Barcelonai helyi derbi lesz a kupában

A Barcelona hazai pályán is nyert az Atlético Madrid ellen a labdarúgó Király-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján és kettős győzelemmel jutott tovább.

Az első, madridi mérkőzésen 3-1-re kikapó Atlético reményei éledezni látszottak, amikor Sinama Pongolle egy remek fejessel a vendégeknek szerzett vezetést, öt perccel később viszont Silvinho beívelése után Krkic egyenlített – Pernia és Perea szorításából kibújva a felső sarokba fejelt.

A legutóbbi három mérkőzésen megannyi vereséget szenvedő fővárosiak helyzete rosszabbodott, amikor a 73. percben megsérülő Agüero cserét kért – nem sokkal később a végeredmény is kialakult: Iniesta baloldali támadása befejezéseként Gudjohnsen helyezett a hálóba.

A szombati bajnokin is randevúzó Deportivo és Sevilla közel hasonló eredménnyel (a Riazorban 3-1-re nyertek a vendégek) zárt, ám a szerdai meccs a Depor szempontjából még siralmasabban végződött: a kétgólos Luis Fabiano vezette vendégek ezúttal válasz nélkül lőttek hármat, s a 2007-es győztes így készülhet a címvédő ellen.

Pernia és Hleb küzdelme a Barcelona-Atlético találkozón (Marca)

A Valencia továbblépett ugyanis, de alaposan megkínlódott a Racinggal. 90 percnyi játék után 1-1 volt az állás – akárcsak az odavágón – így hosszabbításra került sor, a ráadásban már érvényesült a hazaiak fölénye: Vicente megszerezte második gólját, majd Joaquin is betalált.

A Sevilla így a Valencia ellen készülhet, a listavezető Barcelona a városi rivális Espanyollal csap majd össze, míg a Mallorcára a Real Betis vár a negyeddöntőben.

A Sporting Gijon ellenfelére csak csütörtök este derül fény, az Athletic és az Osasuna Bilbaóban meccsel majd a nyolcadik továbbjutó helyért.