Dakar: minden magyar célba ért

Mindhárom magyar autós egység, valamint a motoros Dési János is befejezte a Dakar-ralit. Az autósoknál Giniel de Villiers, a motorosoknál Marc Coma nyert.

Az autósok között a Palik László, Darázsi Gábor kettős legjobb magyarként a 21. helyen végzett, igaz, ez még nem tekinthető hivatalosnak, miután még a csütörtöki szakaszon kapott 12 órás büntetésük ellen fellebbeztek a versenybizottságánál.

Palikék mögött a Szalay Balázs, Bunkoczy László duó a 22. lett az összesítésben, míg Liszi László Fenesi Józseffel az oldalán az 51. helyen fejezte be a rettentően nehéz dél-amerikai kalandot.

Giniel de Villiers győzött az autósok között (MTI/EPA)

Az autósok között a dél-afrikai Giniel de Villiers diadalmaskodott, mivel a versenyben sokáig vezető spanyol Carlos Sainz balesete miatt csütörtökön kénytelen volt kiállni. De Villiers mellett két amerikai, Mark Miller és Robby Gordon állhatott fel a dobogóra.

A kétkerekűeknél a spanyol Marc Coma jelentős fölénnyel nyert a francia Cyril Despres előtt, míg az egyetlen magyar motoros, Dési János a 61. helyen zárt.

De Villers először, Coma másodszor

Giniel de Villiers az első győzelmét aratta a Dakaron, és a Volkswagennek is összejött végre a nagy diadal. Utoljára Freddy Kottulinsky nyert ezzel a márkával, a svéd pilóta 1980-ban egy Volkswagen Iltisszel érkezett meg elsőként a célba. A motoros Marc Coma 2006 után másodszor nyert Dakart, sikerével folytatódott a KTM dominanciája – a márka 2001 óta verhetetlen a világ legnehezebb tereprali viadalán.