Vereség a horvátoktól, elúszott az elődöntő

A magyar válogatott 27-22-re kikapott a házigazda horvát csapattól a férfi kézilabda-világbajnokság zágrábi középdöntős csoportjában, ezzel eldőlt, hogy nem juthat be az elődöntőbe.

Pokoli hangulat, óriási hangzavar, 15 600 néző fogadta az eddig hibátlan hazai csapatot a magyarok elleni ütközeten. Több tucat magyarnak szerencséje volt: sikerült jegyet szereznie.

Bátran kezdtek a vendégek, rövid ideig vezettek is, majd a folytatásban is sikerült tartaniuk a lépést a félelmetes riválissal, még Herbert kiállítása alatt is. Ötletesen gördültek a támadások, eleinte Harsányi és Nagy volt kapura veszélyes, majd a magyar kapuban feljavult Puljezevics teljesítménye. Negyedóra elteltével 7-7 volt az állás.
Balic vergődik Nagy és Gál szorításában (Galéria)

Vori büntetése során a magyarok ismét előnyhöz jutottak, amikor egymás után három gólt szereztek. Az irányító Eklemovics sérülés miatt kidőlt, hiánya érződött. Herbert újabb kiállításakor fordult a kocka, a kétgólos különbség a szünetig megmaradt.

A fordulás után mindkét csapat kapkodott, rengeteg rontott lövés és passz, technikai hiba és belemenés csúszott be a támadásokba. Együtt haladt a két gárda, ám a lépéselőny a horvátoknál volt. A 40. percben, 19-16-nál Puljezevicset Fazekas váltotta. Nagy hatperces magyar gólcsendet tört meg, de Ilyés ziccert rontott, így nem csökkent minimálisra a különbség.

Ettől lendületbe jöttek a hazaiak, akik a hibákat kihasználva 23-19-re elléptek 11 perccel a vége előtt. Ebben a szakaszban a dán bírók néhány esetben a horvátokat segítették.

Nagy sokszor egyedül cipelte a csapatot (Kattintson!)

Putics találata még halvány reményt jelentett, aztán Gált és Spoljaricot kiállították, 26-21-nél pedig Hajdu János szövetségi kapitány időt kért. Császár hétméterest rontott, ezzel eldőlt a két pont sorsa.

nyilatkozat

“Sajnálom, hogy nem tudtuk legyőzni a horvát válogatottat ebben a közegben. Akadt néhány fegyelmezetlen megmozdulás, eladott labda, és ez elég volt a hazaiaknak. Nem vagyunk letörve, csak szomorkodunk egy kicsit. Sokáig nincs idő rágódni a meccsen, ezzel a lendülettel és hozzáállással nekimegyünk a svédeknek” – mondta Hajdu János.

A vereség miatt nincs ok a szégyenkezésre, volt esély a győzelemre is, ám ezzel eldőlt, hogy a magyarok nem juthatnak be az elődöntőbe.

kézilabda-vb, horvátország

Középdöntő, 1. forduló
I. csoport (Zágráb):
Horvátország-Magyarország 27-22 (14-12)
Gól: Cupic 6/2, T. Valcic 5, Duvnjak 4, Hrvatin 3, Vori 3, Metlicic 3, Balic 2, Lackovic 1 illetve Nagy 6, Ilyés 2, Mocsai 2, Gál 2, Iváncsik G. 2, Eklemovics 2, Harsányi 2, Császár 2/1, Putics 1, Iváncsik T. 1
A csoportban:
Franciaország-Svédország 28-21 (16-10)
Szlovákia-Koreai Köztársaság 23-20 (15-12)
Az állás:
1. Franciaország 6 pont (90-69), 2. Horvátország 6 (84-74), 3. Szlovákia 3 (73-79), 4. Svédország 2 (78-83), 5. Magyarország 1 (68-78), 6. Koreai Köztársaság 0 (71-80)