Arsenal-Manchester United percről percre

Két gyors góllal hamar padlóra küldte a londoniakat a címvédő, Ronaldóék játszi könnyedséggel uralták az egyoldalú összecsapást. A második félidőben a portugál még egyszer beköszönt, az Arsenalnak esélye nem volt, de a bírótól kaptak egy ajándéktizenegyest. Szerdán Chelsea-Barcelona.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó:
Arsenal (angol)-Manchester United (angol) 1-3 (0-2, 1-1)
Gól:
Van Persie (76. tizenegyesből), illetve Park (8.), Ronaldo (11., 61.)
Kiállítva:
Fletcher (75.)
Összesítésben: 1-4.
Emirates, Vezeti: Roberto Rosetti (olasz)
Arsenal: Almunia – Sagna, Toure, Djourou, Gibbs (Eboué 46.) – Walcott (Bendtner 63.), Fabregas, Song, Nasri, Van Persie (Vela 79.) – Adebayor
Manchester United: van der Sar – O,Shea, Ferdinand, Vidics, Evra (Rafael 65.) – Fletcher, Carrick, Anderson (Giggs 63.) – Ronaldo, Rooney (Berbatov 66.), Park

93. perc: Döntős a Manchester United. Holnap este kiderül, hogy a Chelsea vagy a Barcelona lesz a címvédő ellenfele.

90. perc: Három perc a ráadás.

87. perc: Bődületes Ronaldo löket 30 méterről, centikkel ment csak fölé.

86. perc: Eboué is figyelmeztette az olasz bíró.

81. perc: Adebayor kapta a meccs második sárgáját.

79. perc: A londoniak gólszerzőjét a fiatal Vela váltotta.

76. perc: Szépített az Arsenal. Fletcher felvágta a kapura törő Fabregast – tizenegyes és piros lap. A büntetőt Van Persie erőből bevágta. (1-3)

73. perc: A másik kapunál Almunia ütötte ki Park löketét. Az első Arsenal szurkolók már távoznak.

72. perc: Bendtner forgatta meg O’Shea-t a szélen, a lövése az oldalhálóban kötött ki.

69. perc: Nasri kapott sárgát, kihagyja a következő BL-meccset, ami valamikor augusztusban lesz.

66. perc: Berbatov érkezett Rooney helyére.

65. perc: Ahogy várható volt, Evrát lehozta Sir Alex. A másik sárgalapos, Rooney vajon meddig marad?

Duplázott a portugál (MTI/AP)

64. perc: Van der Sar fogta honfitársa, Van Persie lövését.

63. perc: Giggs a pályán, Anderson pihenhet. Walcott játszott? Most már nem, Bendtner váltotta.

61. perc: Pontos, villámgyors és eredményes manchesteri kontra. Ronaldo, Park, Rooney a labda útja, a támadást a portugál fejezi be. Ronaldo élete egyik legjobb meccsét játssza. (0-3)

60. perc: A hazai csapat beívelésénél Ferdinand és Vidics egyértelmű fölényben, vajon miért ezt erőltetik az Ágyúsok?

Továbbra is a United irányít: ügyesen lezárják a szabad területeket, pontosan passzolgatnak, esélyt sem hagynak a továbbra is halovány londoniaknak.

55. perc: Van Persie szabadrúgásból a címvédő kapuját sem találta el.

52. perc: Nagy formában Ronaldo. A portugál a tizenhatos sarkáról vállalkozott lövésre, Almunia bravúrral védett.

46. perc: Vajon mit talált ki a szünetben Wenger? Az első gólnál hibázó Gibbset Eboué váltotta.

A párharc eldőlt, most már csak az a kérdés, hogy Ferguson mikor hozza le a sárga lapos Rooneyt és Evrát, nehogy eltiltassák magukat a fináléra.

45. perc: Nem sokat hosszabbított Rosetti, nem is volt miért. Megnyugtató előny a MU-nál, innen nincs visszaút az Arsenalnak.

Gibbs (b) hibája után Park lőtte az első MU-gólt (MTI/AP)

40. perc: Még komoly helyzete sem volt az Arsenalnak, a MU erőlködés nélkül uralja az egyoldalú összecsapást.

32. perc: Újabb Ronaldo-szabadrúgás, 35 méterről, egyenesen Almunia karjaiba.

30. perc: Arsenal-helyzetecske: Fabregas fejese nem elég erős, van der Sar könnyedén fogta a labdát.

24. perc: Erőlködnek a londoniak, többnyire oldalról ívelgetik be a labdát a tizenhatoson belülre. Van der Sar és a védők könnyűszerrel tisztáznak.

18. perc: Sokkos állapotban az Arsenal, a vendégek azt csinálnak amit akarnak. Rooney vette célba a jobb felsőt, Almunia ezúttal nem hibázott.

11. perc: Most már biztos. Ronaldo 28 méterről csavarta kapura a labdát, Almunia csúnyán elnézte az amúgy remek szabadrúgást, a kezei között csúszótt a hálóba. (0-2)

Az Arsenalnak három gólt kell rúgnia, hogy döntőbe jusson. Eldőlt a párharc?

8. perc: Vezet a címvédő. Anderson labdájával lépett ki Ronaldo, és a tizenhatos bal sarkából laposan középre passzolt. Gibbs elcsúszott, az érkező Park pedig Almunia felett vezetést szerzett. (0-1)

4. perc: Úgy tűnik egyedüli csatárként Ronaldo marad elől a Unitednál, Rooney és Park felváltva húzódik majd előre.

3. perc: Lendületesen kezdett az Arsenal, Fabregas lövése Ferdinandon majd Vidicsen is megpattant. A lelassult labda öt méterrel elkerülte van der Sar kapuját.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Az Arsenalban Silvestre nem teljesen egészséges, így a védelem közepén a svájci Djourou kapott lehetőséget.

Ferguson furcsa döntést hozott: a szakértők sokat vitáztak azon a meccs előtt, hogy kinek kellene Ronaldo és Rooney elől játszania, Teveznek vagy Berbatovnak. A skót mester Parknak szavazott bizalmat. Az apró termetű szélső óriási munkabírására szükség lesz.