Fontos győzelem a svédek ellen

A magyar válogatott hatalmas csatában, egy góllal nyert a svéd csapat ellen a férfi kézilabda-világbajnokság zágrábi középdöntős csoportjában, és így maradt esély, hogy az együttes akár az ötödik helyen végezzen.

A világbajnokságon lövésblokkolásban éllovas Nagy László hüvelykujjsérülése ellenére vállalta a játékot, ám Eklemovics kihagyta a fontos összecsapást lovaglóizom-húzódás miatt.

Két svéd kapufa után Ilyés duplázott, aztán Nagy is kétszer beköszönt. A 6. percben már 5-2 volt az előny. A svédektől eleinte csak Andresson veszélyeztetett, ám Källman felzárkózott hozzá, és egyenlített (5-5). Az ellenfél védelme is feljavult, hét percig nem kapott gólt. Ezután felváltva vezettek a csapatok.

Császár tör kapura (Galéria)

Gál kiállítása alatt a magyarok remekül összpontosítottak, és növelték előnyüket (12-9). A gyors és pontos támadásokkal, valamint Fazekas kapus remeklésével sikerült megőrizni a különbséget. Később aztán Császárt és Katzirzot is kiküldték a bírók, és a kettős emberfórban fordítottak a skandinávok.

Hajdu János szövetségi kapitány időt kért, ám a svédek lendületét csak a szünet törte meg. A félidő utolsó öt percében nem esett magyar gól (16-18).

A fordulást követően – előnyben – jött a magyar egyenlítés, és újra együtt haladt a két gárda. Mindkét védelem agresszíven zárt, de érződött az idegeskedés is. Mocsai büntetőt rontott, de Ilyés és Császár bombáival tartotta a lelket a többiekben.

Herbert kiállítása vezette be az utolsó tíz percet, de így is sikerült vezetést szerezni, mert Fazekas 7 méterest védett. Harsányi fontos gólt lőtt másfél perccel a vége előtt, és a svédek erre időt kértek. A záró három támadás mindkét oldalon kimaradt, így sikerült begyűjteni a roppant fontos két pontot.

Gál Gyula olykor két svédet is „magával vitt

Gál Gyula olykor két svédet is „magával vitt” (Még öbb kép)

Nyilatkozat

Hajdu János szövetségi kapitány:

„Szép munka volt! A franciák és a horvátok ellen kemény meccsen vagyunk túl, és fontos volt, hogy most mindenki a maximumot hozza. Fantasztikusan teljesítettek a fiúk. Most is voltak hibák, ám lélektanilag fontos pillanatokban belőttük a helyzeteket, Fazekas ziccereket, valamint büntetőket fogott és emberhátrányokban is jól összpontosítottunk.
Az is példaértékű, hogy Nagy Laci ilyen sérüléssel is vállalta a játékot, segített támadásban, védekezésben, ráadásul hat gólt lőtt. Nagyon jól jön a pihenő nap, s bízom benne, hogy a koreaiakat is legyőzzük, és mehetünk majd az ötödik helyért.

Kézilabda-vb, Horvátország

Középdöntő, 2. forduló, I. csoport (Zágráb):

Magyarország-Svédország 31-30 (16-18)

Gól: Ilyés 8, Császár 7/1, Nagy 6, Gál 3, Iváncsik G. 3, Iváncsik T. 2, Mocsai 1/1, Harsányi 1, illetve Källman 8, Andersson 7, Larholm 4/2, Arrhenius 3, Lennartsson 3/1, Carlén 2, Gustafsson 1, Doder 1, Fahlgren 1

Az állás:
1. Franciaország (már elődöntős) 8 pont (120-90), 2. Horvátország (már elődöntős) 8 (115-99), 3. MAGYARORSZÁG 3 (99-108), 4. Szlovákia 3 (98-110), 5. Svédország 2, 6. Koreai Köztársaság 0
II. csoport (Zára/Zadar):
Lengyelország-Szerbia 35-23
Norvégia-Németország 25-24
Dánia-Macedónia 32-24
Az állás:
1. Dánia 6 , 2. Németország 5, 3. Lengyelország 4 (119-111), 4. Norvégia 4 (108-110), 5. Szerbia 3, 6. Macedónia 2

Elnök-kupa (a 13-24. helyért):

I. csoport (Pula):
Spanyolország-Argentína 31-19
Kuvait-Románia 27-34
Kuba-Ausztrália 27-17
Az állás:
1. Spanyolország 8 (165-66), 2. Románia 8 (143-101), 3. Argentína 4 (107-102), 4. Kuba 4 (101-124), 5. Kuvait 0 (92-133), 6. Ausztrália 0 (63-145)
II. csoport (Porec):
Egyiptom-Tunézia 31-30
Oroszország-Szaúd-Arábia 34-15
Brazília-Algéria 28-29
Az állás:
1. Oroszország 8, 2. Egyiptom 6, 3. Tunézia 4 (125-113), 4. Algéria 4 (110-115), 5. Brazília 2, 6. Szaúd-Arábia 0