Dakar: egyre gyorsabbak a magyarok

Tovább javítottak összetettben a magyar autósok a dél-amerikai Dakaron. Az élen maradt Sainz, de a három szakaszból kétszer diadalmaskodó al-Attijah a nyakában liheg. A motorosoknál Marc Coma ismét nyert, és hatalmas előnnyel vezet.

Az Opel Antarával versenyző Szalay Balázs az előkelő 14. helyet foglalja el a Dakar 2009 elnevezésű, Argentínában és Chilében zajló tereprali-viadal harmadik napja után, míg Palik László újabb négy helyet javítva már a 16. a mezőnyben.

A harmadik napon Madrynból Jacobacci robogtak a versenyzők, a legjobb időt a katari Nasszer al-Attijah autózta, a második az összetettben vezető spanyol Carlos Sainz lett. Palik a 19., Szalay pedig a 20. helyen végzett, a két magyar mindössze néhány másodperc különbséggel fejezte be az etapot.

Az esőzések miatt sártengerré változott az útvonal egy része, ezért az eredetileg 616 km-es gyorsasági szakaszt 551 km-re csökkentették a szervezők.

Szalayékat fél óra választja el a top10-től (MTI/EPA)

A motorosoknál Marc Coma volt a leggyorsabb, a második helyezett norvég Ullevalseter közel 20 percet kapott a spanyol KTM-estől, aki összetettben mérföldekkel a mezőny előtt jár. Dési János a 39. időt érte el a harmadik etapon, összesítésben négy helyet lépett előre, és már a 36.

Kedden a Jacobacci és a Neuquen közötti 488 km-es táv vár a mezőnyre, melyből 459 km a mért szakasz.

Dakar, 3. szakasz, Puerto Madryn-Jacobacci 694 km (551 km gyorsasági)