MU-győzelem a Middlesbrough ellen

A Premier League 20. fordulójának hétfői mérkőzésén a Manchester United egy góllal legyűrte a mindvégig hősiesen ellenálló Middlesbrough-t.

A találkozót szinte elejétől a végéig végigtámadta a címvédő, a kiesés elől menekülő, s legutóbbi nyolc bajnokiján győzelem nélkül maradó ’boro azonban remekül állta a rohamokat, sőt, olykor az ellentámadásra is futotta erejéből.

Az egyoldalú első játékrész után a vendégcsapat vette át a kezdeményezést, s a 61. percben közel került a vezetéshez.

Wheater és Rooney balettja (dpa)

Bates jobboldali kanyarintása után Tuncay fejelhetett a kapura, a labda azonban a léc fölé szállt. A Scholes beállásával magára találó United hat perccel később büntetett: Carrick beemelt passzát Wheater épp Berbatov elé pöckölte, s a bolgár közelről a hálóba helyezett – megszerezve harmadik bajnoki találatát.

Az eredmény a továbbiakban nem változott, így a United hét pontnyi távolságról üldözi az éllovas Liverpoolt – a bajnok viszont két mérkőzéssel kevesebbet teljesített (a United a Wigan és a Fulham ellen – január 14-én illetve február 17-én – otthonában lép majd pályára).

premier league, 20. forduló

Manchester United-Middlesbrough 1-0 (0-0)
Manchester, Old Trafford, 75 294 néző. Vezette: Atkinson
Gól: Berbatov (69.)
MU: Van der Sar – Rafael Da Silva (Neville, 62.), Vidics, Evans, O’Shea – Pak, Fletcher (Scholes, 62.), Carrick, Ronaldo (Giggs, 84.) – Rooney, Berbatov.
Middlesbrough: Turnbull – Bates, Riggott, Wheater, Pogatetz – Aliadiere (Emnes, 76.) – O’Neil, Arca, Downing, Tuncay – Alves.

Az élcsoport:
1. Liverpool 45 pont (35-13), 2. Chelsea 42 (40-9), 3. Manchester Utd. 38 (29-10, 18 mérkőzés), 4. Arsenal 35 (33-23), 5. Aston Villa 35 (32-22, 19), 6. Everton 32 (27-25), …17. Middlesbrough 20 (17-29)