Eb: kiütéses vereség a norvégoktól

Eldőlt, hogy nem juthat a legjobb négy közé a magyar női kézilabda-válogatott a macedóniai Európa-bajnokságon, miután a középdöntő második körében kiütéses, 14 gólos vereséget szenvedett a címvédő, olimpiai bajnok norvég csapattól.

Győzelem esetén az elődöntőbe jutás sem tűnt lehetetlennek, és ennek megfelelően kezdett Imre Vilmos szövetségi kapitány eddig rapszodikusan szereplő alakulata, amelyben kisebb combsérülése ellenére Görbicz Anita is helyet kapott.

Eleinte minden magyar találatra ugyan gyorsan jött válasz, de feltűnő volt, hogy a korábbiakhoz képest lényegesen összehangoltabb volt a védekezés. Amikor viszont támadásban jött egy rossz passz, a leindításokból Johansen nem hibázott.

4-2-ről 4-4 lett az állás, és a 10. percben Imre időt kért.
Bódi hétperces gólcsendet tört meg, majd Görbiczet kiállították a játékvezetők, és amikor visszatért, kihagyott egy hetest.

Az esélyesebb norvégok – főleg nagyszerű átlövéseiknek köszönhetően – átvették a vezetést. Egyre keményebb lett a küzdelem, sorra jöttek a kiállítások. Kezdett leszakadni a magyar együttes, mert 13 percig (!) megint képtelen volt gólt szerezni.

Nem bírtunk a norvégokkal (Galéria)

A második félidő elején sokat cserélt a kapitány, de nem változott a játék képe. Rövid időre állandósult a különbség, ugyanis Vérten – noha még mindig fáj a bokája -, illetve Bulath olykor megvillant. Aztán ismét beindult a norvég henger, és a 40. percben már 21-12 volt az állás. Jött is az időkérés.

A gólkülönbség miatt nem volt mindegy, milyen arányban kap ki a gárda, és fontos volt, hogy a hátralévő időben ne adja meg magát. Görbicz pihenőt kapott, a kapuban Pálingert Pastrovics váltotta, nem is védett rosszul.

De azt ő sem tudta megakadályozni, hogy kétszámjegyű legyen a különbség (44. perc: 22-12), amely ráadásul tovább hízott.
A címvédő az utolsó szakaszban sem állt le a gólfesztivállal, kiütéses vereséget mért a pocsék napot kifogó magyarokra.

A jól sikerült első negyedóra után jött a borzalom, és ezzel elszállt minden (v)érmes remény. A vereség azt jelenti, hogy a magyarok csoportjukban legfeljebb a harmadik helyen végezhetnek. A norvégok az utóbbi 26 tétmérkőzésükön nem kaptak ki, 25-ször nyertek és volt egy döntetlenjük.

Mivel a dán válogatott nyert a spanyol csapat ellen, csak a csütörtöki utolsó fordulóban dől el, hogy a magyarok harmadik, negyedik vagy ötödik helyen végeznek csoportjukban.

Imre Vilmos szövetségi kapitány

„Sajnos, ez a realitás. A norvégok jobbak nálunk, csak az első negyedórában tudtuk meglepni őket. A rivális a világ legjobb csapata, és éppen azért, mert minden lépésünkre képes volt változtatni. Várható volt, hogy előbb-utóbb megtalálja a mi játékunk ellenszerét. Jelenleg ennyit tudunk.”

Eb, középdöntő, 2. forduló:
I. csoport (Ohrid):
Norvégia-Magyarország 34-20 (13-8)
Gól: Kr. Lunde 7, Riegelhuth, Johansen 6-6, Larsen 4, Aamodt 3, Kristiansen, Blanco 2-2, Frafjord, Nöstvold, Sulland, Breivang 1-1, illetve Sopronyi, Bulath 4-4, Hornyák 3, Vérten, Tomori 2-2, Görbicz, Vincze, Szamoránsky, Bódi, Szűcs 1-1

Románia-Ukrajna 40-32 (17-18)
Dánia-Spanyolország 26-23