Élet-Stílus

Szombati sporteredmények

admin
admin

2009. 03. 14. 22:15

A 22. helyen kiemelt Szávay Ágnes két játszmában nyert a romániai Gallovits Edina ellen, és bejutott a legjobb 32 közé a 4,5 millió dollár összdíjazású Indian Wells-i torna női versenyében.

Alpesi sí

Are, Világkupa-döntő, férfi műlesiklás:
1. Mario Matt (osztrák) 1:45.71 p (1. futam: 54.24 mp/2. futam: 51.47 mp)
2. Julien Lizeroux (francia) 1:45.80 (54.06/51.74)
3. Jean-Baptiste Grange (francia) 1:45.86 (54.72/51.14)

A szakági Vk végeredménye:
1. Grange 541 pont
2. Ivica Kostelic (horvát) 454
3. Lizeroux 419

Az összetett Vk végeredménye:
1. Aksel Lund Svindal (norvég) 1009 pont
2. Benjamin Raich (osztrák) 1007
3. Didier Cuche (svájci) 919

Svindal nyert összetettben (MTI/EPA)

Svindal nyert összetettben (MTI/EPA)


Are, Világkupa-döntő, női óriás-műlesiklás:
1. Tina Maze (szlovén) 2:26.41 p (1. futam: 1:13.74 p/2. futam: 1:12.67 p)
2. Tanja Poutiainen (finn) 2:27.53 (1:14.32/1:13.21)
3. Manuela Mölgg (olasz) 2:27.80 (1:14.76/1:13.04)

A szakági Vk végeredménye:
1. Poutiainen 508 pont
2. Kathrin Zettel (osztrák) 501
3. Maze 368

Az összetett Vk végeredménye:
1. Lindsey Vonn (amerikai) 1788 pont
2. Maria Riesch (német) 1424
3. Anja Pärson (svéd) 1059

Atlétika

Tenerife, téli dobó Európa Kupa, férfi súlylökés:
1. Kürthy Lajos 20,06 m
2. Manuel Martinez (spanyol) 20,00
3. Nedzad Mulabegovic (horvát) 19,69

Birkózás

Válogatóverseny, döntőkben:
60 kg: Lévai Attila (FTC) – Lévai István (FTC) 2:0
66 kg: Dreschler Attila (Vasas) – Jäger Krisztián (BVSC-Dega-Tát) 2:0
74 kg: Lőrincz Viktor (Ceglédi VSE) – Pelyhe Zoltán (Vasas) 2:0
84 kg: Bácsi Péter (FTC) – Dajka Zsolt (Univer-KTE) 2:0
96 kg: Fodor Zoltán (FTC) – Majoros Ármin (Egri Vasas-Sportiskola) 2:0
120 kg: Kiss Balázs (BVSC-Dega-Tát) – Branda Gyula (UTE) 2:0

A pontversenyben: 1. FTC 19 pont, 2. BVSC-Dega-Tát 15, 3. Vasas-Váci Forma 8.5

Gyorskorcsolya

Richmond, világbajnokság
Férfi 1000 m:
1. Trevor Marsicano (Egyesült Államok) 1:08.96 p
2. Denny Morrison (Kanada) 1:09.00
3. Shani Davis (Egyesült Államok) 1:09.02

Férfi 5000 m:
1. Sven Kramer (Hollandia) 6:16.20 p
2. Halvard Brkko (Norvégia) 6:18.02
3. Trevor Marsicano (Egyesült Államok) 6:20.06

Női 1500 m:
1. Anni Friesinger (Németország) 1:58.66 p
2. Ireen Wüst (Hollandia) 1:58.83
3. Christine Nesbitt (Kanada) 1:58.88

Jégkorong

NHL, alapszakasz:
Chicago Blackhawks-Columbus Blue Jackets 3-5
Vancouver Canucks-Los Angeles Kings 4-2

Kézilabda

Férfi NBI:
MKB Veszprém-Pick Szeged 29-24
PLER-Dunaferr 31-27
Komló – Budapest Bank-Kecskemét 25-25
Balatonfüred-Mezőkövesd 28-27
Tatabánya-Carbonex – DKSE Airport-Debrecen 20-20

Női NBI:
Fehérép-Alcoa – Budapest Bank-FTC-RightPhone 29-23
Kiskunhalas-Bravotel – ASA-Consolis-Hódmezővásárhely 20-23

Női Bajnokok Ligája, középdöntő, 5. forduló, I. csoport:
Viborg HK (dán)-Ikast (dán) 34-29
Hypo Niederösterreich (osztrák) – Podravka Koprivnica (horvát) 38-28

Az állás: 1. (és már elődöntős) Hypo NÖ 10 pont, 2. (és már elődöntős) Viborg 8, 3. Koprivnica 2, 4. Ikast 0

Kosárlabda

Női NBI:
SEAT Foton Győr – SAVARIA-Helios BC Szombathely 111-50
Zala Volán-ZTE – Vasas-Csata 68-57

Férfi NBI:
Marso Vagép NYKK – Falco KC-Szombathely 87-90
Atomerőmű SE-Soproni sÖrdögök 79-74
Pécsi VSK-PANNONPOWER – Univer-Kecskemét 59-64
Planet Leasing Dombóvár KC – Zalakerámia-ZTE KK 86-92
Polaroid Lami-Véd-Körmend – Debreceni Egyetem KE 91-95

NBA, alapszakasz:
Sacramento Kings-Cleveland Cavaliers 123-126 h.u.
Boston Celtics-Memphis Grizzlies 102-92
Charlotte Bobcats-Houston Rockets 86-91
Philadelphia 76ers-Chicago Bulls 104-101
Toronto Raptors-Detroit Pistons 95-99
Washington Wizards-Orlando Magic 103-112
Atlanta Hawks-Indiana Pacers 101-87
Minnesota Timberwolves-New York Knicks 94-102
Milwaukee Bucks-New Orleans Hornets 86-95
Portland Trail Blazers-New Jersey Nets 109-100
Golden State Warriors-Dallas Mavericks 119-110

Labdarúgás

Premier League, 29. forduló:
Manchester United-Liverpool 1-4
Arsenal-Blackburn Rovers 4-0
Bolton Wanderers-Fulham 1-3
Everton-Stoke City 3-1
Hull City-Newcastle United 1-1
Middlesbrough-Portsmouth 1-1
Sunderland-Wigan Athletic 1-2

Primera División, 27. forduló:
Valencia-Recreativo Huelva 1-1
Athletic Bilbao-Real Madrid 2-5

Bundesliga, 24. forduló:
1. FC Köln – Borussia Mönchengladbach 2-4
VfL Bochum – Bayern München 0-3
Eintracht Frankfurt – 1899 Hoffenheim 1-1
Hannover 96 – Borussia Dortmund 4-4
Hertha BSC – Bayer Leverkusen 1-0
Karlsruher SC – Arminia Bielefeld 0-1

Serie A, 28. forduló:
Juventus-Bologna 4-1
Cagliari-Genoa 0-1

Soproni Liga, 19. forduló:
DVSC-TEVA – Nyíregyháza Spartacus FC 4-0
Vasas-BFC Siófok 0-1
Kecskeméti TE-ERECO – FC Fehérvár 2-1
REAC-Győri ETO FC 0-0
Budapest Honvéd-Paksi FC 1-1

Ligue 1, 28. forduló:
Caen-Lille 0-1
Le Mans-Rennes 2-2
Monaco-Toulouse 3-2
Nantes-Lorient 1-1
Sochaux-Nancy 2-1
Valenciennes-Le Havre 3-2

NBII
Keleti csoport:
Vác-Újbuda – Tököl 3-2
Vecsés-ESMTK 6-0
Cegléd-Makó 0-3
Kazincbarcika-Baktalórántháza 2-2
Ferencváros-Bőcs 4-1

Az élcsoport: 1. FTC 42 pont/17 mérkőzés, 2. Bőcs 36/17, 3. DVSC-DEAC 32/16

Nyugati csoport:
Kozármisleny-PMFC 0-2
Baja-Kaposvölgye 2-3
Budaörs-Barcs 2-1
Lombard FC Pápa-Ajka 2-0
Gyirmót-FC Tatabánya 1-1

Az élcsoport: 1. PMFC 38 pont/17 mérkőzés, 2. Gyirmót 34/16, 3. Kaposvölgye 32/17

Rali

Ciprus-rali, állás a szombati versenynap után:
1. Loeb, Elena (francia, monacói, Citroën C4 WRC) 2:38:03.3 ó
2. Hirvonen, Lehtinen (finn, Ford Focus WRC) 49.8 mp h.
3. Sordo, Marti (spanyol, Citroën C4 WRC) 1:36.0 p h.
…25. Mayer Gábor, Tagai Róbert (Subaru Impreza) 36:59.7 p h.

Röplabda

Férfi NBI
Az 1-4. helyért, 4. forduló:

Dunaferr SE – Kalo-Méh-Kecskeméti RC 1-3

Az 5-9. helyért, 7. forduló:

Dág KSE – MAFC-Mapei 0-3
Debreceni EAC – Szolnoki RK-SI 0-3

Síugrás

Vikersund, Világkupa-verseny, csapat:
1. Ausztria (Martin Koch, Wolfgang Loitzl, Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer) 1.543,5 pont
2. Finnország 1.499,0
3. Norvégia 1.485,0

A Nemzetek Kupája állása: 1. Ausztria 6646 pont, 2. Finnország 3980, 3. Norvégia 3524

Súlyemelés

Csapatbajnokság, 1. forduló dobogósai:
1. Haladás VSE 2033,69 pont
2. Nyíregyházi VSC 1947,94
3. Szegedi Lelkesedés SC-KTE 1889,81

Szafina már a legjobb 32 között (MTI/EPA)

Szafina már a legjobb 32 között (MTI/EPA)

Tenisz

Indian Wells
Férfiak, 1. forduló:
Massu (chilei)-Schwank (argentin) 7:6, 6:7, 6:4
Isner (amerikai)-Rochus (belga) 6:1, 6:4
Vassallo Arguello (argentin)-De Voest (dél-afrikai) 7:5, 7:6
Troicki (szerb)-Juzsnyij (orosz) 7:5, 2:1-nél Juzsnyij feladta
Reynolds (amerikai)-Fognini (olasz) 4:6, 6:0, 6:2
Kendrick (amerikai)-Phau (német) 7:5, 6:2
Dent (amerikai)-Junqueira (argentin) 6:1, 7:6
Russell (amerikai) – Garcia-Lopez (spanyol) 7:5, 6:2
Haas (német)-Hernandez (spanyol) 6:3, 6:3
Chardy (francia)-Hanescu (román) 6:4, 3:6, 6:2
Seppi (olasz)-Chela (argentin) 6:2, 4-1-nél Chela feladta
Querrey (amerikai)-Canas (argentin) 7:6, 6:2
Sweeting (amerikai)-Odesnik (amerikai) 1:6, 6:4, 7:6
Köllerer (osztrák)-Zverev (német) 2:6, 7:5, 6:2
Widom (amerikai)-Navarro (spanyol) 6:4, 7:6
Berrer (német)-Anderson (dél-afrikai) 6:3, 6:3

Férfiak, 2. forduló:
Murray (brit, 4.)-Montanes (spanyol) 7:5, 6:3
Robredo (spanyol, 15.)-Kunyicin (orosz) 6:1, 6:4
Andrejev (orosz, 22.)-Gulbis (lett) 6:4, 6:4

Nők, 2. forduló:
Szávay Ágnes (22.)-Gallovits (román) 6:2, 6:2
Szafina (orosz, 1.)-Pironkova (bolgár) 7:6, 6:2
Zvonarjova (orosz, 4.)-Csan (tajvani)) 6:2, 6:2
U. Radwanska (lengyel)-Kuznyecova (orosz, 6.) 6:2, 4:6, 6:3
A. Radwanska (lengyel, 7.)-Stosur (ausztrál) 3:6, 6:3, 7:5
Azarenka (fehérorosz, 8.)-Svedova (kazah) 4:6, 7:5, 6:3
Wozniacki (dán, 9.)-Bacsinszky (svájci) 6:1, 6:1
Peer (izraeli)-Bartoli (francia, 10.) 1:6, 6:4, 7:5
Li Na (kínai)-Schnyder (svájci, 13.) 7:5, 6:2
Craybas (amerikai)-Medina Garrigues (spanyol, 16.) 7:5, 3:6, 6:4
Mauresmo (francia, 17.)-Grönefeld (német) 5:7, 6:3, 6:4
Kanepi (észt, 18.)-Razzano (francia) 7:6, 1:0-nál Razzano feladta
Csakvetadze (orosz, 19.)-Makarova (orosz) 6:3, 7:5
Vaidisova (cseh)-A. Bondarenko (ukrán, 24.) 6:3, 6:1
Kvitova (cseh)-Benesova (cseh, 26.) 6:3, 6:1
Peng (kínai, 28.)-Govorcova (fehérorosz) 6:3, 3:6, 6:4
Glatch (amerikai)-Suarez Navarro (spanyol, 29.) 6:3, 6:1
Vesznyina (orosz)-Cirstea (román, 32.) 5:7, 6:2, 6:3

Vízilabda

Férfi ob I:
BVSC-Atlantis Casino – UNIQA-UTE 14-7
Androbau-Fehérvár Póló SE – TEVA-VasasPlaket 5-18
Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP – DOMINO Honvéd 10-15
BODROGI BAU-Szentesi VK – Szeged-Beton VE 5-12
ZF-Eger – Aprilia-FTC-Fisher Klíma 9-5
OSC-OPUS VIA – Pécsi Vízmű-PVSK-Fűszért 5-9

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Pregnant woman sitting in childbearing center
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.