Ismét a bajnok hátát kémleli az angol mezőny

A Manchester United egygólos győzelemmel távozott Londonból, miközben az angol főváros derbijén gólszünetet fogadtak a felek.

A mérkőzést a Gianfranco Zola irányítása alatt valósággal megtáltosodó West Ham kezdte jobban, Carlton Cole két alkalommal is közel került a mennybemenetelhez, viszont egyszer sem választotta a legüdvözítőbb megoldást – nagy ziccere alkalmával hiába hagyta mögött a szemlélődő vendégvédőket, közelről csúnyán „mellbelőtte” Van der Sart.

A United részéről Cristiano Ronaldo szerezhetett volna vezetést kétszer is. Nem tette. Ryan Giggs ellenben visszaforgatta az idő kerekét.

A walesi egy szemre tetszetős baloldali akció nyomán lerázta magáról Cole-t és Parkert, majd jobbal a jobb alsóba lőtt. Ennyi elég is volt a győzelemhez, az újabb éllovas pozícióhoz, illetve az angol rekord (gól nélküli bajnoki percek) továbbnyújtásához.

Gól nélküli percekből kijutott a White Hart Lane közönségének is, ám a Spurs szurkolói aligha voltak boldogok az Arsenal elleni 0-0 után pláne annak tükrében, hogy a Wenger-legénység a 37. perctől Eboue kiállítása miatt emberhátrányban játszottak. Talán ezért is: Arsavin bemutatkozására még várni kell.