Megbabonázta az argentinokat Fazekas Nándor

Magabiztos győzelmet aratott a magyar férfi kézilabda-válogatott az argentinok elleni csoportmeccsen. A világbajnokság egyik legjobb kapusa, Fazekas Nándor szenzációsan védett, Hajdu János csapata az utolsó csoportmeccs eredményétől függetlenül már biztosan ott lesz a középdöntőben.

A szlovákok elleni döntetlent követően jól jött csapatnak a szünnap. Az argentinoknak a papírforma alapján semmi esélyük nem volt a magyar válogatott ellen, és szerencsére a fiúk végig koncentráltan hozták a mérkőzést.

Az eddigi csoportmeccsekhez hasonlóan ismét rengeteg magyar szurkoló érkezett, és a motiváltan kezdő csapat szemet gyönyörködtető játékkal hálálta meg a lelkes biztatást.

Kemény ütközések vezették fel a csatát, előbb az argentin kapus, majd Gál volt túl agresszív. Az első gólt a dél-amerikaiak szerezték, de nem sokáig örülhettek, a vb-n eddig pihenő Harsányi frissessége gólokban, kiharcolt hetesekben, majd az eredményen mutatkozott meg.

Nagy és Gál között nincs hely (MTI/EPA)

Folyamatosan nőtt a különbség, a rivális több mint öt percig nem talált be a parádésan védő Fazekas hálójába, és negyedóra elteltével négy góllal vezetett a magyar válogatott.

Az argentinok 10-4-nél időt kértek, de ezután is képtelen voltak áttörni a jól sáncoló magyar védőfalat. A 25. percben tízgólosra nőtt a különbség, és a tetemes előny birtokában olykor kihagyott a koncentráció: Császár a felső lécre vágta a büntetőt, majd kiállították a félidő hajrájában (17-8).

A fordulást követően felváltva estek a találatok, aztán egy ritmusváltással minden addiginál nagyobb lett a magyar előny (22-10). A támadások nagyon gyorsak és hatékonyak voltak, Fazekas továbbra is remekelt, így aztán az utolsó negyedórában már mindenki játéklehetőséget kapott. A vége biztos magyar siker lett, ami önbizalmat adhat a csütörtöki rangadóra az olimpiai bajnok franciák ellen.

nyilatkozat

Hajdu János, szövetségi kapitány:
“Motivációban, játéktudásban jobbak voltunk. Meglepően könnyű volt ez a siker annak tükrében, hogy az argentinok eddig hogyan játszottak. Jó lehetőség volt a meccs, hogy mindenki játékba lendüljön. A lényeg, hogy megvan a jegy Zágrábba, mehetünk a középdöntőbe.”

A sikerrel a Hajdu-csapat bejutott a 12-es középdöntőbe, de az majd csak a csütörtöki, utolsó csoportkör után derül ki, hogy 1, 2, 3 vagy a maximális négy pontot viszi magával. A legkedvezőbb az lenne, ha sikerülne legyőzni a franciákat, és a románok megvernék a szlovákokat, így ugyanis 4 ponttal, csoportelsőként menne tovább a válogatott.

Férfi világbajnokság
A csoport (Eszék), 4. forduló:
Magyarország-Argentína 31-20 (17-8)
Gól: Mocsai 6/2, Ilyés 5, Iváncsik G. 5, Császár 4/4, Gál 3, Nagy 3, Eklemovics 2, Iváncsik T. 1, Harsányi 1, Zubai 1, illetve Kogovsek 4/1, Gull 4, Crevatin 2, Portela 2, Querin 2, Castro 2, Torres 1, Viscovich 1, Pizarro 1, Simonet 1