 95-80
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-3

Labdarúgás

Soproni Liga:
Újpest-ZTE 2-1

NBII
Nyugati csoport:
Integrál-DAC – Budaörs 1-1

Motorsport

Francia Nagydíj, 250 kcm, 1. szabadedzés:
1. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 1:39.302 p
2. Aojama Hirosi (japán, Honda) 1:39.571
3. Mike Di Meglio (francia, Aprilia) 1:39.867
…18. Tóth Imre (Team Tóth, Aprilia) 1:41.586

Rali

Salgó-rali, prológ (1,2 km):
1. Turán Frigyes (Peugeot 307 WRC) 59.5 mp
2. Aschenbrenner György (Mitsubishi Lancer Evo) 1:00.5
3. Spitzmüller Csaba (Mitsubishi Lancer WRC) 1:01.5

Röplabda

Vb-selejtező, Európai-divízió, 2. szakasz, E-csoport, 1. forduló:
Horvátország-Magyarország 3-0

Tenisz

Madrid, negyeddöntők
Nők:
Szafina (orosz, 1.)-A. Bondarenko (ukrán) 6:4, 6:3
Schnyder (svájci)-Jankovic (szerb, 4.) 7:6, 6:3
Mauresmo (francia)-Szávay 5:7, 6:1, 6:1
Wozniacki (dán, 9.)-Dusevina (orosz) 6:0, 6:4

Férfiak:
Nadal (spanyol, 1.)-Verdasco (spanyol, 7.) 7:6, 6:3
Murray (brit, 4.)-Del Potro (argentin, 5.) 6:4, 7:5
Federer (svájci, 2.)-Roddick (amerikai, 6.) 7:5, 6:7, 6:1
Djokovic (szerb, 3.)-Ljubicic (horvát) 6:4, 6:4

Vízilabda

Férfi ob I, a 3. helyért, 1. mérkőzés:
Domino Honvéd – Aprilia-FTC-Fisher Klíma 11-6

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.