Dárdai góljával élre állt a Hertha

Dárdai Pál góljával nyert a sereghajtó Borussia Mönchengladbach csapatát fogadó Hertha. A berliniek győzelmük nyomán ismét vezetik a Bundesligát.

A találkozót végigjátszó magyar játékos az első félidő vége előtt talált be a rivális kapujába.

Ekkor már 1-0-ra vezetett a német „Öreg hölgy”, a szünet előtt kevéssel pedig Ebert passzolt röviden a magyar középpályásnak, aki 14 méterről laposan a jobb alsó sarokba bombázott. Ez a gól végül a három pontot jelentette a berlini gárdának.

A hajrában ugyan Bradley büntetőjével (Marint buktatták) faragott hátrányából a ‘Gladbach, de egyenlítésre nem maradt erő.

Voronin szerzett vezetést a berlinieknek (dpa)

Dortmundban ugyanakkor nem rezdültek a hálók: a korábbi éllovas Hoffenheim nem bírt a Hajnal Tamással felálló házigazda Borussiával. A meccset mindkét együttes tíz emberrel fejezte be, Hajnalt pedig a 79. percben lecserélték.

A hazaiak az első félidőben elsősorban Hajnal szabadrúgásai nyomán veszélyeztettek, ám előbb Valdéz, majd Subotic is lekésett a „csatlakozásról”. A gyors, sok helyzetet eredményező csatában Hajnal az 59. percben került legközelebb a gólszerzéshez, de távoli emelését Haas üggyel-bajjal fölé segítette.

A Bayer Leverkusen – a kapus Király Gáborral a kispadon – egygólos vereséget szenvedett a Hannover vendégeként, s így rosszabb gólkülönbsége miatt a Wolfsburg mögé szorult.

Bundesliga, 22. forduló

Hertha-Mönchengladbach 2-1 (2-0)
Olympiastadion, 42 000 néző. Vezette: Gagelmann
Gól: Voronin (28.), Dárdai (44.), illetve Bradley (69., 11-esből)
Hertha: Drobny – M. Stein, A. Friedrich, Simunic, Rodnei (Von Bergen, 64.) – Dárdai, Cicero – Ebert (Babic, 84.), Nicu – Raffael (Domovcsijszki, 88.) – Voronin
Borussia: Bailly – Gohouri, Daems – Stalteri, Levels – Paauwe (Lamidi, 61.) – Bradley – Marin, Baumjohann (Colautti, 78.), Matmour (Neuville, 46.) – Friend

Dortmund-Hoffenheim 0-0
Signal-Iduna-Park, 78 800 néző. Vezette: Fandel
Kiállítva: Kehl (77.), ill. Weis (77.)
Dortmund: Weidenfeller – Owomoyela, Subotic, Felipe Santana, Schmelzer – Kehl – Tinga, N. Sahin – Hajnal (Kringe, 79.) – Zidan (Kullmann, 86.), Valdéz (Frei, 68.)
Hoffenheim: D. Haas – Beck, Jaissle, Vorsah, Ibertsberger – Luiz Gustavo – Teber (Weis, 46.), Carlos Eduardo, Salihovic – Ba (Wellington, 88.), Sanogo (Obasi, 64.)

Bochum-Cottbus 3-2 (1-1)
Gól: Epalle (12.), Fuchs (54.), Pfertzel (79., 11-esből), ill. Ilijev (2.), Jula (50.)

Frankfurt-Schalke 1-2 (0-1)
Gól: Fink (81.), ill. Rafinha (39.), Westermann (84.)

Hannover-Leverkusen 1-0 (1-0)
Gól: Bruggink (33.)

Az élcsoport:
1. Hertha 43 pont, 2. Hamburg 42 (21 mérkőzés), 3. Hoffenheim 41, 4. Bayern München 38 (21), 5. Wolfsburg 36 (42-27, 21), 6. Leverkusen 36 (44-30)