Eddig tartott a Szávay-csoda

Az előző körben még a tavalyi világelsőt búcsúztató Szávay Ágnes két szettben kikapott hétfőn a 11. helyen rangsorolt fehérorosz Viktorija Azarenkától a Miamiban zajló, 9 millió dollár összdíjazású, keménypályás tenisztorna nyolcaddöntőjében.

A nyitó játszmában 25. helyen kiemelt Szávay Ágnes azonnal 2:0-s előnyhöz jutott, ám a folytatás már nem sikerült: sorozatban hat (!) gémet vesztett, s ezzel riválisa – és volt páros partnere – jutott előnyhöz.

A második, egyben utolsó játszmában a magyar játékos csak 1:1-ig tudta tartani a lépést Azarenkával, aki 4:1-es vezetést szerzett. Ezt követően Szávay szárnyalni kezdett, sorozatban három játékot nyert (4:4), sőt a saját adogatásánál 30-0 volt a javára. Ezzel azonban ismét elfogyott a tudomány, ellenfele újra brékelt, és már a meccsért szerválhatott. Azarenka gyorsan két mérkőzéslabdához jutott, Szávay mindkettőt hárította, majd óriási bravúrral két további meccslabdát is kivédett, az ötödikkel azonban már nem tudott megbirkózni. A viadal honlapja szerint az összecsapás 1 óra 10 percig tartott.

Eddig tartott a Szávay-csoda 1

A magyar játékos két hete az Indian Wells-i tornán szintén a nyolcaddöntőig jutott, ahol a lengyel Agnieszka Radwanskától kapott ki.

A nőknél tovább tartott a csillaghullás a nyolcaddöntőben. Az első helyen kiemelt Serena, és testvére Venus (5.) ugyan győzött, de Szafina (2.), Ivanovics (3.) után Gyementyjeva is búcsúzott.

A férfiaknál nem történt meglepetés. A világelső, Nadal a 3. fordulóban sem töltött sok időt a pályán, Murray (4.) is két szett alatt hozta a kötelezőt.