Raúl gólt szerzett 500. bajnokiján

Raúl pályafutása 500. bajnokiján a Real Madridban egy góllal járult hozzá a fővárosiak magabiztos idegenbeli győzelméhez a Real Mallorca ellen a spanyol-bajnokság 18. fordulójában.

A madridiak azzal az elhatározással utaztak Mallorcára, hogy október óta első idegenbeli győzelmüket érik el, s a nekibuzdulást totális siker koronázta, nem utolsó sorban a hazai gárda félénk hozzáállása miatt – a hazaiak számításait szinte teljesen áthúzta a Real által mutatott első húsz perc.

A fővárosiak talán legjobb bajnoki tizenöt percüket produkálták, s ezalatt kétszer is bevették Aouate hálóját. A 3. percben Higuain okos passza után Robben emelte át az egykor a Deportivóban is megfordult kapust, míg szűk negyedórával később ismét az argentin térült-fordult ügyesen, majd önzetlenül Raúlt hozta játékba, s a Real-legenda nem hibázott.

A főhősök: Higuain és Robben gratulálnanak Raúlnak (Ansa)

A főhősök: Higuain és Robben gratulálnak Raúlnak (Ansa)

A fővárosiak 31 éves támadója ezzel 1994-es bemutatkozása óta összesen – a többi sorozatot is beleszámítva – 663-szor húzta magára a Real mezét, és 295-ször volt eredményes (a bajnokságban 213 gólt jegyzett).

A megállíthatatlan Higuain szerezhette volna a harmadikat, ám közeli lövését Aouate lábbal hárította. Szünet után némileg magához tért a Mallorca, de a sorsa a 66. percben megpecsételődött – ekkor Gago ívelése után Ramos vette le a labdát, majd csatárokat idéző módon könnyedén elgurított a hazai kapus lábai között.

Győzelme nyomán a Real Madrid, megelőzve a Sevillát, s a Villarreal elleni derbin pontot vesztő Valenciát, a második helyre lépett elő.

primera división, 18. forduló

Atlético-Bilbao 2-3 (1-1)
Gól: Lopez (15.), Forlán (90.) illetve Campo (45.), Dominguez (öngól, 51.), Llorente (65.)
Kiállítva: Maniche (73., Atlético)

Mallorca-Real Madrid 0-3 (0-1)
Gól: Robben (3.), Raúl (17.), Sergio Ramos (66.)

Numancia-Getafe 2-0 (1-0)
Gól: Barkero (8., 11-esből), Aranda (80.)
Kiállítva: Pato (5., Getafe)

Santander-Recreativo 1-1 (1-1)
Gól: Pereira (33.) ill. Camunas (42.)

Real Betis-Málaga 1-2 (1-1)
Gól: Emana (38.) ill. Juanito (18.), Eliseu (90.)
Kiállítva: Melli (23., Betis), Emana (68., Betis)

Gijon-Valladolid 2-1 (2-0)
Gól: Carmelo (18.), Barral (36.) ill. Calvo (88.)
Kiállítva: Marcos (30., Valladolid)

Espanyol-Almería 2-2 (0-1)
Gól: Martinez (62.), Pareja (96.) ill. Uche (4., 54.)

Az élcsoport:
1. Barcelona 45 pont, 2. Real Madrid 35 (38-26), 3. Sevilla 35 (27-16), 4. Valencia 34, 5. Atlético 30 (41-29), 6. Villarreal 30 (30-25), 7. Deportivo 30 (23-22)