A Dunaújváros továbbjutott a LEN-kupában

Második mérkőzését is megnyerte, így a záróforduló eredményétől függetlenül már továbbjutott selejtezőcsoportjából a női vízilabda LEN Kupában a Dunaújváros, amely szombaton a holland Gouda felett diadalmaskodott öt góllal.

Nehéznek ígérkezett, aztán diadalmenet lett a vége a szombati összecsapásnak, amelynek rögtön az elején három góllal elhúztak Primász Ágnesék.

Mivel a félidőre 6-1-re alakult az állás a Fabó Éva Sportuszodában, Mihók Attila vezetőedző azt is megengedhette magának, hogy a fiatalabbakat vesse mélyvízbe a folytatásban.

Ennek nyomán a harmadik negyedet ugyan a hollandok nyerték egy góllal, a végkifejlet azonban nem lehetetett kétséges.

A svéd Linköping felett aratott nyitónapi siker (19-3) után ezúttal is magabiztos házigazda – a megint bombaformában pólózó, négytalálatos center, Brávik Fruzsina vezetésével – fölényesen nyert.

Ezzel függetlenül attól, hogyan végez a kvartett másik erős együttesével, a Mediterranival vasárnap, már biztos továbbjutó, a kérdés csupán az, hogy csoportgyőztesként vagy másodikként kerül be a legjobb nyolc közé.