Világranglista: Nadal meglépett

Az Australian Openen győztes spanyol Rafael Nadal növelte előnyét a világranglista élén, míg a női győztes, az amerikai Serena Willams a második helyről az elsőre ugrott. Szávay Ágnes maradt a 25., Czink Melinda javított.

Az ausztrál nyílt teniszbajnokság előtt Nadal 2460 ponttal vezetett Roger Federer előtt, ám miután a döntőben legyőzte a svájci riválisát, növelte a különbséget, ami jelenleg 3260 pont.

Az élcsoportban a legnagyobb előretörést a Melbourne-ben a legjobb négy közé jutott spanyol Fernando Verdasco mutatta be, aki a tizenötödikről a kilencedik helyre jött fel.

Rafael Nadal vasárnap öt szettben verte Roger Federert (MTI/EPA)

A női rangsort az év első Grand Slam-tornáján diadalmaskodó amerikai Serena Williams vezeti, míg a döntőt játszott orosz Dinara Szafina a második helyre lépett előre (a korábbi első, szerb Jelena Jankovics a harmadikra csúszott vissza).

Marat Szafin húga amúgy a trónt is elfoglalhatta volna, ha az Australian Open fináléjában legyőzi Serenát. Mivel éppen fordítva történt, az amerikai klasszis ismét a csúcsra ért, korábban 2002-ben és 2003-ban 57 hétig volt világelső.

Szávay Ágnes – aki az első körben esett ki Melbourne-ben – maradt a 25. helyen, Czink Melinda viszont hat helyet javított, a 83. helyet birtokolja, köszönhetően annak, hogy egy fordulót ment az Australian Openen. A 27 esztendős Czink egyébként az előző évet százon kívül, a 103. helyen zárta.