Élet-Stílus

Pénteki sporteredmények

admin
admin

2009. 03. 06. 21:54

Az NHL alapszakaszának helyi rangadóján a Rangers csapata nyerte az Islanders elleni hagyományos New York-i csatát.

Alpesi sí

Vk-verseny, Kvitfjell
Férfi lesiklás:
1. Osborne-Paradis (kanadai) 1:47.09
2. Walchhofer (osztrák) 1:47.40
3. Lund Svindal (norvég) 1:47.46 .
A szakági Vk állása 7 verseny után:
1. Walchhofer 390 pont, 2. Didier Defago (svájci) 313, 3. Klaus Kröll (osztrák) 295
Az összetett Vk állása 31 verseny után:
1. Benjamin Raich (osztrák) 837 pont, 2. Ivica Kostelic (horvát) 837, 3. Svindal 811
Azonos pontszám esetén a több győzelem számít.

Vk-verseny, Ofterschwang
Női óriás-műlesiklás:
1. Zettel (osztrák) 2:36.48 (1.: 1:19.56/2.: 1:16.92)
2. Görgl (osztrák) 2:36.60 (1:20.05/1:16.55)
3. Poutiainen (finn) 2:37.00 (1:20.09/1:16.91)
A szakági Vk állása 7 verseny után:
1. Zettel 469, 2. Poutiainen 428, 3. Görgl 297
Az összetett Vk állása 29 verseny után:
1. Vonn (amerikai) 1588, 2. Riesch (német) 1174, 3. Pärson (svéd) 990

Atlétika

Fedettpályás Eb, Torino
Férfiak, 60 m gát
4. előfutam:
7. Baji Balázs 7.94
Baji nem jutott az elődöntőbe.
3000 m, 1. elődöntő:
7. Minczér Albert 8:00.94
Minczér bejutott a döntőbe.
800 m, 3. előfutam:
3. Takács Dávid 1:54.45
Takács nem jutott az elődöntőbe.
Nők
Súlylökés, selejtező:
13. Márton Anita 15,82
Márton nem jutott a döntőbe.

Döntők
Férfiak
60 m gát:
1. Doucouré (francia) 7.55
2. Sedoc (holland) 7.55
3. Svoboda (cseh) 7.61
..20. BAJI BALÁZS 7.94
Nők
60 m gát:
1. Berings (belga) 7.92
2. Skrobáková (cseh) 7.95
3. O’Rourke (ír) 7.97
Súlylökés:
1. Lammert (német) 19,66
2. Hinrichs (német) 19,63
3. Heltne (román) 18,71
…13. MÁRTON ANITA 15,82
Ötpróba:
1. Bogdanova (orosz) 4761
2. Keizer (holland) 4644
3. Nana Djimou (francia) 4618

Jégkorong

OB I, elődöntő, 2. mérkőzés:
Dunaújvárosi Acélbikák- Alba Volán 3-5
Az állás: 2-0 az Alba Volán javára
Budapest Stars-Újpest 2-4
Az állás: 2-0 az Újpest javára
A párharcok az egyik csapat harmadik győzelméig tartanak.
Az 5-7. helyért:
Alba Volán II-Miskolci Jegesmedvék 1-3

NHL, alapszakasz:
Boston Bruins-Phoenix Coyotes 1-2
Washington Capitals-Toronto Maple Leafs 1-2
NY Islanders-NY Rangers 2-4
Philadelphia Flyers-Calgary Flames 1-5
Ottawa Senators-Edmonton Oilers 4-2
Florida Panthers-Pittsburgh Penguins 1-4
Nashville Predators-Columbus Blue Jackets 4-2
San Jose Sharks-Minnesota Wild 3-4 – h.u.
LA Kings-Dallas Stars 5-4 – h.u.

Kézilabda

Férfi NB I:
Dunaferr-Tatabánya 39-31

Pannon-kupa
A 3. játéknapon:
Magyarország-Svédország 31-29
Végeredmény:
1. Magyarország 4 pont
2. Svédország 2
3. Szlovénia 0

Kosárlabda

NBA, alapszakasz:
New Orleans Hornets-Dallas Mavericks 104-88
Denver Nuggets-Portland TrailBlazers 106-90

Labdarúgás

NB I, 18. forduló:
FC Fehérvár – DVSC-TEVA 0-1

Röplabda

Női NB I
Osztályozó a Kiemelt csoportba jutásért, 1. mérkőzés:
Miskolci VSC-Veszprémi Egyetemi SC 3-0

Férfi MK, negyeddöntő, visszavágó
Csütörtöki mérkőzések:
Szegedi RSE-Kecskeméti RC 1-3
Továbbjutott: a Kecskemét, kettős győzelemmel.
Dream and Beauty SE-Dunaferr SE 1-3
Tj: a Dunaferr, a párharcban egy mérkőzés döntött.

Női MK, Gödöllő
Négyes döntő
Elődöntő:
NRK-Nyíregyháza-Gödöllői RC 3-1
A további program
Szombat
A 3. helyért:
BSE-FCSM-TEVA-Gödöllői RC 9:30
Döntő:
Vasas-NRK-Nyíregyháza 12:30

Rövidpályás gyorskorcsolya

Vb, Bécs
Férfiak 1500 méter, selejtező
5. előfutam:
4. Darázs Péter 2:26.531
9. előfutam:
3. Knoch Viktor 2:24.470 – kizárták
Knoch kizárták, Darázs kiesett.
Nők, 1500 m, selejtező:
2. előfutam:
3. Heidum Bernadett 2:31.282
6. előfutam:
4. Huszár Erika 2:28.632
Heidum és Huszár kiesett.
Női váltó, 3000 m, elődöntő
Első futam:
3. Magyarország (Darázs Rózsa, Heidum Bernadett, Huszár Erika, Keszler Andrea)
A magyar csapat nem jutott a döntőbe.

Tenisz

Davis-kupa
Euro-Afrikai Zóna II. csoport, 1. forduló
Magyarország-Bulgária 0-2 – állás
Balázs Attila-Todor Enev 2:6, 6:4, 4:6, 4:6
Kellner Ádám-Grigor Dimitrov 6:7, 4:6, 7:6, 6:7

Világcsoport, 1. forduló, állás az 1. nap után:
Németország-Ausztria 1-1
Kohlschreiber- Melzer 6:7, 4:6, 6:4, 6:3, 6:3
Schüttler-Koubek 4:6, 5:7, 7:5, 2:6

Svédország-Izrael 1-1
Vinciguerra-Sela 6:4, 3:6, 6:3, 3:6, 9:11
Johansson-Levy 6:7, 6:4, 7:5, 4:6, 8:6

Románia-Oroszország 0-2
Hanescu-Juzsnyij 4:6, 2:6, 4:6
Crivoi-Szafin 6:, 4:6, 4:6

Horvátország-Chile 2-0
Cilic-Capdeville 6:1, 6:2, 6:1
Ancic-Massu 6:3, 6:3, 7:6

Csehország-Franciaország 1-1
Berdych-Simon 7:6, 4:6, 7:6, 6:3
Stepanek-Tsonga 5:7, 2:6, 6:7

Argentína-Hollandia 2-0
Chela-Galung 6:2, 2:6, 6:2, 6:7, 6:2
Monaco-de Bakker 6:1, 6:2, 7:6

Női torna, Monterrey
Nyolcaddöntő:
King (amerikai)-Szávay Ágnes (5.) 3:6, 6:4, 6:3
Bartoli (francia, 2.)-Rybarikova (szlovák) 6:4, 6:0
Benesova (cseh, 6.)-Vinci (olasz) 7:6, 6:2
Strycova (cseh)-Pennetta (olasz) 7:6, 2:6, 6:4

Páros, negyeddöntő:
Cseng, King (kínai, amerikai, 2.)-Czink, Grandin (magyar, dél-afrikai) 6:2, 6:2

Vívás

Kadett-Eb, Bourges
Férfiak, kardcsapat, döntő:
Magyarország-Franciaország 45-44
1. Magyarország (Szatmári András, Szabó Bence, Valkai Ferenc, Ravasz Etele

Vízilabda

Volvo-kupa, Eger
1. játéknap:
Magyarország-Románia 9-4
Szerbia-Egyesült Államok 11-5

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Kecskemét, 2017. március 3.
Stadler József akasztói vállalkozó az ellene költségvetési csalás bûntette és magánokirat-hamisítás vétsége miatt indított büntetõper tárgyalásán a Kecskeméti Törvényszéken 2017. március 3-án. A bíróság a vádlottat öt év börtönbüntetésre ítélte.
MTI Fotó: Ujvári Sándor
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.