Élet-Stílus

Vasárnapi sporteredmények

admin
admin

2009. 02. 15. 21:20

A kilencedik helyen végzett a tízcsapatos osztrák jégkorongligában az Alba Volán, amely utolsó mérkőzésén szétlövés után kapott ki a Vienna Capitals csapatától.

Alpesi sí

Val d’Isere, férfi műlesiklás:
1. Manfred Pranger (osztrák) 1:44.17 (52.49/51.68)
2. Julien Lizeroux (francia) 1:44.48 (52.98/51.50)
3. Michael Janyk (kanadai) 1:45.70 (54.37/51.33)

48. Szepesi Bertold 1:53.52 (56.87/56.65)

Három magyar versenyző, Bujtás Csaba, Szabó Bence, valamint Bene Márton a selejtező során búcsúzott.

Cselgáncs

Vk, Hungária Kupa:
81 kg:
1. Emmanuel Lucenti (argentin)
2. Aljaz Sedej (szlovén)
3. Iifj. Nagysolymosi Sándor
3. Mikalaj Barkuszki (fehérorosz)

90 kg:
1. Andrej Kazuszionak (fehérorosz)
2. Zviad Gogocsuri (grúz)
3. Murat Gaszijev (orosz)
3. Kju Von Li (dél-koreai)

100 kg:
1. Oreidis Despaigne (kubai)
2. Luciano Correa (brazil)
3. Matthieu Bataille (francia)
3. Thierry Fabre (francia)

+100 kg:
1. Zviadi Handzsliasvili (grúz)
2. Kamikava Dajki (japán)
3. Oscar Bryson (kubai)
3. Grim Vuijsters (belga)

Jégkorong

NHL:
Minnesota Wild-Ottawa Senators 3-5
Chicago Blackhawks-Dallas Stars 6-2
Phoenix Coyotes-Calgary Flames 5-7
Philadelphia Flyers-New York Islanders 5-1
Toronto Maple Leafs-Pittsburgh Penguins 6-2
Carolina Panthers-Columbus Blue Jackets 1-5
Tampa Bay Lightning-Washington Capitals 1-5
Nashville Predators-Boston Bruins 3-2, szétlövéssel
Los Angeles Kings-Edmonton Oilers 2-3, szétlövéssel

Osztrák bajnokság, utolsó forduló:
Alba Volán-Vienna Capitals 2-3, szétlövés után
A Volán kilencedik helyen végzett az osztrák ligában.

Ob I:
Ferencváros-Újpest 1-6
Dunaújvárosi Acélbikák.Docler – Alba Volán II 11-0
Miskolci Jegesmedvék-Budapest Stars 1-7

Kerékpár

Kaliforniai körverseny, prológ, 3,8 km:
1. Fabian Cancellara (svájci) 4:32
2. Levi Leipheimer (amerikai) 2 mp hátrány
3. David Zabriskie (amerikai) 3 mp h.

10. Lance Armstrong (amerikai) 5 mp h.

Kézilabda

Férfi kézilabda BL, középdöntő, 1. forduló:
MKB Veszprém-Ademar León (spanyol) 28–26

Női kézilabda BL, középdöntő, 2. forduló:
Győr-Podgorica (montenegrói) 31-27

Női EHF Kupa, nyolcaddöntő:
Dinamo Volgograd (orosz)-FTC 35-29
A továbbjutásról egy mérkőzés döntött.

Labdarúgás

Serie A:
Inter-AC Milan 2-1
Atalanta-AS Roma 3-0
Cagliari-Lecce 2-0
Chievo-Catania 1-1
Genoa-Fiorentina 3-3
Juventus-Sampdoria 1-1
Reggina-Palermo 0-0
Siena-Udinese 1-1

Primera División:
Atlético Madrid-Getafe 1-1
Espanyol-Sevilla 0-2
Sporting Gijón-Real Madrid 0-4
Racing Santander-Villarreal 1-1
Numancia-Mallorca 0-1
Athletic Bilbao-Huelva 1–1
Almería–Real Valladolid 3-2

Frei gólja csak egy pontot ért a Dortmundnak (MTI/EPA)

Frei gólja csak egy pontot ért a Dortmundnak (MTI/EPA)

Bundesliga:
Dortmund-Cottbus 1-1
Hamburg-Bielefeld 2-0

FA-kupa, nyolcaddöntő:
Everton-Aston Villa 3-1
Derby-Manchester United 1-4

Ligue 1:
AS Monaco-Olympique Marseille 0-1
Olympique Lyon-Le Havre 3-1
Sochaux-Toulouse 1-2

Holland bajnokság:
Ajax Amsterdam-Feyenoord 2-0
Groningen-Heracles Almelo 2-0
NEC Nijmegen-Heerenveen 1-1
Sparta Rotterdam-Vitesse Arnhem 0-0

Skót bajnokság:
Celtic-Rangers 0-0

Rali

Norvég-rali (23 gyorsasági, 375,04 km):
1. Sebastien Loeb (francia, Citroen C4 WRC) 3:28:15.9 ó
2. Mikko Hirvonen (finn, Ford Focus WRC) 3:28:25.7
3. Jari-Matti Latvala (finn, Ford Focus WRC) 3:29:37.7

24. Szabó Gergő (Mitsubishi Lancer EVO IX) 4:03:33.7
30. Pénzes Zsolt, (Mitsubishi Lancer EVO IX) 4:24:48.0

Röplabda

Férfi NB I-es ligabajnokság
Középszakasz, sz 5–9. helyért, 4. forduló:
MAFC-Mapei – Company Nyelviskola-Veszprémi RC 3-0

Sílövészet

Vb, Pjongcsang, női üldözéses verseny, 10 km:
1. Helena Jonsson (svéd) 34:12.3 perc (2 lőhiba)
2. Kati Wilhelm (német) 18.3 mp hátrány (6)
3. Olga Zajceva (orosz) 24.1 mp h. (6)

Férfi üldözéses verseny, 12,5 km:
1. Ole Einar Björndalen (norvég) 31:46.7 perc (4 lőhiba)
2. Makszim Csudov (orosz) 41.7 mp hátrány (3)
3. Alexander Os (norvég) 52.8 mp h. (3)

Elsőként ért célba, majd pályatévesztés miatt utólag egyperces büntetést róttak ki rá – ezzel visszacsúszott a harmadik helyre -, végül mégis megkaphatta a férfi üldözéses verseny aranyérmét a norvég Ole Einar Björndalen.

Tenisz

Párizs, női torna, döntő:
Mauresmo (francia, 8.)-Gyementyjeva (orosz, 3.) 7:6, 2:6, 6:4

Rotterdam, férfi torna, döntő:
Murray (brit, 2.)-Nadal (spanyol, 1.) 6:3, 4:6, 6:0

Costa do Sauipe, férfi torna, döntő:
Robredo (spanyol, 2.)-Bellucci (brazil) 6:3, 3:6, 6:4

Pattaya, , női torna, döntő:
Zvonarjova (orosz, 1.)-Mirza (indiai) 7:5, 6:1

San Jose, férfi torna, elődöntő:
Fish (amerikai, 5.)-Blake (amerikai, 3.) 6:3, 6:2
Stepanek (cseh, 4.)-Roddick (amerikai, 1.) 3:6, 7:6, 6:4

Vízilabda

Férfi ob I:
ZF-Eger – TEVA-VasasPlaket 8-10
Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP – UNIQA-UTE 13-13
BVSC-Zugló – OSC-OPUS VIA 17-13
Aprilia FTC-Fisher Klíma- Domino Honvéd 9-9
Szolnoki Főiskola-KÖZGÉP – UNIQA-UTE 13-13

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.