Élet-Stílus

Szombati eredmények

admin
admin

2009. 02. 28. 22:02

Az NBA alapszakaszában a Phoenix Suns 133 pontot dobva múlta felül a szintén 100 pont fölött végző Toronto Raptorst. Az NHL-ben a Pittsburgh Penguins Chicagóban győzött - hosszabbítás után.


Alpesi sí

Vk-verseny, Bansko
Női lesiklás:
1. Andrea Fischbacher (osztrák) 1:45,81
2. Tina Maze (szlovén) 1:46,07
3. Fabienne Suter (svájci) 1:46,20
A szakági Vk állása 6 verseny után:
1. Lindsey Vonn (amerikai) 402 pont, 2. Dominique Gisin (svájci) 291, 3. Andrea Fischbacher 281
Az összetett Vk állása 27 verseny után:
1. Lindsey Vonn 1456 pont, 2. Maria Riesch (német) 1120, 3. Anja Pärson (svéd) 960

Vk-verseny, Kranjska Gora
Férfi óriásműlesiklás:
1. Ted Ligety (amerikai) 2:19,92 (1:07,45/1:12,47)
2. Didier Cuche (svájci) 2:20,11 (1:07,10/1:13,01)
3. Massimiliano Blardone (olasz) 2:20,26 (1:07,35/1:12,91)
A szakági Vk állása 7 verseny után:
1. Didier Cuche 414 pont, 2. Benjamin Raich (osztrák) 362, 3. Ted Ligety 341
Az összetett Vk állása 29 verseny után:
1. Ivica Kostelic (horvát) 813 pont, 2. Benjamin Raich 785, 3. Jean-Baptiste Grange (francia) 775

Atlétika

Nemzetközi viadal, Chemnitz
Férfiak, súlylökés:
1. Tomasz Majewski (lengyel) 21,10
2. Ralf Bartels (német) 19.71
3. Kürthy Lajos 19.70
800 m:
6. Takács Dávid 1:51.06

Birkózás

Kötöttfogású GP, Szombathely
Döntők, 60 kg:
Bajramov (azeri)-Betterman (amerikai) 2-0
74 kg:
Cebi (török)-Kikimov (fehérorosz) 2-1
84 kg:
Fodor Zoltán-Korcham (grúz) 2-0
120 kg:
Kayalop (török)-Deák Bárdos Mihály- 2-0

Evezés

Ergométeres OB
Férfiak, normálsúly:
1. Szekér László (Danubius NHE) 6:05.6 p
2. Tari János (Démász-Szeged) 6:06.6
3. Orbán Gergely (Danubius NHE) 6:14.8
Könnyűsúly:
1. Varga Tamás (Bajai Spartacus) 6:11.5
2. Lőrinczy Péter (Külker EC) 6:14.9
3. Galambos Péter (Vác) 6:18.4

Nők, normálsúly:
1. Szabó Katalin (Vác) 6:45.0
2. Verőci Lídia (Mohács) 7:07.7
3. Tóth Evelyn (Csepel) 7:16.1
Könnyűsúly:
1. Alliquander Anna (Danubius NHE) 7:06.4
2. Hajdú Zsuzsanna (Csepel) 7:16.1
3. Novák Mariann (Külker EC) 7:30.9
Az ergométeres OB-n 2000 métert húztak le a speciális gépeken a versenyzők.

Északi sí

Vb, Liberec
Sífutás, tömegrajtos női szabadstílusú 30 km:
1. Justyna Kowalczyk (lengyel) 1:16:10,6
2. Jevgenyija Medvegyeva (orosz) +8.8
3. Valentina Sevcsenko (ukrán) +9.3
Északi összetett
Nagysáncos verseny:
1. Bill Demong (amerikai) 23:36.6 (ugrás: 120 pont/10 km-es sífutás: 22:44.6)
2. Björn Kircheisen (német) +12.8 (122/23:05.4)
3. Jason Chappuis (francia) +31.4(133/24:08.0)
Síugrás
Férfi nagysánc, csapatverseny:
1. Ausztria (Loitzl, Koch, Morgenstern, Schlierenzauer) 1034,3 pont (503 pont/531,3 pont)
2. Norvégia (Bardal, Hilde, Remen Evensen, Jacobsen) 1000,8 (486,5/514,3)
3. Japán (Sohej, Takanobu, Dajki, Kaszaj) 981,2 (475,8/505,4)

Jégkorong

NHL, alapszakasz:
Philadelphia Flyers-Montreal Canadiens 3-4 – h.u.
Detroit Red Wings-LA Kings 2-1
Chicago Blackhawks-Pittsburgh Penguins 4-5 – h.u.
Calgary Flames-Minnesota Wild 4-1
Vancouver Canucks-Tampa Bay Lightning 2-1

OB I
Az elődöntőbe jutásért, 1. mérkőzések
(pénteken játszották):

Budapest Stars-Miskolci Jegesmedvék 5-4

Kézilabda

Férfi BL, középdöntő, III. csoport, 3. forduló:
Ademar León (spanyol)-MKB Veszprém 30-32
Az állás:
1. Veszprém (már továbbjutott) 8 pont/5 mérkőzés, 2. Flensburg-Handewitt (német) 4/4, 3. Montpellier (francia) 3/4 (110-114), 4. León 3/5 (141-146)

Férfi NB I:
Komló-DKSE Debrecen 31-30
Mezőkövesd-Gyöngyösi Főiskola 30-27
Győri ETO-Csurgó 21-23

Női BL, középdöntő, 4. forduló
II. csoport:
Podgorica (montenegrói)-Győri Audi ETO 26-26
Krim Ljubljana (szlovén)-Valcea (román) 35-34
Az állás:
1. Győr 5 pont, 2. Valcea 4 (120-114), 3. Ljubljana 4 (131-133), 4. Podgorica 3
I. csoport:
Ikast (dán)-Hypo Niederösterreich osztrák) 23-33
Koprivnica (horvát)-Viborg HK (dán) 26-31
Az állás:
1. Hypo NÖ 8 pont (már elődöntős) , 2. Viborg 6 (már elődöntős), 3. Koprivnica 2, 4. Ikast 0

Női NB I:
Vác-Dunaferr 40-29
FTC-Kiskunhalas 36-31
Nyíradony-Békéscsaba 24-27
Pécsi EAC-Fehérép 25-32
Hódmezővásárhely-Vasas 36-31

Kosárlabda

Férfi NB I:
Zalakerámia-ZTE KK-Atomerőmű SE 75-83
Kaposvári KK-Pécsi VSK 74-79
Kecskemét-Vagép NYKK 77-66

NBA, alapszakasz:

Washington Wizards-Chicago Bulls 113-90
Orlando Magic-Detroit Pistons 85-93
Boston Celtics-Indiana Pacers 104-99
Atlanta Hawks-Miami Heat 91-83
NY Knicks-Philadelphia 76ers 103-108
New Orleans Hornets-Milwaukee Bucks 95-94
Minnesota Timberwolves-Portland TrailBlazers 82-102
Dallas Mavericks-Oklahoma City Thunder 110-108 – h.u.
Phoenix Suns-Toronto Raptors 133-113
Denver Nuggets-LA Lakers 90-79
San Antonio Spurs-Cleveland Cavaliers 86-97
Sacramento Kings-LA Clippers 98-86
Golden State Warriors-Charlotte Bobcats 109-112

Női NB I:
BEAC-Újbuda-MiZo Pécs 57-100
Szolnoki NKK-Szeged 69-76
Atomerőmű KSC-Ceglédi EKK 84-68
ZTE-BSE 81-65

Labdarúgás

Anglia, Premier League:
Everton-West Bromwich 2-0
Arsenal-Fulham 0-0
Chelsea-Wigan Athletic 2-1
Middlesbrough-Liverpool 2-0

Argentína, Clausura:

Gimnasia La Plata-Independiente 2-0
Banfield-Rosario Central 3-1

Belgium, Jupiler League:
Charleroi-Mons-Bergen 3-0
Club Brugge-Roeselare 2-1
Dender-Tubize 4-0
Beerschot-Kortrijk 3-0
Mouscron-Anderlecht 1-1
Zulte-Waregem-Westerlo 1-1
Pénteki mérkőzés:
Mechelen-Racing Genk 2-1

Franciaország, Ligue 1:
Le Mans-Le Havre 2-0
Nantes-Grenoble 1-1
Sochaux-Nice 1-0
Valenciennes-Lille 2-0
Auxerre-Toulouse 1-1

Hollandia, Eredivisie:
Willem-Heracles 0-3
AZ Alkmaar-Groningen 3-0
NAC Breda-Sparta Rotterdam 3-1
Roda Kerkrade-De Graafschap 3-1

Németország, Bundesliga
Frankfurt-Schalke 1-2
Hannover-Leverkusen 1-0
Bochum-Cottbus 3-2
Hertha-Mönchengladbach 2-1
Dortmund-Hoffenheim 0-0

Olaszország, Serie A:
Lazio-Bologna 2-0
Juventus-Napoli 1-0

Portugália, Liga Sagres:
Pacos Ferreira-Rio Ave 2-0
Nacional-Coimbra 3-1
Pénteki mérkőzés:
Benfica-Leixoes 2-1

Skócia, Premier League:
Hamilton-Rangers 0-1
Aberdeen-Kilmarnock 0-0
Celtic-St. Mirren 7-0
Dundee United-Hearts 0-1
Hibernian-Falkirk 0-0
Inverness-Motherwell 1-2

Spanyolország, Primera División:
Bilbao-Sevilla 1-2
Espanyol-Real Madrid 0-2

Öttusa

Nemzetközi verseny, Budapest
Férfiak:
1. Justinas Kinderis (litván) 6120 pont
2. Kasza Róbert 6104
3. Horváth Viktor 6060
Nők:
1. Laura Asadauskaite (litván) 5896
2. Donata Rimsaite (litván) 5820
3. Amélie Cazé (francia) 5720
…5. Gyenesei Leila 5668

Röplabda

Férfi NB I, középszakasz
Az 5-9. helyért, 5. forduló
(pénteken játszották):

Veszprémi RC-Dág KSE 3-1

Tenisz

Férfi torna, Acapulco
Elődöntő:
Monfils (francia, 2.)-Acasuso (argentin, 5.) 6:3, 6:4
Almagro (spanyol, 4.)-Arguello (argentin) 6:4, 6:4

Férfi torna, Delray Beach
Negyeddöntő:
Fish (amerikai, 1.)-Serra (francia, 6.) 7:6, 7:6
Chardy (francia, 7.)-Bagdatisz (ciprusi) 7:6, 7:6
Koroljov (orosz)-Garcia-Lopez (spanyol) 6:2, 6:2
Ch. Rochus (belga)-Koubek (osztrák) 6:3, 7:6

Férfi torna, Dubaj
Döntő:
Djokovics (szerb, 1.)-Ferrer (spanyol, 4.) 7:5, 6:3

Női torna, Acapulco
Elődöntő:
V. Williams (amerikai, 1.)-Zahlavova (cseh) 6:0, 6:3
Pennetta (olasz, 2.)-Benesova (cseh, 4.) 6:3, 6:3

Fedett OB, Budapest/Mogyoród
Nők, negyeddöntő:
Király Pálma (MTK, 1.)-Halász Klaudia (IDOM, 8.) 6:3, 6:2
Kapitány Krisztina (Tálentum)-Zsoldos Mária (Pécs, 4.) 6:3, 6:7, 6:3
Mikó Zsófia (Marcal TCE, 8.)-Kovács Krisztina (BBTC, 3.) 6:2, 6:7, 6:2
Bukta Ágnes (SzUSE)-Argyelán Csilla (MTK, 2.) 6:3, 6:1
Az elődöntőben: Király-Kapitány, Mikó-Bukta
Férfiak, negyeddöntő:
Balázs György (Kiskastély, 1.)-Zsiga Máté (Szeged) 6:1, 6:2
Kiss Sebő (IDOM, 3.)-Krocskó Krisztián (MTK, 5.) 6:3, 7:6
Nagy Péter (IDOM)-Kovács Márk (Fehérgyarmat, 8.) 1:6, 6:4, 6:2
Szatmáry Adrián (Tálentum, 6.)-Tóth Bence Balázs (IDOM, 2.) 6:3, 2:6, 6:3
Elődöntő:
Balázs-Kiss 6:4, 6:1
Szatmáry-Nagy P. 6:3, 2:6, 6:3

Torna

Szerbajnokság
Nők, ugrás:
1. Gombás Laura (Postás SE) 13,850
2. Csillag Tünde (Delfin SI SE Szombathely) 13,550
3. Farkas Ildikó (KSI) 13,400
Felemáskorlát:
1. Gombás 13,500
2. Farkas 12,000
3. Szabadfi Szilvia (Postás SE) 10,200
Gerenda:
1. Böczögő Dorina (Békéscsaba) 13,700
2. Gombás 12,800
3. Szabadfi és Farkas 12,400-12,400
Talaj:
1. Gombás 13,800
2. Csillag 13,000
3. Farkas 12,400

Férfiak, talaj:
1. Hetrovics Marcell (FTC Ybl Tervező) 14,500
2. Marján Péter (BHSE) 14,450
3. Hidvégi Vid (KSI) 14,000
Lólengés:
1. Berki Krisztián (UTE) 16,300
2. Kállai Zoltán (KSI) 14,900
3. Hidvégi 14,850
Gyűrű:
1. Rácz Attila (FTC Ybl Tervező) 14,800
2. Hetrovics 14,300
3. Czingli László (FTC Ybl Tervező) 14,000
Ugrás:
1. Szalontai István (UTE) 15,200
2. Marján 14,625
3. Mihók Ádám (BHSE) 14,300
Korlát:
1. Hetrovics 14,300
2. Hidvégi 14,000
3. Gál Róbert (KSI) 13,650
Nyújtó:
1. Hetrovics 14,900
2. Czingli 14,300
3. Rácz 14,200

Vívás

Vk-verseny, Plovdiv
Férfi kard, döntő:
Nicolas Limbach (német)-Decsi Tamás 15-9
Végeredmény:
1. Limbach, 2. Decsi, 3. Montano (olasz) és Dumitrescu (román), …18. Szilágyi Áron, …20. Nagy Zsolt, …30. Nemcsik Zsolt, …45. Gémesi Csanád, …51. Nagy Pál, …53. Lontay Balázs, …73. Iliász Nikolász
Vasárnap csapatversenyt rendeznek.

Vízilabda

Férfi Euroliga, D csoport, 5. forduló
Eger-Marseille (francia) 9-9

Férfi LEN-kupa, elődöntő, 1. mérkőzés:
Szintyezs Kazany (orosz)-Szeged-Beton VE 10-10

Férfi OB I:
OSC-Fehérvár PSE 6-6

Női OB I:

DF-ELCO-DVCSH – Domino Honvéd 10-8

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

2871252 06/13/2016 US soldiers during a stop of the US armed forces in Riga in the course of the Dragoon Ride II of the Saber Strike-2016 international exercise. Taisija Voroncova/Sputnik
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.