Görbiczék kikaptak a spanyoloktól

Csoportjában csak a negyedik vagy ötödik helyen végez a magyar női kézilabda-válogatott, miután 23-21-re kikapott a spanyol csapattól a macedóniai Európa-bajnokság záró középdöntős fordulójában.

A magyarok számára a csoport harmadik helye, a spanyoloknak pedig az elődöntőbe jutás volt a tét. Bátran kezdett Imre Vilmos szövetségi kapitány csapata és eredményes támadásainak köszönhetően 4-1-re ellépett.

A védekezés is jó volt, elöl pedig jól működött a Görbicz-Vérten győri kettős. Utóbbi kiállítása alatt feljött a rivális. Később Szamoránsky kapott két percet, de ez a szakasz 1-1-gyel zárult. Pastrovics 7 méterest fogott, és azonos létszámban visszaállt a korábbi különbség (20. perc: 7-11).

Vincze és Bulath között Garmendia tör kapura (Galéria)

Agresszívebb védekezésre állt át a spanyol gárda, és a magyarok nyolc percig nem tudtak betalálni, a tanácstalanság miatt Imre Vilmos időt kért. Így aztán a szünetre kétgólosra csökkent az előny. Mangue duplájával a fordulás után hamar 12-12 lett, majd a 35. percben először vezetett a spanyol válogatott. Bulath kiállítása alatt nőtt a hátrány (17-15).

Az Eb-újonc Sopronyi hatperces gólcsendet tört meg, de így sem jött ki a hullámvölgyből az együttes (20-17).

Emberelőnyben sikerült felzárkózni, később pedig egyenlíteni (53. perc: 20-20). Mangue kritikus pillanatban büntetőt rontott, azonban az utolsó támadást éppen ő fejezte be góllal. A vereség azt jelenti, hogy a magyarok számára befejeződött az Eb, de a végső helyezés (8., 9. vagy 10. hely) csak később dől el.

nyilatkozat

“Csalódott vagyok a vereség miatt. Támadásban sok hiba volt ismét, a védekezés viszont elfogadható, hiszen kevés gólt kaptunk” – értékelt Imre Vilmos szövetségi kapitány. “A fiatalok számára kicsit sok volt az Eb, az egész évben leterhelt alapemberek pedig nem tudtak felpörögni a tornára. Hibának tartom, hogy nem gondoltuk át: a célkitűzés a legjobb hat közé jutás, mert időközben Ferling és Tóth nem lehetett a csapat tagja. Nehéz úgy eredményesen szerepelni, hogy két-három lyukas poszt van. Az átlövők között új embereket kell kipróbálni.”

Női kézilabda Európa-bajnokság
Középdöntő, I. csoport (Ohrid):

Spanyolország-Magyarország 23-21 (10-12)
Gól: Mangue 7, Aguilar 4, Garmendia, Alonso 3-3, Martin, Beatriz Fernandez, Cuadrado, Pinedo, Begona Fernandez, Oncina 1-1, illetve Vérten, Görbicz 4-4, Szűcs 3, Bulath, Szamoránsky, Kovacsicz 2-2, Vincze, Sopronyi, Bódi, Hornyák 1-1
Ukrajna-Dánia 30-25 (18-12)
Norvégia-Románia 37-31
Végeredmény:
1. Norvégia 9 pont, 2. Spanyolország 6, 3. Románia 6, 4. Magyarország 3, 5. Ukrajna 3, 6. Dánia 3
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek: spanyol-román 26-18, magyar-ukrán 26-24, magyar-dán 26-26, ukrán-dán 30-25
A magyar csapat a nyolcadik helyen végzett.

II. csoport (Szkopje):
Horvátország-Svédország 29-24
Németország-Oroszország 27-22
Macedónia-Fehéroroszország 29-24
1. Németország 9, 2. Oroszország 7, 3. Horvátország 4, 4. Macedónia 4, 5. Svédország 4, 6. Fehéroroszország 2
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek: svéd-macedón 24-23, horvát-svéd 29-24, macedón-horvát 31-29